Kurzemes Vārds

18:29 Sestdiena, 4. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Likstas

Notriec māti ar bērniem

Otrdienas vakarā automašīnas "Audi 80 Avant" vadītājs, braucot pa Mežu ielu, nebija ņēmis vērā maksimālā ātruma ierobežojumu (30 km/h), kā arī ceļa zīmi "Uzmanību – bērni!" un uzbraucis gājējai, kura stūma bērnu ratiņus un šķērsoja Mežu ielu, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Negadījumā cietusi māmiņa un 2007.gadā dzimis puisēns, abi nogādāti uz Liepājas Reģionālo slimnīcu, kur konstatētas galvas traumas, sievietei – arī lauzts apakšstilbs. Otrs – 2005.gadā dzimušais puisītis, kurš gājis mamma pie rokas, par laimi, ticis cauri ar izbīli. Par negadījumu sākts kriminālprocess.

Pie gāzes vada izrok lādiņus

Vakar ap pusdienlaiku Alsungas ielā 30, veicot rakšanas darbus, tikai trīs metru attālumā no gāzes vada atrasti pavisam 13 sprādzienbīstami priekšmeti, aģentūra LETA uzzināja bruņotajos spēkos. Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas štāba virsseržants Gatis Rubīns pastāstīja, ka Otrā pasaules kara 86 – 88 milimetru vācu artilērijas lādiņi no tieša gāzes vada tuvuma aizvākti un policijas pavadībā tika aiztransportēti uz iznīcināšanas vietu.

Izsalcis cilvēks – sliktāks par zvēru
Pēteris Jaunzems

Policija informējusi presi, ka Priekules mežniecības teritorijā notikušas nelikumīgas aļņu medības. Trīs vareno meža iemītnieku atliekas atrastas mežā, nomaļā vietā kādu gabalu no zemes mērītājam Reinim Briekmanim piederošās piemājas saimniecības "Ineses". Pašlaik noskaidro notikušā apstākļus.

Priekules mežniecības mežziņa vietnieks Modris Otaņķis zināja, ka malu medības notikušas jau janvāra vidū, tāpēc lietavas ir aizskalojušas pēdas un auto riepu nospiedumus ar grūtībām varot saskatīt. Mežā mētājoties tikai sadalīto dzīvnieku atliekas, izlaistās zarnas, nocirstās galvas un kājas. "Nomedīt trīs aļņus nav tik vienkārši. To nespēj izdarīt viens vai divi cilvēki. Tur nepieciešami gan lencēji, gan šāvēji. Tas nozīmē, ka darbošanās šajā nomaļajā vietā bijusi sparīga," viņš teica.

Kaimiņos "Inesēm" atrodas Vaiņodes pagasta zemnieku saimniecība "Bokulti". Tās īpašnieks Vilnis Čirkšis tāpat zinot par mežā pastrādāto likumpārkāpumu. "Tiem vīriem bijusi milzīga apetīte," viņš sprieda, jo patērēt trīs tik lielus dzīvniekus neesot tik vienkārši. Tāpēc zemnieks neizslēdzot varbūtību, ka notiek nelegāls bizness. Viņš neatcerējās, kurā avīzē nesen lasījis sludinājumu, kurā piedāvāta pārstādei meža dzīvnieku gaļa. Policistiem, kas izmeklējot šo lietu, vajadzētu pasekot tādai reklāmai. "Tā vieta, kur nobendēti aļņi, atrodas tālu no lielceļiem, tur iespējams piekļūt vienīgi ar apvidus mašīnu, un pat tad pēdas rāda, ka pusotru kilometru gaļa ārā no meža vesta ar ķerru. Nepaēdis cilvēks ir trakāks par zvēru," komentēja zemnieks.