Kurzemes Vārds

13:23 Ceturtdiena, 12. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Lai godinātu Oskara Kalpaka piemiņu, piektdien pulksten 17 paredzēta svinīga ziedu nolikšana pie pulkveža pieminekļa Ziemeļu kapos. Šo pasākumu rīko trīs jaunietes – Liene Jankovska, Katrīna Knese-Šmite un Laura Ceizare.

Tā nav nekāda ballīte
Liene Jankovska,
biedrības "Kultūras aktīvistu apvienība "OPĀ"" priekšsēdētāja

Jauniešu aktivitātes piemiņas pasākumos parasti nevērtē visai pozitīvi, un tam noteikti ir iemesls. Taču mēs centīsimies parādīt, ka arī jauniešiem ir vērtības un viņi jūt cieņu pret Latvijas vēstures veidotājiem. Ir svarīgi iesākt un radīt interesi.

Uzskatu, ka jauniešos ir patriotisms, bet tas jāparāda, ne tikai skatoties hokeju vai piedaloties Dziesmu un deju svētkos. Kā to izdarīt? Pirmkārt, interese ir jāmodina skolās, vēstures stundās, kad tiek runāts par Latvijas vēsturi. Skolotājam ir jābūt tam, kurš ieinteresē un skolēniem visu izskaidro. Otrkārt, pasākumam ir jāieinteresē jaunieši. Tāpēc šogad muzikālais sniegums būs jauniešu ziņā. Treškārt, sarīkojuma tapšanā ir jābūt iesaistītiem pašiem jauniešiem. Domāju, ka jaunietim tad ir lielāka atbildība, viņš jūtas noderīgs un vajadzīgs. Tā noteikti ir vērtīga pieredze un, protams, iespēja sevi apliecināt.

Organizēt piemiņas pasākumu nav gluži tas pats, kas rīkot ballīti vidusskolā. Sākotnēji nebiju iedomājusies, cik lielu darbu un laiku tas prasīs. Ir nepieciešami dažādi saskaņojumi, daudz telefonsarunu, satikšanos ar pasākumā iesaistītajām personām, jāsūta uzaicinājumi un ielūgumi. Viena pati es to nekad nespētu. Man ir laba komanda, kas atbalsta un ļoti daudz palīdz. Ja neesi tajā visā iekšā gadiem, tad ir grūti saprast, kas jāaicina un ar ko jārunā. Jāsaka liels paldies cilvēkiem, kuri bija atsaucīgi ar tehniskām un finansiālām lietām, un tiem, kas dalījās informācijā.