Kurzemes Vārds

01:40 Piektdiena, 22. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 25.februārī

1929

– Saskaņā ar noteikumiem jaunkareivju iesaukšanas dienās no 25. līdz 27.februārim Liepājā aizliegts tirgoties ar alkoholiskajiem dzērieniem. Pirmajā iesaukuma dienā ieradušies lauku puiši no Aizputes un Rucavas apkārtnes. Neredz nevienu iereibušu, daudziem līdzi atbraukuši arī tuvinieki. Pie tramvaja pieturām jaunkareivji ar somām plecos gaida Kara ostas līnijas tramvajus.
– Ķieģeļu ielā 28 atrasts kārtējais tvana upuris. Tas ir 66 gadus vecais Kārlis Grietēns, kurš dzīvojis šķirti no sievas. Kaimiņi pamana, ka veselu dienu Grietēns nav redzēts, un nojauš, ka noticis kas ļauns. Dzīvokļa durvis uzlauž un Grietēnu atrod gultā bez dzīvības pazīmēm. Istaba tvana pilna.
– Liepājā Aizputes dzelzceļa stacijā komunisti tualetē nolikuši proklamāciju vīstokļus. Kārtībnieks tos pamana un nogādā policijas iecirknī, "līdz ar to komunistu labi domātais pakalpojums nav izdevies".

1939

– Liepājas Cukurfabrikā uzsākta jaunas cukurbiešu graizījumu kaltes būve. Tā būs pirmā Latvijā. Ar Bitnera firmu Vācijā noslēgts līgums par mašīnu un kaltes iekšējās iekārtas piegādi. Montēšanu fabrika paveiks pati. Tiks uzbūvētas jaunas ēkas – pati kalte un noliktava ar attiecīgām transportiekārtām. Līdz šim visi cukurbiešu graizījumi bija jāuzglabā tvertnē, kur tie stāvēja ilgāku laiku skābā veidā. Ziemā lauksaimnieki tos saņēma sasalušus. Bez tam, vedot graizījumus pajūgos, tie izplatīja nepatīkamu smaku. Līdz ar jaunās kaltes izbūvi visas nevēlamās parādības tiks novērstas.

1949

– Liepājas apriņķa patērētāju biedrības rūpniecības kombināta smalkmehānikas ceham Tirgoņu ielā 11 šajās dienās piesūtīti lielākā daudzumā "VEF 557" rezerves daļu komplekti.
– Drīz uzsāks novākt drupas Teātra un Lielās ielas stūrī. Pēc pilsētas arhitekta Vītolnieka projekta tur paredzēts izveidot krāšņu atpūtas laukumu, apstādot to ar košumkrūmiem, ziediem un kokiem.