Kurzemes Vārds

01:40 Trešdiena, 5. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vēstis

Iestādes demonstrē nevarību
Viktors Ulberts

Ne pašvaldībai, ne Reģionālajai vides pārvaldei pagaidām nav izdevies vest pie prāta Buru ielas 6.nama un zemes gabala saimnieces, kuras pagalmā izvietojušas mucas ar ķīmiskām vielām, bet īrniekus gandrīz gadu atstājušas bez elektrības.

Likums aizstāv bēguļojošu saimnieci

Iepriekš Buru ielas 6.nama saimniece bijusi Jevgēņija Kašajeva. Viņa bija iesākusi remontēt vienu mājas pusi, taču pametusi likteņa varā otrās puses īrniekus, kuri pērn maijā palikuši bez elektrības, jo izdedzis elektrosadales skapis. Īrnieki līdz šai baltai dienai spiesti dzīvot sveču gaismā. Īrnieki rakstījuši vēstules pašvaldībai, tā solījusi sazināties ar namsaimnieci, bet nekādu rezultātu aizvien vēl nav.

Pērn novembrī ēka pārrakstīta uz Aļjas Dmitrijevas vārda. Neoficiāla informācija rāda, ka viņu ar J.Kašajevu saista tuvas radnieciskas saites.

Pašas īrnieces tad centušās noskaidrot saimnieču atrašanās vietu, lūdzot Pilsonības un migrācijas dienestam norādīt viņu deklarēto dzīvesvietu. Taču atbildē saņēmušas norādījumu, ka viņām neesot nekāda pamata prasīt šādu informāciju un "Personu datu aizsardzības likums" liedzot to izpaust.

Tad nu vienīgais cilvēks no saimnieku puses, ko īrnieki redz, ir kāda sieviete vārdā Zoja, kura ierodas pēc īres maksas, par ko pretī izsniedz apšaubāmu kvīti bez paraksta. "Viņi visi melo un izlokās. Es vairs nezinu, ko darīt. Vai tiešām neviens nespēj palīdzēt novērst šo bezjēdzību? Mums nav elektrības un pat gružus saimnieki veselu gadu nav izveduši," ir izmisumā īrniece Ruta Krauze.

Nosūta ierakstītu vēstuli

Pagaidām nav veicies arī ar pagalmā esošo mucu izcelsmes noskaidrošanu. Lai gan tās ir marķētas kā bīstamas, neviens nezina, kāds ir mucu saturs. Siltākā laikā tās brakšķ, un īrnieki baidās, vai kāda no tām neuziet gaisā un viņi nesaelpojas indīgas vielas.

Reģionālās vides pārvaldes Kontroles daļas vadītāja Māra Muceniece "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka ir noskaidrotas abu saimnieču deklarētās dzīvesvietas un uz turieni nosūtīta ierakstīta vēstule ar aicinājumu ierasties pārvaldē, lai sniegtu paskaidrojumus par mucām Buru ielas 6.nama pagalmām. Ja zemes īpašniece J.Kašajeva uz vēstuli nereaģēs, administratīvā lieta turpināsies. Taču pagaidām inspektoriem neesot tiesību pašiem ņemt paraugus no mucām, lai pārbaudītu to saturu.

Zvanu mūzikas koncerts katedrālē
Līvija Leine

Sestdien, 28.februārī, pulksten 16 ikviens liepājnieks ir aicināts uz Svētās Trīsvienības katedrāli, kurā notiks zvanu ansambļu koncerts. Tajā piedalīsies divi Liepājas zvanu ansambļi – Emila Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas "Campanella" un Liepājas Katoļu pamatskolas ansamblis.

Zvanu ansamblis "Campanella" aktīvi koncertē gan Latvijā, gan ārzemēs. 2008.gadā vien sniegti vairāk nekā 50 koncerti. Ļoti nozīmīgs ansamblim bija Ziemassvētku koncerts Rīgas Doma katedrālē, tas arī piedalījies Vecrīgas torņu mūzikas koncertos.

Sestdienas koncertā Svētās Trīsvienības katedrālē skanēs populāra klasiskā un garīgā mūzika. Tā rīkošanas iniciatīva pieder "Campanella" vadītājai Astrai Ziemelei. Viņa vērsās Liepājas Kultūras pārvaldē, rosinādama ieejas biļešu vietā vākt ziedojumus Svētās Trīsvienības katedrāles ērģeļu atjaunošanai.

Katedrāles atjaunošanas fonda vadītāja Anta Zālīte ir ļoti priecīga par liepājnieku ierosmi nākt palīgā savas pilsētas unikālajām ērģelēm un apliecina, ka to atjaunošanas darbs turpināsies. Arī šogad, paralēli paša dievnama glābšanas pasākumiem, fonds plāno ievērojamus līdzekļus atvēlēt ērģeļu atjaunošanai. Tās tiek intensīvi spēlētas gan dievkalpojumos, gan koncertos, slodzei pakļautās kustīgās detaļas izdilst, to materiāli noveco. Lai instruments saglabātu skanējumu, ir jāveic virkne restaurācijas darbu. Patlaban notiek pārrunas ar potenciālajiem finansētājiem par līdzfinansējuma piesaisti šo darbu veikšanu.

"Koncerts ir lieliska iespēja ikvienam liepājniekam atstāt savu artavu ērģeļu atjaunošanai īpašā ziedojumu kastē un tādējādi līdzdarboties šajā svētīgajā darbā!" uzsver Anta Zālīte.