Kurzemes Vārds

00:38 Sestdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tulpes un narcises sveic pavasari

Daiga Lutere

"Šodien ziedus cilvēks pērk tikai tad, ja nauda palikusi pāri pēc maizītes iegādāšanās," – tā vakar Pētertirgū sacīja kāda pārdevēja. Viņai ir taisnība. Izņēmums, protams, ir vai nu kādi godi, vai bēres.

Bet tik un tā daudzi uz tirgu pēc ziediem dodas, lai iepriecinātu sevi un izgreznotu māju, jo, kas gan vislabāk vēsta par pavasara atnākšanu, ja ne saules krāsas narcises vai raibu raibās un cēlās tulpes. Narcišu cenas ļoti dažādas. Zieds uz īsa kātiņa maksā septiņus santīmus, bet krāšņais, pildītais – pat 40 santīmu. Tulpju cena ir no 10 līdz 30 santīmiem. Lētākā hiacinte maksās 20, bet dārgākā – 40 santīmu. Kāda tulpju pārdevēja bija pārliecināta, ka nepienāks tādi laiki, kad liepājnieki vairs nepirks ziedus. Ciemos ejot, droši varot iztikt bez dāvanām, bet bez puķēm gan ne.

Pamazām Pētertirgū sarodas arī stādu pārdevēji. Kāda sieviete vakar par diviem latiem gabalā piedāvāja rožu stādus. Par 60 santīmiem gabalā varēja nopirkt atraitnītes, bet par latu un 20 santīmiem – prīmulas.