Kurzemes Vārds

14:15 Otrdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Uguns paņem sirmgalves dzīvību

17.martā aptuveni pusstundu pēc pusnakts ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Rīgas ielu 44, kur ugunsgrēks bijis izcēlies koka divstāvu dzīvojamā mājā ar apdzīvotu mansardu. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektors Edgars Rubenbergs "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka 1.stāva dzīvoklī, kas ir kā atsevišķa piebūve, degusi istaba 12 kvadrātmetru platībā, virtuves griesti 9 kvadrātmetru platībā, jumta pārsegums un jumts 12 kvadrātmetru platībā, kā arī mājas ārsiena 3 kvadrātmetru platībā. Ugunsnelaimē bojā gājusi sieviete.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse apstiprināja, ka ugunsgrēkā sadegusi 1935.gadā dzimusi dzīvokļa iemītniece. Mirstīgās atliekas nogādātas uz Tiesu medicīnas ekspertīzi. J.Knīse piebilda, ka ugunsgrēka laikā no mājas evakuēti pārējie iedzīvotāji: "Par laimi, neviens cits necieta, un pēc liesmu apdzēšanas ļaudis varēja atgriezties telpās."

Policijā par traģisko ugunsnelaimi sākts kriminālprocess. Uguns plosīšanās iemesls tiek noskaidrots. Pagaidām uzzināts, ka izdegušajā dzīvoklī bieži lietots alkohols un viesojušās dažādas personas.

Šis šogad nav pirmais ugunsgrēks ar letālām sekām. Jau rakstījām, ka 1.februāra naktī Kārklu ielā 6 izcēlās ugunsgrēks, kurā bojā gāja 1920.gadā dzimusi dzīvokļa īpašniece, bet slimnīcā tika nogādāts viņas dēls. Vīrietis joprojām ārstējas, un izmeklēšana šajā lietā vēl nav pabeigta.

Aplaupa sievieti

17.martā ap pustrijiem naktī Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Pulvera ielu, kur esot aplaupīta sieviete, pastāstīja Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Likumsargus sagaidījusi sieviete, kura stāstījusi briesmu lietas. Viņai esot uzbrukts, piedraudēts ar nazi, kā arī viņa esot žņaugta. Policisti konstatējuši, ka jaunajai sievietei bijusi saplēsta virsjaka un nolaupīts mobilais telefons. Kopā ar cietušo apsekojot tuvāko apkārtni, iespējamo vainīgo nav izdevies atrast, tādēļ cietusī nogādāta Valsts policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Liepājas PRPP preses sekretāre Jolanta Knīse apstiprināja, ka Valsts policijā saņemta un reģistrēta informācija, ka Vānes ielas rajonā 1984.gadā dzimušais sievietei pagaidām neskaidros apstākļos trīs nepazīstami vīrieši atņēmuši mobilo telefonu. Notikušā apstākļus policija vēl precizē.

Pagalmā mirst alkoholiķis

Pirmdien ap pusdienlaiku Augustes ielas 3.mājas pagalmā atrasts 1971.gadā dzimuša vīrieša līķis. Vardarbīgas nāves pazīmes nav konstatētas, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Policija noskaidrojusi, ka vīrietis regulāri lietojis alkoholu, bijis biežs atskurbtuves klients un uzturējies Flotes ielas sociālajā mājā.

Notver zagli

17.martā ap trijiem naktī konstatēts, ka Lielajā ielā 16 notikusi zādzība. Kioskam "Narvesen" izsists stikls, atlauztas žalūzijas un nozagtas preces. Aizdomās par šo zādzību un, iespējams, saistībā arī ar citiem līdzīgiem nodarījumiem aizturēts 1972.gadā dzimis vīrietis, pie kura atrasti lietiskie pierādījumi. Policijā pret viņu uzsākts kriminālprocess.


Garnadzi nodod robežsargiem

Ziemeļu ielā 10 aizturēts 1987.gadā dzimušais Rumanis, kurš no veikala "Maxima" mēģinājis iznest trīs iepakojumus "Jubilejas dūmdesas" 10,95 latu vērtībā. Desa nebojāta nodota veikalam. Savukārt Siena ielā 3, veikalā "Maxima", aizturēts 1954.gadā dzimušais Nikolajs, kurš mēģinājis nozagt preces 2,85 latu vērtībā. Prece palika veikalā, bet Nikolajs nodots robežsargiem, jo pēc zādzības mēģinājuma atklājies, ka viņš Latvijas teritorijā uzturējies bez dokumentiem.


Mammīte piedzeras

Pirmdienas vakarā Pašvaldības policijā saņemts izsaukums uz Krūmu ielu – zvanītājs sūdzējies, ka vienā no dzīvokļiem atrodoties divi mazi bērni, bet māte esot piedzērusies. Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute pastāstīja, ka tiesībsargi, ieradušies minētajā adresē, pārliecinājušies, ka sieviete tiešām ir piedzērusies. Tā kā dzīvoklī bez mātes bijis arī 1999. un 2004.gadā dzimušo bērnu tēvs, kurš bijis skaidrā prātā, radikālus mērus pieņemt nav bijis nepieciešams – bērni palikuši vīrieša aprūpē. Tomēr par notikušo informēta policijas Nepilngadīgo lietu nodaļa, kuras darbinieki apsekos minēto ģimeni.

Izbeigti procesi par izskalotajiem "Beverīnas" zvejniekiem

Valsts policijā izbeigti kriminālprocesi par diviem no jūras izskalotajiem nogrimušā zvejas kuģa "Beverīna" apkalpes locekļiem, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Kriminālprocesi saistībā ar izskaloto "Beverīnas" kapteini Sergeju Volkovu un mehāniķi Daini Bagāto izbeigti, jo nav konstatētas vardarbīgas nāves pazīmes un nav nozieguma sastāva.

Nogrimušā kuģa bojāgājušo apkalpes locekļu tuvinieki plānojot tiesāties, iepriekš vēstīja laikraksts "Telegraf". Radinieki vēloties noskaidrot, kas vainojams traģēdijā. Aģentūra LETA raksta, ka tiesā pagaidām neviens pieteikums no bojāgājušajiem kuģa "Beverīna" tuviniekiem neesot saņemts.

Kā zināms, pērn 2.decembra vakarā Baltijas jūrā trīs jūdzes no Liepājas nogrima zvejas kuģis "Beverīna". Uz kuģa bijuši seši apkalpes locekļi. Līdz šim atrastas divu apkalpes locekļu mirstīgās atliekas. Policijā tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 21.nodaļas – par noziedzīgu nodarījumu pret satiksmes drošību. Izmeklēšanu pārņēmusi Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Pirmstiesas izmeklēšanas pārvalde.