20:03 Piektdiena, 24. janvāris

Ceturtā vieta izšķirsies pēdējā kārtā
Miks Kuncītis

Latvijas Sieviešu basketbola līgas regulārā čempionāta priekšpēdējā spēlē SK "Liepājas metalurgs" savā laukumā ar 51:61 (19:20, 11:7, 8:20, 13:14) piekāpās komandai "Turība/Kolonna". Līdz ar to liepājnieču iespējamā iekļūšana labāko četriniekā lielā mērā izšķirsies sestdien.

Mačā ar Pētera Višņēvica vadīto "Turību/Kolonnu" liepājnieces vakar varēja nodrošināt sev vietu labāko LSBL komandu četriniekā, tātad arī iekļūšanu play-off. Kaut arī rīdziniecēm izredzes turpināt cīņu par medaļām ir stipri mazākas, motivācijas šim mačam viņām netrūka, patiesībā viņas nevienā spēlē nemaz nevar atslābināties, ņemot vērā, kas ir komandas "Turība/Kolonna" treneris. Starp citu, Višņēvics pirms vakardienas spēles bija strikti nosolījies skaļi nekliegt, taču cīņas karstumā, kā jau to varēja gaidīt, viņš atkal aizmirsās...

Spēles ievads labāk padevās viešņām, kuras Latvijas pēdējo gadu snaiperes Ievas Veinbergas virsvadībā izvirzījās vadībā ar 7:2 un Līvija Alpe-Lūka izmantoja minūtes pārtraukumu, kas deva rezultātu. Otrajā ceturtdaļā rīdzinieces atkal veica nelielu izrāvienu, taču šoreiz viņas apturēja mūsējo aktīvā segšana pa visu laukumu, kas pirmo puslaiku ļāva noslēgt savā labā ar 30:27.

Pēc pārtraukuma metalurģes iesākto turpināja un vienubrīd izdevās panākt lielāko pārsvaru spēlē – 34:27, taču tas izčākstēja tikpat ātri, cik iegūts. Tad nu sekoja rīdzinieču atbilde, kas bija stipri sāpīgāka – 10 gūti bezatbildes punkti, kas visu atkal sagrieza kājām gaisā, turklāt līdz trešās ceturtdaļas beigām mūsējās tā arī nespēja attapties no nokdauna, un galvaspilsētas komanda pēdējo ceturtdaļu varēja iesākt jau ar deviņu punktu handikapu. Galotnē cīņas scenārijs būtiski nemainījās – rīdzinieces kontrolēja spēli, kamēr liepājnieču izmisīgie centieni uzlauzt pretinieču zonas aizsardzību lielākoties beidzās ar izmisīgiem tālmetieniem, kuros laime atrasta netika. Varbūt trīs minūtes pirms ceturtās ceturtdaļas beigām, kad Kristīna Cirša realizēja tālmetienu un samazināja rezultāta starpību līdz sešiem punktiem, parādījās mazs cerību stariņš, taču to uzreiz naski aizēnoja Ieva Vītola ar atbildes trejaci. Rezultatīvākā Liepājas komandā ar 23 gūtiem punktiem bija Sabīne Niedola, bet attiecīgi 11 un desmit punktus guva Cirša un Viktorija Nazarova (guva savainojumu un spēli nepabeidza).

Pēc šī zaudējuma "Liepājas metalurga" komandai, lai iekļūt četriniekā, sestdienas spēlē jāuzvar vienības "Rīga" meitenes un jācer, ka nenotiks brīnumi un komanda "Turība/Kolonna" neuzvarēs atlikušās divas cīņas (viena no tām pret "Cēsīm").

Sveicieni no ASV, Austrijas, Moldovas
Ints Grasis

Vakar uz treniņu piesnigušajā mākslīgajā zālienā "Daugavas" rezerves stadionā kopā ar mums zināmajiem "Liepājas metalurga" futbolistiem izgāja divi nepazīstami sportisti.

Vislabāk pamanāmais uz baltā sniega fona bija afroamerikānis Džošua Okoampa, kas spēlē Vācijas reģionālajā līgā. Tiesa, treniņā viņš izskatījās visai apmulsis un vairāk jutās kā slidotavā. Viņa iespējas uz palikšanu mūsu klubā tiek vērtētas kā niecīgas.

Otrs uzbrucējs bija kluba "SV Grodig" (Austrijā spēlē pēc spēka otrajā līgā) futbolists Daniels Kastners. Turcijā metalurgi ar šo klubu cīnījās neizšķirti 1:1, tiesa, Kastners toreiz nespēlēja. Austrietis treniņspēlē iejutās daudz veiksmīgāk, un viņa izredzes palikt Liepājā ir nedaudz lielākas par Okoampu.

Tomēr lielākas cerības Liepājas futbola draugi varētu saistīt ar Moldovas kluba "Zimbru" bijušo kapteini, 22 gadus veco Andreju Kožokaru, kuru mūsu treneri balsta pussarga pozīcijā jau paspēja izmēģināt Turcijā. Par šo futbolistu (spēlējis Moldovas jauniešu izlasē) masu saziņas līdzekļos atrodamas ļoti labas atsauksmes. Kožokara ierašanos Liepājā kavē dažādas dokumentu formalitātes, taču viss, kas attiecas uz viņa pieteikšanu metalurgu sastāvā virslīgai, ir nokārtots.