Kurzemes Vārds

14:54 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Dažādi

Siltina pa jaunam
Kirils Bobrovs

Ir pabeigta deviņstāvu mājas siltināšana Piltenes ielā 8. Taču netika izmantota ne kāda vate, ne putuplasts. To darīja pēc pilnīgi jaunas tehnoloģijas, izmantojot speciālu līdzekli "TSM Ceramic". Darbus veica firma "Epson". Tās valdes loceklis Vasīlijs Daškevičs pastāstīja, ka šo objektu jau pieņēmusi gan Būvvaldes komisija, gan Pilsētas domes komisija, kura iesaka piešķirt līdzfinansējumu no budžeta līdzekļiem 30 procentu apmērā no visām darbu izmaksām. Tātad mājas kopīgas apsaimniekošanas biedrībai "Piltenes 8" tagad ir iespējas savā mājā veikt papildu darbus. Starp citu, jau ir noruna par parapetiem.

Kopumā darbi mazliet bija ieilguši. Galvenokārt mājas sienu neapmierinošā stāvokļa dēļ. Tādēļ radās papildu izdevumi, lielākoties par materiāliem. Arī laika apstākļi nebija labvēlīgi šādiem darbiem, jo rudens bija lietains un vējains. Darbi ritēja nevienmērīgi, daždien pat tikai divas, trīs stundas.

Tos, kas šodien nodarbojas ar mājokļu apsaimniekošanu, vispirms interesē iegūtais efekts, jo sākumā ne visai gribējās ticēt gandrīz vai fantastiskajam rezultātam. Taču tā tas tik tiešām ir. Jau varam minēt divus skaitļus. Salīdzinot ar tieši tādu pašu nenosiltinātu māju, kas atrodas blakus 8.namam Piltenes ielā, novembrī izdevumi par apkuri bija par 35 procentiem mazāki, bet decembrī – par 45. Šos datus sniedza "Liepājas enerģija". Tas taču lieliski! Bet minētajos mēnešos vēl nebija pabeigti visi nepieciešamie darbi. Celtnieki izsaka gandarījumu par veiksmīgo sadarbību ar biedrības valdi. Par kredītu izmaksu segšanai nobalsojuši 75 procenti mājas iemītnieku. Viņi paši paaugstināja maksu par mājas apsaimniekošanu, kvadratūru.

Celtnieki ieguva vērtīgu pieredzi jaunā siltināmā materiāla izmantošanai nākamajos objektos. Bez tam līdz ziemas beigām viņi veiks ēkas energoauditu, lai vēl vairāk pārliecinātos par sava darba efektivitāti. Tas viņiem var noderēt nākotnē. Jo noteikti būs veicami analoģiski darbi. Tagad firma "Epson" ir sertificēts un patstāvīgs pārstāvis jaunās tehnoloģijas izplatīšanai Kurzemē. Pēdējais apstāklis ļaus elastīgāk regulēt cenas; daudz ko, pēc V.Daškeviča vārdiem, varētu piedāvāt lētāk. Viņš nešaubās arī par banku kredītiem. Jo skaidri redzams, ka nauda tiem izmantota lietderīgi.

VID atlaidīs ap 700 darbinieku
Sarmīte Pelcmane

Pilsētā izplatījušās runas, ka Valsts ieņēmumu dienesta struktūrās it kā gaidāma liela štata samazināšana un pat iespējama atsevišķu VID reģionālo iestāžu un vietējo nodaļu likvidācija. "Kurzemes Vārds" uzklausīja darbiniekus un meklēja atbildi VID galvenajā mītnē Rīgā.

Satraukuma pilnā informācija nāca no VID vietējiem darbiniekiem. Laikrakstam neoficiālās sarunās izdevās uzzināt, ka daļa darbinieku esot saņēmuši brīdinājumu par iespējamo atlaišanu, pēc tam vietējās nodaļas it kā tikšot reorganizētas un atlaistie darbinieki varēšot piedalīties konkursā uz nelielu skaitu darbavietām jaunizveidotajā struktūrā. Bet, kas un kā īsti notiks, neviens no strādājošajiem nezina, tikai pieļauj, ka pārmaiņas gaidāmas valstī uzsāktās drakoniskās taupīšanas kampaņas ietvaros.

Lai noskaidrotu lietas apstākļus, "Kurzemes Vārds" vispirms sazinājās ar VID Kurzemes reģionālās iestādes biroja vadītāju Māri Kūli, kurš sacīja, ka par gaidāmajām izmaiņām un štata samazināšanu neesot informēts. Tāpat arī citi vadošie darbinieki VID reģionālajā iestādē par to neko nezinot.

Tad meklējām atbildi VID galvenajā mītnē Rīgā. Sazinājāmies ar dažādām šās iestādes struktūrām – VID personāla pārvaldi, VID kanceleju, VID vadības lietu pārvaldi, VID informācijas daļu utt., līdz beidzot izdevās saņemt skaidrojumu VID Komunikāciju daļā.

Komunikāciju daļas galvenā speciāliste Ieva Dzilna "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka patlaban Valsts ieņēmumu dienestā tiešām notiek reorganizācija un iespējama darbinieku optimizācija, taču uzsvēra, ka neviena reģionālā iestāde vai vietējā nodaļa netikšot likvidētā – tās darbošoties turpat, kur iepriekš, tā ka par to ne iedzīvotājiem, ne darbiniekiem neesot jāuztraucas. "Vienīgi, ja kaut kas mainīsies, tad tās varētu būt tikai izmaiņas ilgtermiņā," apgalvoja I.Dzilna. "Paredzams, ka Valsts ieņēmumu dienesta struktūrās visā Latvijā kopumā varētu tikt samazināts ap 700 štata vietu, galvenokārt tehniskie darbinieki."

Komunikāciju speciāliste piebilda, ka VID īstenotais optimizācijas process ir saistīts ne tikai ar taupību, bet arī ar darba apjoma samazinājumu, jo, sarūkot nodokļu maksātāju skaitam un nodokļu summām, samazinās nepieciešamība arī pēc apkalpojošā personāla.