Kurzemes Vārds

14:55 Otrdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Bez zaudējumiem turpina trīs komandas
Miks Kuncītis

Nedēļas nogalē Liepājas Olimpiskajā centrā aizvadītas Liepājas pilsētas čempionāta kārtējās spēles basketbolā, pēc kurām zaudējuma rūgtumu nav izjutušas vairs tikai trīs komandas.

Sestdienas pirmajā cīņā laukumā devās abas galvenās turnīra favorītes – komandas "Interspiro" un "Zīle 1", kas līdz šim turnīrā bija cīnījušās bez zaudējumiem. Kaut arī spēles pirmajā pusē mazliet veiksmīgāki bija gados jaunākie "Zīles 1" basketbolisti, mača beigu daļā pieredze tomēr ņēma virsroku un "Interspiro" izcīnīja kārtējo uzvaru – 79:69. Citā spēlē "LDC" basketbolisti pirmajā puslaikā ar "RM Siltuma" vīriem vēl spēja cīnīties kā līdzīgs ar līdzīgu, taču galotnē jau izpaudās otro pārākums (78:54). Viņu rindās atkal ļoti rezultatīvs bija Guntars Trabliks (31 punkts). Atlikušajās divās sestdienas cīņās tika izcīnītas pārliecinošas uzvaras – "Vērgales" komanda bez īpašām pūlēm pārspēja "APL" basketbolistus (103:75), bet "Mērnieks.lv" neatstāja "Asfaltam" nekādas cerības uz uzvaru – 100:40.

Vēl trīs mači tika aizvadīti dienu vēlāk – "Interspiro" basketbolisti sagādāja kārtējo zaudējumu vienībai "Asfalts" – 57:77, bet "APL" pamatīgi ar 120:64 sagrāva "Kraukļus". Savukārt nedēļas nogales intriģējošākais mačs norisinājās starp komandu "Mērnieks.lv" un "RM Siltums" basketbolistiem. Vadības grožus savās rokās turēja te viena, te otra komanda, taču šajā cīņā, kurā uzvarētāju liktenis izšķīrās pašās pēdējās sekundēs, virsroku tomēr ņēma jaunība un "Mērnieks.lv" tika pie panākuma – 71:69. Tātad turnīru bez zaudējumiem turpina trīs komandas – "Vērgale", "Interspiro" un Liepājas Basketbola skolas zēni.

Nākamās spēles norisināsies šās nedēļas nogalē turpat Liepājas Olimpiskajā centrā.

 

Ar sacensībām un godalgām ražīgi
Miks Kuncītis

Marta pirmajā pusē vairākās zīmīgās sacensībās piedalījušies Liepājas Kompleksās sporta skolas cīkstoņi, kuru panākumi neizpalika ne Latvijas jauniešu un junioru čempionātos, ne arī starptautiskā džudo turnīrā Viru pilsētā Igaunijā.

Latvijas junioru čempionāts džudo cīņā un valsts sambo čempionāts jauniešiem un junioriem liepājniekiem bijis medaļām ražīgs. Junioru čempionātā džudo cīņā pie medaļām tika četri mūsu sporta skolas audzēkņi – otro vietu izcīnīja Pjotrs Gerasimovs (līdz 81 kg), bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena stājās Vladimirs Petriks (līdz 60 kg), Valērijs Meļihovs (līdz 73 kg) un Guntars Briljonoks (līdz 90 kg). Ja iepriekšminētajās sacensībās liepājnieki pie zelta tomēr netika, tad to pilnībā kompensēja Latvijas meistarsacīkstes sambo cīņā, kur mūsu puiši izcīnīja pavisam sešas augstākā kaluma godalgas – jauniešu konkurencē uzvarēja Marks Zinovenko (līdz 65 kg) un Iļja Kalugins (līdz 70 kg), bet junioru ieskaitē nepārspēti palika Valērijs Meļihovs (līdz 68 kg), Aleksejs Jažēvičs (līdz 74 kg), Oļegs Kaņko (līdz 82 kg) un Guntars Briljonoks (līdz 90 kg), bet Pjotrs Gerasimovs (līdz 81 kg) un Raivis Stonis (līdz 75 kg) ieņēma attiecīgi otro un trešo vietu.

