Kurzemes Vārds

02:31 Piektdiena, 22. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Mākslas nedēļa skolā
Daina Meistere

Ezerkrasta sākumskolā pievērsta uzmanība mācību vielas un zināšanu apguves netradicionālām metodēm, kas ļauj izpausties bērnu iniciatīvai un radošajam garam. Skolā notiek mācību priekšmetu nedēļas. Mākslas nedēļā pie skolēniem ciemojās Mākslas vidusskolas audzēkņi, kuri kopā ar mazajiem darināja darbus un iekārtoja izstādi. Pēc tam notika vizuālās mākslas olimpiāde. Tā kā mācību iestāde ieguvusi ekoskolas nosaukumu, tad netradicionālajā modes skatē bērniem bija dots uzdevums – darināt tērpus no otrreizējām izejvielām, tā parādot, kā taupīt izejvielas un kā tās izmantot. 1. un 2. klašu skolēni pārsteidza ar izdomu. Mācību priekšmetu nedēļas turpināsies arī martā, kad skolēni izstrādās projektus un pievērsīsies valodām.

Mācību stunda mazajiem skolēniem

Kristīgajā sākumskolā – pirmsskolas izglītības iestādē bija pulcējušies sākumskolu direktoru vietnieki izglītības jomā un metodisko komisiju vadītāji. Skolā notika praktisks seminārs "Mūsdienīga mācību procesa vispārdidaktiskās nostādnes un standarta prasību realizācija mācību stundās". Semināra laikā Kristīgās sākumskolas, Ezerkrasta sākumskolas un 2.vidusskolas mazo klašu skolotājas rādīja darbu klasēs, pēc tam notika mācību stundu analīze, redzētā izvērtējums un pieredzes apmaiņa.

Zudumi novērsti

Janvārī liepājnieki zvanīja redakcijai, ka siltumtrase gar Ziemeļu kapiem uz O.Kalpaka ielas mājām vietumis nav izolēta un silda gaisu. Noskaidrojot, kas par lietu, izrādījies, ka trase nedarbojas jau kopš pērnās vasaras, kad minētās ielas nepāra puses mājām siltumu sāka piegādāt no "Laumas" dzīvojamā rajona pa daudz īsāku ceļu. Taču cauruļvads nebija demontēts gadījumam, ja būtu auksta ziema, kad ievajadzētos papildu jaudas. Bet tāpēc to nebija vajadzības piepildīt ar karstu ūdeni. Pašlaik, atsaucoties uz publikāciju "Kurzemes Vārdā", kļūda ir labota.

Turku, lietuviešu, poļu studenti – mūsu universitātē

Liepājas Universitāte, sākoties pavasara semestrim, ERASMUS mūžizglītības programmā ir uzņēmusi deviņus viesstudentus no dažādu valstu augstākajām mācību iestādēm. Studēt LiepU studiju programmā "Ārējo sakaru vadība" ir izvēlējies Alī Karakans no Turcijas Sakarijas Universitātes. Studiju programmā "Svešvalodu skolotājs" studē seši Polijas studenti, kā arī divas Lietuvas jaunietes no Šauļu Universitātes. LiepU studiju apmaiņas programmā veikt trīs mēnešu ilgu vadības praksi Liepājas uzņēmumā "Lauma Fabrics" ir ieradušās trīs viesstudentes no Polijas. 2008.–2009. studiju gadā uz sadarbības augstskolām ārzemēs studēt devušies kopumā 25 LiepU studenti, 8 no tiem – uz visu studiju gadu. Viņi studē Dānijā, Turcijā, Portugālē, Slovākijā. Martā studiju praksē uz Norvēģiju dosies studiju programmas "Sociālais darbinieks" divi studenti.

Tīra sniegu iekāpšanas vietās

Ikdienā tramvaja un autobusu pieturvietas tīra uzņēmuma "Tranzīts L" trīs brigādes, bet vakarrīt daudzviet pilsētā pie autobusu pieturām redzēja gan SIA "Aizputes ceļinieks", gan citu firmu strādniekus, kuri vāca sniegu. Tas tika darīts tādēļ, ka ceļu tīrāmais transports ielu malās bija sastūmis diezgan augstu sniega valni un, lai pasažieri ērtāk varētu iekāpt autobusā, uzņēmumu strādnieki speciāli izlīdzināja sniegu un no atsevišķām pieturām to arī izveda.

