Kurzemes Vārds

02:49 Piektdiena, 22. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Vajadzīga profesionāļu valdība

Zigurds Kirhners, firmas "UPTK" direktors

Valdību neapšaubāmi vajag apstiprināt pēc iespējas ātrāk, jo ir jārisina daudzi svarīgi jautājumi. Uzņēmējiem noteikti būtiskākais – lai tiktu pēc iespējas plašāk apgūti ES fondu līdzekļi, kas, ienākot Latvijā, varētu sildīt ekonomiku. Valūtas fonda un citi tamlīdzīgie aizdevumi jau nav tam domāti, tie paredzēti budžetnieku atbalstīšanai, kā arī banku sistēmai.

No partiju izvirzītajiem premjera kandidātiem man vispiemērotākais šķiet Tautas partijas izvirzītais reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns. Man ir bijušas ar šo cilvēku vairākas tikšanās, kā arī vēroju diskusijas televīzijā, ka viņam ir vērā ņemami piedāvājumi situācijas risināšanai. Gan par ES fondu apguvi, gan par nodokļu pārdali utt.

Ceru, ka jauna profesionāļu valdība būs risinājums, kas palīdzēs Latvijai izkļūt no krīzes. Pasaules līmenī, kur valda globālā ekonomiskā krīze, nevaram neko mainīt, bet savu mazo valstiņu, es ticu, ka varam sakārtot. Valdībā tikai vajadzīgi īstie cilvēki – darītāji ar reālu plānu.

Jo ātrāk, jo labāk!

Gunārs Ansiņš, Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks

Protams, ka valdību Latvijai vajadzēja jau vakar. Jo pašreizējā saspringtā ekonomiskā situācija valstī prasa ātri pieņemt lēmumus, lai varam tikt ārā no šīs, patiešām nopietnās, krīzes. Priekšā vēl sarežģītas sarunas ar Pasaules banku un Starptautisko valūtas fondu. Neapšaubāmi būs jāgroza arī budžets, jau tagad Finanšu ministrija prognozē, ka valstī sagaidāms IKP kritums vairāk nekā 15 procentu apjomā.

Tāpēc – jo ātrāk būs valdība, jo labāk, veidosies vismaz kaut kāda stabilitāte, tiks pieņemti vajadzīgie lēmumi un nestāvēsim uz vietas.

Pašvaldība nav atrauta no valsts kopumā, katrs Ministru kabineta lēmums attiecas uz tās iedzīvotājiem, budžeta grozījumus un Starptautiskā valūtas fonda nosacījumus izjutīs ikviens.

Patlaban vairs nav nozīmes prātot, vai bija gudri tieši tagad valdībai atkāpties. Taču savstarpējie konflikti bija tik dziļi, ka, iespējams, bez jaunas valdības izveidošanas nevarētu tos nodzēst. Tagad pats būtiskākais – lai jaunajā valdībā būtu profesionāļi, lai tā saņemtu Saeimas vairākuma atbalstu un būtu rīcībspējīga.