Kurzemes Vārds

05:36 Piektdiena, 6. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Uzņēmējdarbība

Drīz durvis vērs tirzniecības centrs "Baata"
Daiga Lutere

Tirdzniecības centru "Baata", kas uzcelts Klaipēdas ielā 104 c, atvērs 30. aprīlī. Ne viens vien liepājnieks gaida šo brīdi, jo interese ir liela. Kā šis nams izskatās no iekšpuses? Ar ko tas mūs pārsteigs? Kādi veikali tajā būs? "Kurzemes Vārds" sazinājās ar tirdzniecības centra "Baata" direktori JANITU KREIDERI un tirdzniecības nama "Kurzeme" direktori SANITU KALNU un kopā ar viņām izstaigāja topošo iepirkšanās centru.

Centra kopējā platība ir vairāk nekā 8000 kvadrātmetru, tajā būs apmēram 40 veikalu. Pirmajā stāvā vieta atvēlēta pārtikai, pakalpojumu sniedzējiem, suvenīriem, bet otrajā stāvā pārdos pazīstamu zīmolu preces – "NewYorker", "Reserved", "PTA", "Stradivari", "Apranga", "XS rotaļlietas, "Cropp" u.c. Vēl otrajā stāvā atvērs Liepājā nebijušu oriģinālu restorānu "Olive".

Ieejot pa galvenajām durvīm no Klaipēdas ielas puses, centra apmeklētāji nokļūs plašā centrālajā telpā, kuras grīdu klāj Rucavas tautisko rakstu zīmējums, kas veidots no dažādu krāsu flīzēm. Pirmajā stāvā lielāko daļu platības aizņems augstākās kategorijas pārtikas veikals "Elvi", kurā saimniekos SIA "Linde pārtika". Interesants interjers tiek veidots "Vīnu studijai". Viena tāda atvērta galvaspilsētā, otra būs Liepājā. Otrajā stāvā apmeklētāji nokļūs, izmantojot eskalatoru vai liftu.

Otrajā stāvā veikali izkārtoti galerijas veidā ar lielām, stiklotām sienām. Vislielākā platība veikalam "NewYorker" – 600 kvadrātmetru. Vecāku un bērnu ērtībām būs firmas "Annels" atrakcijas, kurās mazie varēs jautri pavadīt laiku, kamēr vecāki ļausies iepirkšanās priekiem.

Restorāna "Olive" (vietas 100 apmeklētājiem) interjeru veido SIA "Porcelāna zilonis". Viens no galvenajiem restorāna akcentiem – atvērtā virtuve, un tas nozīmē, ka apmeklētāji, sēdot pie galdiņiem, varēs redzēt, kā rosās pavāri un viņu starpā arī šefpavārs Aleksandrs Kardašs. Restorāna interjerā svarīgs akcents būs griesti un tēlnieka Kārļa Alaiņa veidots mīlīgs, laisks pārsteigums vārdā Olīvīte. Restorānam ir plaša terase, no kuras vasarā varēs vērot saulrietu un baudīt jūras gaisu. Ēdienkarti sola neparasti plašu un piemērotu visdažādākajai gaumei un maciņa biezumam.

Tirdzniecības centru "Baata" sāka celt 2007. gada nogalē. Tā arhitektūru un interjera dizainu izstrādājis arhitektu birojs "8 A.M.", īpašnieki ir Andris Griģis un Krists Griģis. Objekta izveidē investēti 7 miljoni latu.