Tikmēr vēl vairāki Vaclava Jažēviča audzēkņi turpina cīņu par pirmā numura statusu Latvijas izlasē braucienam uz Eiropas čempionātu – Viru pilsētā Igaunijā notika kārtējais atlases turnīrs, kurā teicami sevi apliecināja Vladislavs Staruhs (līdz 50 kg), kas uzvarēja visās četrās cīņās. Līdz finālam spēja aizkļūt un otro vietu ieguva vēl divi U-17 vecuma grupas liepājnieki – Zurabs Štifurskis (līdz 55 kg) un Vladimirs Petriks (līdz 60 kg), bet trešais palika Pauls Feldmanis (līdz 55 kg). Igaunijā ļoti labi sevi apliecināja mūsu jaunie cīkstoņi, kas U-13 vecuma grupā izcīnīja četras zelta medaļas – Ruslans Soha (līdz 30 kg), Vitālijs Pimenovs (līdz 38 kg), Deniss Gogins (līdz 50 kg) un Ņikita Aržeņinovs (līdz 60 kg).

Jau rīt trīs no mūsu cīkstoņiem kopā ar V.Jažēviču brauks uz Brēmeni, kur džudo cīņā notiks vēl viens starptautisks atlases turnīrs.

Ažiotāža ap biļetēm
Miks Kuncītis

Latvijas atklātā hokeja čempionāta finālsērijā iekļuvušās komandas "Liepājas metalurgs" mājas spēļu biļetes ir iespējams iegādāties arī iepriekšpārdošanā.

Liepājas ledushalles direktors Kārlis Dreņģers "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka interese par gaidāmo finālsēriju esot visai liela, tādēļ nolemts pārdot biļetes arī iepriekšpārdošanā. Šodien Liepājas ledushalles kase būs atvērta no pulksten 12 līdz 17, bet ceturtdien no pulksten 12 līdz pat pirmās finālsērijas mačam. Kā zināms, komandu "Liepājas metalurgs" un "ASK/Ogre" finālsērija norisināsies līdz četrām uzvarām. Pirmās divas cīņas ceturtdien un piektdien notiks Liepājā, un to sākums – pulksten 19.45. Biļešu cenas pieaugušajiem – trīs lati (sēdvieta) un 2 lati (stāvvieta), bet bērniem un pensionāriem – viens lats. K.Dreņģers cer, ka līdzjutēju atbalsts būs vēl jūtamāks nekā pēdējā pusfināla mačā ar klubu "Latgale".

Tikai pārliecinošas uzvaras
Miks Kuncītis

Kārtējās četras spēles aizvadītas pilsētas čempionātā futbolā, un interesanti, ka visas no tām savā ziņā kaut ko izšķīra. Tiesa, īstas intrigas šajos mačos nebija – tika izcīnītas pārliecinošas uzvaras.

Pilsētas regulārajam čempionātam tuvojoties izskaņai, daudzmaz jau izkristalizējušās tās komandas, kas pretendē uz vietu labāko četriniekā, tātad arī dalību pusfinālā. Iepriekšējā kārtā ceturtajā vietā nostiprinājās komanda "KV/LP", kas bez īpašām pūlēm apspēlēja "Unifex" futbolistus – 8:1. Sīva cīkstēšanās izpalika arī starp lejasgala komandām – vienība "Card" sagrāva "Grobiņu" ar 7:0, bet pastarīši – komandas "Martens" futbolisti – tā arī nespēja izrādīt nopietnu pretestību vienībai "V.O.V.A"– 2:8. Īstas intrigas nebija arī abu līdervienību tikšanās reizē – "Tosmares kuģu būvētava" ar 5:1 uzveica komandu "UPTK" un izvirzījās arī turnīra tabulas augšgalā.