Kurzemes Vārds

20:56 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Pilnvērtīgi startēt liedz saindēšanās
Miks Kuncītis

Baltijas čempionātā peldēšanā garajā celiņā uzvaru 400 metru brīvā stila peldējumā izcīnījis Latvijas labākais peldētājs Romāns Miloslavskis, kurš Latvijas komandai palīdzēja sasniegt arī jaunu valsts rekordu 4x100 metru stafetē. Tiesa, otrās dienas sacensībās visdrīzāk saindēšanās dēļ Miloslavskis nestartēja.

Alītā notiekošajā Baltijas čempionātā Liepājas Komplekso sporta skolu pārstāvēja trīs mūsu peldētāji – Romāns Miloslavskis, Zane Dēbele un jaunais Ņikita Duboviks. Sportistu trenere Irina Grodzicka pastāstīja, ka jau maču pirmajā dienā Miloslavskis juties slikti, tomēr tik un tā viņš izlēmis peldēt. Neskatoties uz veselības problēmām, 400 metru brīvā stila disciplīnā Romāns apliecināja savu pārākumu un uzvarēja ļoti pārliecinoši, tuvāko sekotāju apsteidzot par septiņām sekundēm – 4:00,41. Arī 4x100 metru stafetē, kurā Latvijas komandu pārstāvēja arī otrs liepājnieks Ņikita Duboviks, Miloslavskis bija komandas vilcējspēks un palīdzēja mūsējiem labot Latvijas rekordu, kas tagad ir trīs minūtes un 33,13 sekundes. Jāteic gan, ka mūsu stafetes komanda ierindojās otrajā vietā, bet par pārliecinošiem uzvarētājiem kļuva lietuvieši. Individuālajās sacensībās Liepājai vēl vienu godalgu izcīnīja Zane Dēbele, kura sasniedza trešo labāko rezultātu – 2:28,54 – 200 metru peldējumā uz muguras, bet tajā pašā disciplīnā divreiz īsākā distancē liepājniece ierindojās tūlīt aiz pirmā trijnieka – 1:08,37. Savukārt Duboviks, kuram šīs bija pirmās nopietnās sacensības pieaugušo konkurencē, 200 metru kompleksajā peldējumā ieņēma piekto vietu (2:16,13), bet 100 metru brīvā stila distancē, finišējot ar jaunu personīgo rekordu, sasniedza septīto labāko rezultātu – 54,38.

100 un 200 metru brīvā stila peldējumos lielākās cerības tika liktas uz Miloslavski, taču sacensību otrajā dienā liepājnieks vairs nestartēja. Tagad mūsu olimpietis ir slimnīcā, un, iespējams, pie vainas ir lašu ikri, ar kuriem peldētājs ir saindējies.

Vai Ģirts Karlsons lidos uz Mahačkalu?
Ints Grasis

Liepājnieks Ģirts Karlsons, tāpat kā "Liepājas metalurga" komanda, atrodas Antaljā, taču trenējas kopā ar Krievijas 1.divīzijas klubu "Anzi".

Tas, vai Karlsons pievienosies Dagestānas komandai, būs atkarīgs no viņa paša parādītā snieguma treniņos un pārbaudes spēlēs. Viņa uzdevumu diezin vai atvieglo fakts, ka klubs "Anzi" pārbauda arī brazīliešu uzbrucēju Kristianu (viņa iepriekšējais klubs – Beļģijas "Standard").

Pagājušās nedēļas nogalē Karlsons izgāja laukumā "Anzi" sastāvā pārbaudes spēlē 67.minūtē, bet nekādu atsauksmju Mahačkalas futbola kluba mājaslapā par to nav (2:2 ar "Gomel"). Komandas treneris, agrāk pazīstamais futbolists Omārs Tetradze izteicies, ka par pārbaudāmajiem spēlētājiem pagaidām neko konkrētu pateikt nevar. Interesanti, ka rīt Turcijā "Anzi" sacentīsies ar "Ventspili". Arī "Liepājas metalurgs" ceturtdien aizvadīs pēdējo pārbaudes spēli treniņnometnē, tiesa, vakar pretinieks vēl nebija zināms.