Kurzemes Vārds

16:30 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Likstas

Lietuvietis nelikumīgi zāģē kokus Latvijā

Valsts robežsardze par nelikumīgu koku zāģēšanu Latvijas pierobežā aizturējusi kādu Lietuvas pilsoni, informēja VRS Preses un sabiedrisko attiecību dienestā. Valsts robežsardzes Liepājas pārvaldes darbinieki blēdīgo Lietuvas pilsoni aizturējuši 24.februārī, kad viņš pierobežas joslā Dunikas pagastā pretlikumīgi gāzis kokus pašvaldības īpašumā. No 1972.gadā dzimušā Lietuvas pilsoņa paņemts paskaidrojums, pēc tam viņš atbrīvots. Lietas materiāli nosūtīti Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Kārtības policijai.

Notriec gājēju un bēg

24.februāra vakarā Liepājā satiksmes negadījumā cietis gājējs. Pagaidām nenoskaidrots vadītājs stūrējis transportlīdzekli pa "Laumas" mikrorajonu un Celmu ielā pie 5.nama nobraucis no brauktuves un uzbraucis gājējai, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. 1948.gadā dzimusī sieviete pēc notikušā nogādāta Reģionālajā slimnīcā, no kurienes pēc palīdzības sniegšanas palaista mājās. Vainīgais no notikuma vietas aizbēdzis. Policija nekauņu meklē.

Saduras dzērājšoferi

Mūspusē reģistrēts neikdienišķs satiksmes negadījums – sadūrušies spēkrati, kuros pie stūres sēdējuši dzērājšoferi. Tas noticis 24.februāra pievakarē Grobiņā. 1984.gadā dzimušais Ints vadījis automašīnu "BMW 525" pa Lielo ielu. Pie 74.nama, apdzenot priekšā braucošo automašīnu "VW Golf", kuru stūrējis 1957.gadā dzimis vadītājs, Ints nebija izvēlējies drošu intervālu un izraisījis sadursmi. Tā kā "BMW" no negadījuma vietas bēdzis, cietušais tam sekojis. Cilvēki, par laimi, negadījumā nav cietuši, bet pēc policijas ierašanās atklātas interesantas lietas. Noskaidrots, ka Ints pie stūres sēdies 1,89 promiļu reibumā un bez vadītāja apliecības un arī "VW" vadītājs bijis nepilnu promili lielā skurbulī. Tādējādi pie atbildības sauks abus braucējus.

Notver somiņu zagli

Liepājā atkal reģistrēts somiņu zagļu uzbrukums. Tas noticis otrdien gaišā dienas laikā Skolas ielā. 1930.gadā dzimušai sievietei nepazīstams vīrietis no rokas izrāvis somiņu un aizskrējis. Par laimi, netālu patrulējuši apsardzes darbinieki, un uzbrucējs drīz vien aizturēts Jaunajā ielā. 1977.gadā dzimušais vīrietis nogādāts policijā. Sieviete somiņu atguvusi, bet uzbrucējs atrodas apcietinājumā, pret viņu uzsākts kriminālprocess.

Lūdz palīdzību

Valsts policija lūdz iedzīvotājus palīdzēt notvert likumpārkāpēju. 24.februārī ap pulksten 8.30 automašīnas "Opel Zafira" īpašniece konstatējusi, ka Rojas ielas 1.nama pagalmā sabojāta viņas automašīnas labās puses priekšējā daļa. Skāde nodarīta iepriekšējā naktī. Likumsargi iespējamos aculieciniekus lūdz zvanīt pa tālruni 63404631 vai 63404502 vai vērsties policijā personīgi.

Apdraud ledus zobeni

Laikam kļūstot siltākam, gājēji ielās ir apdraudēti. "Kurzemes Vārds" novēroja, ka daudzviet no jumtiem nokarājas lāstekas un lejup grasās krist piemirkušais, smagais sniegs.

Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute skaidroja: "Kontrolējam, vai ir norobežotas bīstamās vietas, kur sniegs varētu nokrist. Ja nav norobežojuma, vispirms izsaka brīdinājumu atbildīgajai personai un, ja vēl nav reakcijas, sastāda protokolu."

Amatpersona atgādina: ja nav norobežotas bīstamās vietas, kurās iespējama sniega vai ledus krišana no jumtiem, dzegām, notekcaurulēm vai balkoniem, administratīvie noteikumi paredz naudassodu fiziskajām personām no 5 līdz 250 latiem, bet juridiskajām personām – no 50 līdz 1000 latiem. Bet par drošības noteikumu neievērošanu, tīrot sniegu vai ledu no jumtiem, piemērojams naudassods fiziskajām personām līdz 100 latiem, bet juridiskajām personām – līdz 250 latiem.

Likumsargi kontrolē arī to, kā tiek tīrītas un kaisītas ietves, lai gājēji negūtu traumas paslīdot. Noteikumi par īpašumu vai īpašumam līdzās esošās publiskās lietošanas teritorijas neuzturēšanu kārtībā paredz izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudassodu: fiziskajām personām – līdz 250 latiem, juridiskajām personām – līdz 1000 latiem.