Divas rakstnieces pieminot

Liepājas literātu un radošo mūziķu klubs "Helikons" ielūdz literatūras pazinējus un mīļotājus uz kārtējo sarīkojumu "Latviešu dzejas klasika". Šoreiz interesenti aicināti kopīgi atcerēties divas latviešu literātes – Aīdu Niedru, kuru trimdas un dzimtenes lasītāji piemin 110.gadu jubilejā, un Montu Kromu 90.gadu jubilejā. Tikšanās vieta – grāmatu veikala "Valters un Rapa" V.Ķuzes kafejnīca, laiks – 26.februārī pulksten 18. Rakstnieču dzīves gājumā un daiļradē ielūkosies Ērika Birzkopa, Irma Markopa, Imants Brancis. Muzikālo fonu veidos Ilze Milzere, Andris Kristons un Edmunds Talalass.

Braucam makšķerēt!

Sestdien Vērgales centra dīķī notiks jau otrā posma sacensības zemledus makšķerēšanā, kurās atkal tiek aicināts piedalīties ikviens. Pieteikties bļitkošanas mačiem var gan iepriekš, gan sacensību norises vietā. Reģistrēšanās iespējama līdz pulksten 8 sestdien, bet mači sāksies pusstundu vēlāk. Jāatzīmē, ka šīs ir komandu sacensības (katrā no tām ne vairāk kā četri cilvēki). Sīkāku informāciju par copes mačiem var iegūt, zvanot pa tālruni – 29423845 (Dainis). Ne asakas!

"Runču" veltījums sievietei

Liepājas Pensionāru dienas centrs, informēja tā vadītāja Astrīda Vērdiņa, atkal sarūpējis jauku pasākumu – muzikāli izklaidējošu programmu "Veltījums sievietēm". Dāmām labākajos gados dziedās Nīcas vīru vokālais ansamblis "Runči". Kā ierasts, pasākums notiks otrdienā (šoreiz – 3.martā) pulksten 13. Aicināti Liepājas pensionāri.

"Ostkom" sola, ka viss būs kārtībā

Pēc tam, kad kabeļtelevīzijas firma "Ostkom" pārvietoja uztverošās antenas uz jauno ēku un veica visus pārkārtošanas darbus, programmu pārraide normalizējusies. Uzņēmuma speciālisti izsaka pateicību saviem klientiem par sapratni un pacietību, jo darba procesā radās neparedzētas tehniskas problēmas un aizkavēšanās. Pēdējā laikā kabeļtelevīzijas tīklā bijusi arī nepieciešamība dažus kanālus mainīt vietām, starp citu, daži skatītāji pazaudējuši "TV 5". Lai būtu mazāk tamlīdzīgu nesaprašanos, uzņēmuma direktors Oļegs Stankevičs iesaka biežāk ielūkoties firmas reklāmas un informācijas kanālā. Vairākas izmaiņas joprojām saistītas ar programmu sniedzēju politiku. Tāpēc tuvākajās divās vai trijās nedēļās vēl iespējamas atsevišķas izmaiņas, iecerēts arī paplašināt tagadējo programmu sarakstu.

Vērtē Zirņu ielas projektu

Otrdien divi neatkarīgi eksperti no Eiropas Savienības organizācijas "Jasper" Liepājā izvērtēja un deva padomus Zirņu un Ganību ielas pārbūves projekta sagatavošanā, lai projektu varētu iesniegt konkursam uz Kohēzijas fonda finansējumu. Vēl gan nav zināms, kad atbildīgā Satiksmes ministrija aicinās to projektus iesniegt. Konsultantu padomi projekta virzītājiem pašvaldībā dos pārliecību, ka projekts būs konkurētspējīgs, sacīja domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

G.Ansiņš skaidroja, ka organizācija "Jasper" izveidota pēc divu lielo Eiropas Savienības banku ierosinājuma, ka vajadzīgs instruments, kas palīdzētu veidot kvalitatīvus projektus. Konsultanti, divi francūži, Liepājā ieradās no organizācijas "Jasper" Varšavas biroja.

