Kurzemes Vārds

00:42 Trešdiena, 22. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

"Liepājas papīrs" aktīvi meklē jaunus tirgus

Sarmīte Pelcmane

Laikā, kad valstī uzņēmumi cits pēc cita sašaurina ražošanu vai pat bankrotē, Liepāja var priecāties par katru vietējo ražotāju, kurš joprojām mūsu pilsētā turas, turklāt mēģina attīstīties. Viens no šādiem uzņēmumiem ir akciju sabiedrība "Liepājas papīrs", kura par prioritāti izvirzījusi jaunu eksporta tirgus meklējumus.

"Pašlaik priecājamies kaut vai par to, ka mūsu uzņēmumā nenotiek štatu samazināšana un arī algas nepazeminām. Šajā ekonomiskajā situācijā, kāda izveidojusies valstī, tas vien jau ir daudz," pārliecināts akciju sabiedrības "Liepājas papīrs" prezidents Jānis Vilnītis.

Šogad uzņēmumā ražošanas apjomus paredzēts noturēt pagājušā gada līmenī. "Pieaugumu neprognozējam, tas saistīts ar situāciju, kādā ir daudzi mūsu klienti – piena, gaļas, maizes ražotāji, kuriem pašlaik iet ļoti grūti," skaidroja J.Vilnītis. "Arī mēs šā gada janvārī darbu sākām uzmanīgi, pētījām apstākļus. Šķiet, šobrīd neviens tā īsti nesaprot, kā notikumi attīstīsies, – ne bankas, ne valdība, ne uzņēmēji, ir tāda sajūta, ka cits uz citu gaida."

Pēc J.Vilnīša domām, nu jau redzamas pirmās pazīmes un drīzumā tautsaimniecība pilnā mērā izjutīs sekas valdības absurdajam ekonomikas glābšanas plānam, paaugstinot nodokļus. "Skaidrs, ka nodokļu pieaugums nepalielinās ienākumus valsts budžetā, kā to cerēja valdība, jo ekonomika krīzes laikā tādējādi tiek vēl vairāk bremzēta, šis plāns situāciju tikai pasliktina," vērtēja J.Vilnītis. Tāpēc patlaban dažādu uzņēmējdarbības nozaru organizācijas mēģinot kopīgi pārliecināt valdību, ka nodokļu palielinājumu vajag atcelt. Diskusijās aktīvi piedalās arī "Liepājas papīra" vadītāji.

Tikmēr pašā uzņēmumā ražošana šogad plānota iepriekšējā gada apjomā. "Liepājas papīrs" pagājušo gadu pabeidza ar 10 procentu ražošanas apjoma kāpumu, kopumā pērn tika sasniegts ap 3,5 miljonu latu liels apgrozījums. Provizoriski rēķinot, peļņa pēc nodokļu samaksas nebūšot liela, tikai kādi 10 000 latu, skaitļoja uzņēmuma vadītājs. "Bet tas saistīts ar ievērojamiem ieguldījumiem, ko veicām pagājušajā gadā, kad pabeidzām jaunā ražošanas ceha būvniecību un sagatavojām to darbam."

"Liepājas papīrā" galvenokārt ražo visādu veidu uzlīmes, etiķetes, arī termoetiķetes. Aptuveni pusi no saražotā realizē vietējā tirgū, pārējo eksportē uz Lietuvu, Poliju, Igauniju, Krieviju.

Uzņēmumā aktīvi strādā, meklējot iespējas produkcijas noieta tirgus paplašināšanai, tiek meklēti arvien jauni klienti gan vietējā tirgū, gan jo īpaši ārvalstu tirgos. Arī "Liepājas papīrā" ir pārliecināti, ka eksports patlaban gan Latvijas tautsaimniecībai kopumā, gan uzņēmumam pašam ir viens no svarīgākajiem izdzīvošanas un attīstības garantiem.