Kurzemes Vārds

23:28 Sestdiena, 26. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Izstādē "Skola" – arī par studiju iespējām Liepājā
Daina Meistere

No 26.februāra līdz 1.martam Starptautiskajā izstāžu centrā notiks 15.starptautiskā izglītības izstāde "Skola". Tajā var vienkopus iegūt informāciju par izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs un tā allaž pulcina interesentus. Arī no Liepājas uz turieni dodas gan Izglītības pārvaldes speciālisti, gan mācību iestāžu pārstāvji un skolēni ar savām ģimenēm. Izstādē sevi reklamē arī Liepājas Universitāte. Tajā piedalās universitātes Informācijas un sabiedrisko attiecību daļas darbinieki, atsevišķu studiju programmu direktori un studenti, kuri ir sagatavojuši interesentiem informāciju par studiju iespējām augstskolā.

Šogad izstādē LiepU piedalās ar jaunu stendu. Apmeklētāji var uzzināt informāciju par universitāti, saņemt informatīvos bukletus par piedāvātajām studiju programmām un universitātes ikmēneša izdevuma "LiepU Vēstis" speciālizdevumu. Starp citu, tie nākamie studenti, kuriem nebūs iespēja apmeklēt izstādi Rīgā, informatīvos materiālus par LiepU piedāvātajām studiju programmām pēc izstādes varēs saņemt universitātes Informācijas un sabiedrisko attiecību daļā, Lielajā ielā 14, 116.telpā, vai arī Informācijas dienā 4.aprīlī.

Liepājai – divas Gada balvas

Latvijas Nacionālajā operā notika "Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas – 2008" ceremonija, kuras laikā pasniedza balvas 14.nominācijās. Uz Liepāju šogad atceļoja divas balvas – par labāko akadēmiskās mūzikas albumu atzina Liepājas Simfoniskā orķestra albumu "Romualds Kalsons. Instrumentālie koncerti", savukārt par labāko mūzikas CD bērniem nosauca albumu "Kaspars Vecvagars. Diegabundža.". Tajā dziesmas izpilda Liepājas teātra aktieri Inese Kučinska un Zanda Štrausa, kā arī mūziķi Ilga Reizniece, Jānis Strazdiņš, vokālā grupa "Cosmos" un pats Kaspars Vecvagars.

Visvairāk, tas ir, četras balvas saņēma grupa "Prāta vētra". Grupas dziesma "Ja tikai uz mani tu paskatītos" uzvarējusi arī tirdzniecības parka "Alfa" rīkotajā balsojumā, kurā noteica "Gada dziesmu".

Par zemu karogs, gods vai spēks

Otrdien, Igaunijas Republikas neatkarības dienā, pie Zirņu ielas 130.nama, kā visā Latvijā, arī bija izlikts valsts karogs – tikai apmēram viena metra augstumā, bet karoga apakšmala no zemes bija tikai apmēram 20 centimetru augstumā. Taču valdība noteikusi, ka tad, ja Latvijas valsts karogu izkar pie ēkas, to visā platumā piestiprina pie karoga kāta, ko ievieto speciālā pie ēkas fasādes piestiprinātā karoga turētājā tā, lai karogs atrastos ne zemāk par 2,5 metriem no zemes.

Liepājas Pašvaldības policijas pārstāve Ilze Kozika "Kurzemes Vārdam" sacīja, ka visbiežāk konstatētais pārkāpums saistībā ar karoga lietošanu Liepājā ir – ka noteiktajās svētku vai atceres dienās karogs netiek pacelts vispār vai arī karoga kāts neatbilst noteikumiem, vai arī sēru dienās pie karoga piestiprināta nevis melna lente, bet gan melns celofāna maiss.

Skanēs zviedru smagais roks

Klubā "Fontaine Palace" piektdien uzstāsies grupa "Paperback Freud" no Stokholmas – tā spēlē smagu, enerģisku, klasisku hārdroku ar garage roka ietekmi. Grupas pērn izdotais albums "Roller" saņēmis atzinīgas atsauksmes gan masu, gan alternatīvajos medijos. Apvienība spēlējusi uz vienas skatupves ar tādām stila zvaigznēm kā "Nazareth", Sebastians Bahs, "DAD", "Girlschool", "Cathedral" un daudziem citiem. Grupas "Paperback Freud" dziesmas iekļautas Zviedrijas, Francijas, Somijas radiostaciju rotācijā, tās video ir rādīts "ZTV" un "MTV".

Uz priekšu dziedošie "cāļi"!

Šogad Latvijas televīzija nerīkos bērnu konkursa "Cālis" finālu. Toties katra Latvijas pilsēta aicina kopā dziedošos mazuļus, lai noteiktu savu galveno cāli. Liepājā ir sākusies pieteikšanās šā gada mazo vokālistu konkursam "Cālis". Tajā var piedalīties bērni līdz piecu gadu vecumam (ieskaitot). Mazajiem dziedātājiem jāsagatavo divas dziesmas pēc brīvas izvēles (var izpildīt a cappella, mūzikas instrumenta vai fonogrammu pavadījumā). Jau trešo gadu notiek sadarbība ar komponistu Andri Eniņu. Viņš ir komponējis kopdziesmu "Dziesma lido", kura izveidojusies par cālēnu himnu un kurai notis var saņemt Bērnu un jauniešu centrā. To atskaņos konkursa nobeigumā visi mazie dziedātāji kopā ar Andronkuļa blokflautistu ansambli. Konkurss notiks Liepājas Olimpiskā centra Saules zālē 15.martā pulksten 12. Jāpiesakās līdz 4.martam Bērnu un jauniešu centrā (Brīvības ielā 39, 505., 506. vai 507. kabinetā), sīkāku informāciju var iegūt pa tālruni 63427462 vai mob.telefonu 26046101.

