07:35 Svētdiena, 23. septembris

Trīs punkti līdz izslēgšanas spēlēm
Andris Sudmalis

Komandas "Liepājas metalurgs 2" uzbrucējs Egils Kalns Liepājā notikušajā spēlē pret Latvijas hokeja čempionāta līdervienību "Ozolnieki/Monarch" guva trīs vārtus, tomēr liepājnieku uzvarai ar to nepietika – mūsējie piekāpās ar 3:6 (1:0, 1:4, 1:2).

Šajā spēlē uzvara vairāk bija vajadzīga metalurgiem, un mūsu jaunieši arī aktīvāk iesāka cīņu – pēc pirmā perioda laukuma saimnieki bija vadībā ar 1:0, un, lai arī otrajā trešdaļā viesu uzbrukums bija kļuvis produktīvāks, līdz pat perioda pēdējai minūtei uz tablo saglabājās līdzsvars – 2:2. Tad sekoja laukuma saimnieku divas rupjas kļūdas un divi monarhu vārti, kas arī noteica uzvarētāju. Vēl gan metalurgi centās lauzt cīņas gaitu, taču mūsējo centieni bija nesekmīgi, un, kā sacīja metalurgu galvenais treneris Vladimirs Kupļinovs, viesi uzvarēja, pateicoties meistarībai un pacietībai. Liepājniekiem tik vien izdevās, kā 19 sekundes līdz spēles beigām panākt beigu rezultātu 3:6.

Aizvadītās nedēļas nogales spēles Latvijas čempionāta turnīra tabulā ir ieviesušas mazliet vairāk skaidrības. Vietas izslēgšanas spēlēs jau garantējušas komandas "Ozolnieki/Monarch" un "Concept". Par atlikušajām divām ceļazīmēm cīnās Lietuvas vienība "Energija", "Rīga/LSPA" un metalurgi. Leiši visas savas spēles jau ir aizvadījuši, un viņu liktenis atrodas konkurentu rokās, bet liepājniekiem vietu četriniekā garantēs atlikušajās divās spēlēs (25.februārī pret "Rīga/LSPA" un 28.februārī pret "Rīga 18") izcīnīti trīs punkti, jo vienāda punktu skaita gadījumā mūsējiem pret enerģētiķiem būs labāka savstarpējo maču bilance.

Pat neskatoties uz to, ka abas spēles jāaizvada Rīgā, mūsējo izredzes tikt pie nepieciešamās punktu ražas ir visnotaļ labas. Komanda "Rīga/LSPA" trīs spēlēs ir pieveikta divas reizes, bet "Rīga 18" pārspēta visās trīs cīņās.

Neizšķirts pret poļiem
Ints Grasis

Vakar treniņnometnē Turcijā "Liepājas metalurga" futbolisti spēlēja neizšķirti 1:1 (0:0) ar Polijas 1.līgas vienību "Gornik Leczna".

Pašlaik Polijā pēc spēka otrajā līgā spēlējošā komanda (atrodas 7.vietā) pagājušajā nedēļā Turcijā ar rezultātu 5:4 apspēlēja Latvijas čempionus "Ventspili".

Vakar metalurgu sastāvā spēli sāka Šteinbors, Kirhners, Kļava, Ivanovs, Jemeļins, Soloņicins, Rafaļskis, Hišri, Surņins, Grebis un Razulis. Otrajā puslaikā spēlē iesaistījās arī Zirnis, Žuravļovs, Tamošausks, Aleksejevs, Golovins, Kamešs un Prohorenkovs.

Kā pastāstīja mūsu komandas tulks Harvejs Rudzītis, pirmajā puslaikā risinājās līdzīga spēle, galvenokārt laukuma vidusdaļā ar dažiem asiem momentiem pie abu komandu vārtiem, savukārt pēc pārtraukuma poļi izvirzījās vadībā, bet Grebis, sitot ar galvu, rezultātu līdzsvaroja. Pēc tam pārsvars jau bija mūsu komandas pusē, taču vārtus ieņemt vēlreiz tā arī neizdevās, kaut arī vienu reizi bumba pēc Grebja sitiena esot pabijusi vārtos, bet tiesneši to neesot pamanījuši. Vēl kādā epizodē poļu aizsargs, nopelnot sarkano kartīti, likvidēja Prohorenkova izrāvienu uz vārtiem.

Par abiem pārbaudāmajiem spēlētājiem pagaidām kaut ko spriest esot pāragri, taču gan tunisietis Hišri, gan lietuvietis Razulis ļoti cenšoties.

Vienvaldība telpās

Liepājas telpu futbola čempionātā pasvīst nācās komandas "Tosmares kuģu būvētava" vīriem, tomēr savā ceturtajā spēlē viņi izcīnīja ceturto uzvaru un nostabilizējās turnīra galvgalī.

Tosmarieši ceturtajā kārtā tikās ar komandu "Unifex" un pēc līdzīgā mača sākuma (2:2, 3:2) izvirzījās šķietami drošā vadībā ar 5:2. Favorītu pārsvars laukumā bija iespaidīgs, taču pēc mirkļa cīņa faktiski sākās no jauna – "Unifex" pievilka līdz 4:5. Mača galotnē tosmarieši gan veica izšķirošo izrāvienu un triumfēja ar 7:4.

Pārējās spēlēs "UPTK" ar 5:2 pieveica "Nīcu", "V.O.V.A." ar 4:1 "Grobiņu", bet "KV & LP" ar 6:3 apspēlēja komandu "C.A.R.D.".

Basketbolisti sāk ceļu pretī tronim
Miks Kuncītis

Aizvadītās nedēļas nogalē Liepājas Olimpiskajā centrā sākās pilsētas čempionāts basketbolā, kurā pie pirmajām uzvarām tikušas komandas "RM Siltums" un "Interspiro".

Pilsētas čempionāta galvenais organizators Normunds Gaižutis informēja, ka šogad turnīrā sacentīsies desmit komandas, kas, tāpat kā pērn, regulārajā čempionātā savā starpā aizvadīs viena apļa turnīru, pēc kura tad noskaidrosies astoņas labākās izslēgšanas spēļu dalībnieces. Visas spēles tiks aizvadītas Liepājas Olimpiskajā centrā, un tiek plānots, ka pilsētas čempioni noskaidrosies 18.aprīlī.

Čempionāta atklāšanas spēlē tikās pērnās sezonas pastarīši – komandu "ASFALTS" un "RM Siltums" basketbolisti. Lai arī abas vienības maču iesāka apņēmīgi, savu pārākumu tomēr apliecināja otrie, uzvarot visā spēlē ar 92:64. Rezultatīvākais uzvarētāju rindās bija Guntars Trabliks, kurš guva 27 punktus. Zaudētājiem 14 punktu guva Nikolajs Dudko. Arī otrajā mačā, šķiet, viss notika tā, kā tam bija jānotiek – pērnās sezonas vicečempioni – "Interspiro" basketbolisti – jau mača pirmajās minūtēs ieguva pietiekami solīdu pārsvaru pār komandu "LDC", ko vēlāk ne tikai nosargāja, bet arī krietni palielināja – 89:59. Rezultatīvākais ar 16 punktiem uzvarētāju rindās bija Haralds Liniņš, kurš guva 16 punktu. Interesanti, ka pieci spēlētāji "Interspiro" sastāvā guva vairāk par 10 punktiem. Zaudētājiem 14 punktu guva Alvis Zombergs.

Šo sestdien un svētdien Liepājas Olimpiskajā centrā norisināsies nākamās spēles. Pirmās cīņas sākums jau pulksten 11.