Liepājnieki aktīvi balso par "Gada liepājniekiem"

Pirmajās divās balsošanas nedēļās par 28 izvirzītajām "Gada liepājnieka" kandidatūrām 12 nominācijās saņemts ap 5000 balsojumu internetā un vairāk nekā 500 rakstiski izpildītu anketu, informēja Pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone. Summējot abus balsojumus, pilsētas Apbalvojumu konsultatīvā padome marta sākumā lems par viena pretendenta nominēšanu katrā no 12 jomām. Balsot varēs vēl līdz 6.martam. Balsošana internetā domes mājaslapā www.liepaja.lv notiek jau otro gadu pēc kārtas. Lai novērstu iespēju vienam cilvēkam balsot vairākkārt, no vienas interneta protokola (IP) jeb datora identifikācijas adreses iespējams tikai viens balsojums. Ja iestādes lieto vienu ārējā interneta protokola adresi, tad arī iespējams nobalsot tikai vienu reizi. Pašlaik visvairāk balsojumu internetā saņemts nominācijā "Sports" par basketbolisti Sabīni Niedolu (360) un nominācijā "Uzņēmējdarbība" par uzņēmēju Jāni Vilnīti (345). Savukārt no titulam "Goda liepājnieks" izvirzītajām astoņām kandidatūrām Apbalvojumu konsultatīvā padome jau vienbalsīgi izvēlējās vienu, ko nosauks un suminās 18.martā.

Tarifs līdz ziemas beigām

Pirmā par šo jaunumu savus klientus informēja namu pārvalde "Jaunliepāja". Pēdējos divos gados uzņēmums "Liepājas enerģija" katru mēnesi paziņo patērētājiem siltumenerģijas tarifu, ņemot vērā pirms tam izziņoto cenu gāzei. Tāda ir Sabiedrisko pakalpojumu regulatora prasība, jo tarifs mainās atkarībā no mazuta kotācijas pasaules biržās. Tā notika arī februāra sākumā. Taču "Jaunliepājas" informācijā izsūtītajos paziņojumos norādīts, ka februārī noteiktais maksas līmenis par siltumu un karsto ūdeni saglabāsies arī martā un aprīlī. To sarunā ar "Kurzemes Vārdu" apstiprināja arī "Liepājas enerģijas" valdes priekšsēdētājs Anatolijs Suškovs. Tomēr viņš piebilda, ka jāsagaida oficiālais paziņojums.

Iepriecināja klaipēdniekus

Svētdien uz Klaipēdu devās 12.vidusskolas amatierteātris "Balagančiks", kas krievu auditorijai parādīja divus iestudējumus, par kuriem "Kurzemes Vārds" lasītājiem jau stāstījis – tie ir "Kusaka" un "Jezga". Izrādes notika bijušajā Virsnieku namā, kura zāle ar vietām 300 skatītājiem bija pārpildīta. Bija ieradušies dažādi skatītāji – no kara un darba veterāniem līdz jauniešiem. Daži jau bija pazīstami ar "Balagančika" jaunradi, tāpēc bija atveduši līdzi paziņas. Teātra mākslinieciskais vadītājs Jurijs Zinovjevs sacīja, ka liepājnieki uzņemti sirsnīgi, ar lielu interesi.

Rīkos dzīvokļu izsoles

Dzīvošanai nederīgus dzīvokļus Grīzupes ielā 4 – 1 un Grīzupes ielā 4 – 2 Liepājas dome nolēmusi pārdot atklātā izsolē. Nams, kurā atrodas tukšie dzīvokļi, būvēts 1957.gadā un tajā ir tikai divi dzīvokļi. Izsolāmie dzīvokļi ir viens vienistabas – 48 kvadrātmetrus (tā aprēķinātā tirgus vērtība – 3700 latu), bet otrs – trīsistabu, 77 kvadrātmetrus liels (tā aprēķinātā tirgus vērtība – 3800 latu). Ēkā bijusi centrālā apkure, bet tā demontēta, un bez kapitālā remonta dzīvokļi nav izmantojami, konstatējuši Nekustamā īpašuma pārvaldes darbinieki.

Ēkas lielākajā daļā atrodas ražošanas telpas, tās jau ir privatizētas SIA "LISA A.P.", informēja domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.