Kurzemes Vārds

18:51 Trešdiena, 28. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 18. martā

1929.

– Ostā stāvošie Padomju Krievijas tirdzniecības tvaikoņi "Pravda" un "Rošal" izgreznojušies karogiem. Tiek svinēta Parīzes komūnas piemiņas diena. Arī pie padomju Krievijas konsulāta plīvo sarkanais karogs.
– 26 gadus vecais Alfrēds Ulmanis no Suvorova ielas 17 ieradies ciemos pie sava drauga, Kurzemes artilērijas pulka vecākā rakstveža Jēkaba Vītola. Ulmanis sāk darboties ar viņa revolveri. Pēkšņi norīb šāviens. Lode trāpa Ulmaņa kreisās rokas delnā. Palīdzības sniegšanai cietušo nogādā pilsētas slimnīcā.

1939.

– Lai piedalītos pilsētas gadadienas svinībās, no Rīgas ieradušās vairākas valdības amatpersonas. Dienas īpašais notikums – Liepājas karoga svinīga pasniegšana. To Liepājas garnizons, saimnieciskās un sabiedriskās organizācijas dāvā pilsētas valdei. Karogu izgatavojusi rokdarbu skolotāja Minna Rupeika. "Karogs ir Liepājas zaļā un sarkanā krāsā, tā vidū pilsētas ģerbonis. Karogam visapkārt zīda bārkstis, kas izgatavotas no īsta Parīzes zīda". Jaunais karogs izmaksājis 1200 latu.
– Pulkveža Oskara Kalpaka bataljona karavīrus un viņu ģimenes locekļus kinoteātru "Royal", Palass" un "Aina" direkcija aicina šodien un rīt apmeklēt filmu seansus bez maksas.
– Tautas universitātē Poruka pamatskolas telpās šovakar profesors Ludvigs Adamovičs lasa publisku lekciju "Reliģija un patriotisms".

1949.

– Liepājas 1.vidusskolā aktīvi darbojas ģeogrāfijas pulciņš. Patlaban tas ir viens no labākajiem savā skolā. Šajā mācību pusgadā, kad par pulciņa priekšsēdētāju ievēlēja komjaunieti M.Reisu, pulciņa darbs ievērojami uzlabojās. Jau sagatavoti un nolasīti seši referāti un novadītas četras ekskursijas: uz rūpnīcu "Sarkanais metalurgs", Korķu un linoleja fabriku, sērkociņu fabriku "Baltija" un Piena kombinātu. Pēdējā ekskursija notika 12.martā. Tajā skolēni iepazinās ar piena pārstrādāšanu un piena produktu izgatavošanu. Tuvākajā laikā paredzēta ekskursija uz 27.tipogrāfiju, kā arī vairāku referātu sagatavošana.