Kurzemes Vārds

10:21 Svētdiena, 19. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 4. martā

1929.

– Statistika par Liepājas iedzīvotājiem: 1.martā pilsētā uzskaitīts 68341 iedzīvotājs. 61478 Latvijas pilsoņi un 6863 ārzemnieki. Latvijas pilsoņi: 21575 vīrietis, 29170 sievietes un 10733 bērni. Ārzemnieki: 2212 vīrieši, 3030 sievietes, 1621 bērns.
– Liepājas Rūpnieku un amatnieku savienība uzaicina ierasties tās biedrus un visas ieinteresētās personas savienības telpās Rožu laukumā 3 uz apspriedi, lai pārrunātu jautājumu par Latvijas ražojumu propagandas nedēļas sarīkošanu.
– Strādniece Maija Gaile no Sūnu ielas 12 Karostas darbnīcā mēģinājusi no zemē iemūrēta kubla izsmelt verdošu ūdeni, taču paslīdējusi un līdz celim ļoti stipri applaucējusi kreiso kāju. Cietusī nogādāta slimnīcā.

1939.

– Uz Liepājas – Grobiņas šosejas aiz bijušās fabrikas "Vezuvs" vakarā ap pulksten 21 notiek traģisks negadījums. Miķeļa Jaunzemja smagā automašīna ar 5 – 6 tonnas lielu baļķu kravu saduras ar 35 gadus vecā Gaviezes jaunsaimnieka Rūdolfa Afeldera pajūgu. Pajūgs tiek vilkts aiz mašīnas, Afelders izkrīt no ratiem un pakļūst zem mašīnas riteņiem. Pie stūres ir šoferis Jānis Fišers. Viņš mēģina bremzēt, taču šoseja ir stipri apledojusi. Mašīna ar visu kravu apgāžas uz sāniem. Skats ir šausminošs – Afelderam sadragāta galva, salauzti locekļi. Tomēr viņš vēl ir dzīvs. Ceļā uz slimnīcu smagi cietušais mirst. Arī Fišers saņēmis vieglu triecienu ar baļķi pa galvu. Viens no Afeldera zirgiem cietis tik nopietni, ka uz vietas jānošauj. Sākot izmeklēšanu, noskaidrojas, ka Afelders, kurš pēc sievas nāves bijis vienīgais apgādnieks mātei un savai sešus gadus vecajai meitiņai, pēdējā laikā stipri dzēris. Arī nelaimes brīdī viņš bija iereibis. Fišers brauc jau trešo gadu un alkoholu nelieto.

1949.

– Līdz šim Liepājā darbojās divas gan ražošanā, gan tirdzniecībā, gan arī transportā ļoti līdzīgas kooperatīvās sabiedrības – Liepājas Lauksaimniecības kooperatīvā sabiedrība un kooperatīvā sabiedrība "Dārzkopis". Pirms neilga laika sabiedrības nolēma apvienoties un turpmāk saukties par Liepājas Lauksaimniecības kooperatīvo sabiedrību. Par jaunās valdes priekšsēdētāju ievēlē Strautu.

– Liepājas politehnikuma komjaunatnes komiteja un skolotāji noorganizējuši kolektīvu kinoteātra apmeklējumu. Piedalās ap 300 audzēkņu, kas ar lielu interesi noskatās jauno padomju filmu "Goda tiesa". Pēc tam klasēs notiek pārrunas.