Konkursi nav pašmērķis

Audzēkņu mācību procesā un pedagogu tālākizglītības programmās nozīmīga loma ir valsts konkursiem. "Sen esam secinājuši, ka tie, meistarklases ieskaitot, ļoti motivē audzēkņus pilnveidoties un pedagogus celt kvalifikāciju," atzīst L.Šteinberga. Viņa pastāsta, ka šogad vairāku valsts konkursu reģionālās kārtas notiks tieši Liepājā, kas ir reģiona metodiskais centrs. Skolas vadītāji uzskata, ka konkursi, tālākizglītība, kursi, semināri un arī aktīvā koncertdarbība ir iespēja audzēkņiem ne tikai pilnīgot savas zināšanas un prasmes, bet arī pārliecināties par savu muzikālo dotību robežām un konkurētspēju.

"Pagājušais gads mums ar koncertiem bija ļoti bagāts, un jāņem vērā, ka programmas tiem tiek sagatavotas ārpus mācību stundām. Tāpat audzēkņi piedalās dažādās teātra izrādēs, pilsētas lieluzvedumos un lielkoncertos. Tomēr mēs uzskatām, ka skola nevar dzīvot ārpus pilsētas kultūras dzīves," ir pārliecināta Z.Karlsone.

Likvidācija

Grūti pateikt, vai tagadējai uzņēmējsabiedrību likvidācijai ir kāda sakarība ar aizvien asāko finanšu un ekonomisko krīzi. Daži no tādiem uzņēmumiem bankrota procesus jau bija sākuši krietni sen. Uzņēmumu reģistrs katru dienu publicē oficiāli likvidējamo uzņēmumu sarakstu. Tajā ir arī Liepājas un rajona firmas, piemēram, SIA "GMG-1", "Baltic Petroleum", "Manfreds" (Grobiņā), Ignačkovas daudznozaru individuālais uzņēmums "L.I.", zemnieku saimniecības "Vītoli-4" (Dunikā) un "Ladeņi" (Otaņķos). Bet dibina un reģistrē arī jaunas uzņēmējsabiedrības.

Likvidācija

Grūti pateikt, vai tagadējai uzņēmējsabiedrību likvidācijai ir kāda sakarība ar aizvien asāko finanšu un ekonomisko krīzi. Daži no tādiem uzņēmumiem bankrota procesus jau bija sākuši krietni sen. Uzņēmumu reģistrs katru dienu publicē oficiāli likvidējamo uzņēmumu sarakstu. Tajā ir arī Liepājas un rajona firmas, piemēram, SIA "GMG-1", "Baltic Petroleum", "Manfreds" (Grobiņā), Ignačkovas daudznozaru individuālais uzņēmums "L.I.", zemnieku saimniecības "Vītoli-4" (Dunikā) un "Ladeņi" (Otaņķos). Bet dibina un reģistrē arī jaunas uzņēmējsabiedrības.

Liepājas partija izvērtē paveikto

Februārī Liepājas partijas biedri un dažādu nozaru eksperti uzsākuši darbu, lai kopīgi analizētu pēdējos četros gados paveiktos un uzsāktos darbus pilsētā, kā arī izvērtētu esošo situāciju un aktualizētu partijas programmu un rīcības plānu nākamajiem četriem gadiem, informēja partijas biroja vadītāja Ieva Užule. Trīs nedēļu laikā desmit nozaru darba grupās (kultūras, izglītības, sporta, sabiedrības drošības, bērnu un jauniešu, tūrisma, vides aizsardzības, sociālās drošības, veselības un uzņēmējdarbības) izstrādās priekšlikumus, diskutēs, plānojot Liepājas attīstības svarīgākos virzienus. Darba grupās iesaistījušies vairāk nekā 100 Liepājas partijas biedru, savas nozares profesionāļi. Liepājas partijas priekšsēdētājs Uldis Sesks norāda: "Kopīgi strādājot pie rīcības plāna, mēs spēsim rast līdzsvaru attīstības procesu un sociālo vajadzību nodrošināšanai. Tikpat svarīgs uzdevums visās jomās paredzēt aktīvu iedzīvotāju līdzdalības iespēju. Ekonomiskās lejupslīdes apstākļos tas veicinās gan jaunu iniciatīvu rašanos, gan uzlabos iedzīvotāju informētību par pašvaldības darbu." Līdz šim arī darba grupās akcentēts, ka nepieciešams mērķtiecīgi saglabāt esošo Liepājas attīstības līdzsvaru, tomēr vēl svarīgāk, pēc Liepājas partijas biedru domām, būtu rast iespējas un noteikt īpašos uzdevumus Latvijas un pasaules ekonomikas lejupslīdes situācijā.