Kurzemes Vārds

00:43 Trešdiena, 12. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Klauni ir klāt!
Anda Pūce

Daudzos izraisīja sajūsmu ziņa, ka radio "SWH" rīta programmas vadītājs Ufo jeb Kaspars Upacieris kļuvis par jaundibinātas politiskas partijas "Apvienība "Iedzīvotāji"" līderi, lai startētu pašvaldību vēlēšanās Ikšķiles novada domē. Iespējams, iespaidojies no sava kādreizējā klasesbiedra Aigara Kalvīša, visticamāk, sapratis kā atrisināt visas problēmas, bet varbūt gluži vienkārši nospriedis, ka visu mūžu nevarēs pelnīt tikai ar runāšanu, viņš atradis un uzrunājis vēl vairāk nekā 200 cilvēku, kas kļuvuši par partijas dibinātājiem un ir gatavi cīnīties par "Ikšķiles novada sociālo, ekonomisko un kultūras vides attīstību".

Tikmēr zināmās aprindās labi pazīstamā dziedātāja Lily, kas oficiālos dokumentos tiek dēvēta par Lindu Kalniņu, sapratusi, ka ir īsta jelgavniece, un piekritusi no dziedāšanas un stila veidošanas jauniešu žurnāliem brīvajā laikā kandidēt Jelgavas pilsētas pašvaldības vēlēšanās no partijas LPP/"LC".

Tie ir tikai divi gadījumi no daudziem, kas vēl sekos. Jo balsu magnēti, lokomotīves vai tautas valodā runājot klauni, kas mēģinās tautai vēlēšanās bez maizes piedāvāt arī izklaidi, ir klāt! Tūlīt aiz dziedātājiem nāks aktieri, aiz radio balsīm – televīzijas sejas un aiz rakstniekiem – dejotāji. Visi labi cilvēki un visi gatavi "stāties partijā", "stāvēt pretī nejēdzībām" un "dot savu ieguldījumu" konkrētu pašvaldību uzplaukšanai.

Iespējams, Ufo gadījums ir citāds, jo viņš pierādījis, ka ir gatavs uzņemties atbildību, nevis būt vienkārši par izkārtni, taču kā radio "SWH" klausītāja skaidri atceros neseno K.Upaciera stāstu ēterā, kad viņš dalījās savos iespaidos, kādas īsti izskatās pašvaldību domju deputātu sēdes. Tātad pirmo reizi par to Kaspars aizdomājies tikai pusgadu pirms vēlēšanām. Es ceru, ka arī Lily ir vismaz uz kādu Jelgavas domes sēdi aizgājusi, lai kaut attāli saprastu, ko tieši nozīmē domes deputāta darbs. Lai gan es neesmu pārliecināta, vai svarcēlājs Viktors Ščerbatihs varētu, piemēram, kādam skolēnam tā īsti paskaidrot, ko dara Saeimas deputāti, kaut gan viņš ne pirmo gadu starp treniņiem un sacensībām tērpjas uzvalkā un pārtop tautas kalpā.

Cerības, ka grūtajā ekonomiskajā situācijā novadu vēlēšanās šoreiz varētu iztikt bez avantūristiem, droši vien tomēr ir veltas. Taču tik ļoti gribētu, lai sapulcētos tādi domnieki, kas patiešām spētu dot savu ieguldījumu un reāli risinātu saimnieciskas problēmas pašvaldībās. Jo ir skaidrs, ka jaunajos novados tādu būs ne mazums. Un, kad nāksies izšķirties par skolas likvidēšanu, nelīdzēs ne dziesmas, ne meistarīgas etīdes. Bet dzīve parādījusi, ka, labam dakterim kļūstot par deputātu, mēs diemžēl parasti zaudējam labu dakteri un neiegūstam neko.

Varētu izvirzīt versijas par radošām personībām, ko saviem sarakstiem piesaistītu partijas, kas kandidēs uz vietām Liepājas domē, bet lai jau paliek. Ļausim sarakstu sastādītājiem būt radošiem un cerēsim, ka dziedātāji paliks pie sarakstu atbalstīšanas vislabākajā veidā, ko tie prot, – ar dziesmu.