Kurzemes Vārds

13:11 Ceturtdiena, 12. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Dabas likumu līkumi

Likumi, kas rakstīti uz papīra, dzīvē dažkārt mēdz strādāt citādi, arī normatīvie akti, kas regulē mūsu ikdienu, ne vienmēr rada pārliecību, ka ir pietiekami korekti, precīzi un pat nepieciešami vispār. Bet, lūkojoties ārā, redzam, ka arī ar dabas likumiem tā ir, kā ir.

Sniegs un putenis marta vidusdaļā, protams, nevar tikt uzskatīts par kaut ko ārkārtēju, taču tas tomēr ir pirmais pavasara mēnesis. Pat bērndārzniekam ir zināms, ka pavasarī ir jāspīd saulītei un jādzied putniņiem, bet puteņa laikā tie dziedāt negrib (varbūt kāds dzied ar, bet cauri sniega vērpetēm nevar dzirdēt).

Šajā negācijām pilnajā ikdienā vēlējāmies parādīt ko skaistu un laikraksta vakardienas numura 1.lappusei izvēlējāmies jauku foto ar paugurknābja gulbi un emocionālu virsrakstu "Putni uz spārniem atnes pavasari". Vakarrīt pamostoties un palūkojoties pa logu, nāca atziņa – te tev nu bija pavasaris!

Arī autovadītājiem ar pavasari, kas zināmā mērā ierakstīts noteikumos, proti, ziemas riepu lietošana kopš 1.marta nav obligāta, nav jāsteidzas ar gumijoto pakavu nomaiņu, jo dabā ziema ar pavasari vēl cīnās. Un tādās reizēs zeme un debesis mēdz kopā griezties ar cīruļiem kaut kur pa vidam.

Vakar "Liepājas metalurga" futbolisti devās uz treniņu "Daugavas" rezerves stadionā. Sniga. It kā varētu palikt svaru zālē zem jumta un pietaupīties smukākam laiciņam, bet nevar, jo sestdien jau sākas Latvijas čempionāts. Tad nu treniņu bija jāsāk ar nedaudz neierastāku iesildīšanos – sniega lāpstām rokās, bet pēc tam notika sparings neierastā disciplīnā – slidfutbolā.

Arī sētniekiem jau šķita, ka dabas rituma viens no smagākajiem posmiem viņu darbā ir aiz muguras, taču vakar viņi pukodamies, pūšot un elšot bija spiesti šķūrēt slapjo baltumu pa labi un pa kreisi.

Tomēr kalendāra datumi mainās uz priekšu jo dienas, un katra no tām mūs tuvina dabas atplaukšanai. Pirmie vēstneši jau ir – gan gaisā lidojam, gan no zemes ārā spraucamies. Vismaz man šķiet, ka labāk, ja viss notiek lēnām, bet pamatīgi, nevis kā pa viļņiem, te spēji uznākot siltuma vilnim, te atkal atgriežoties pie starta pozīcijām sasalumā.