Kurzemes Vārds

13:13 Ceturtdiena, 12. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 16. aprīlī

Tas notika Liepājā 16. aprīlī

1929.

– Šajās dienās noskaidrojas, ka ar Latvijas un ārzemju tranzītprecēm pārpildītas visas Ventspils muitas noliktavas, vietējo firmu un arī Krievijai piederošās noliktavas. Lai Ventspilī neiestātos vēl lielāks preču sastrēgums, paredzēts daļu tranzītpreču un arī eksportpreces novirzīt uz Liepājas ostu.
– Par ilggadēju un centīgu darbu dzelzceļu virsvalde izteikusi atzinību Liepājas mašīnu iecirkņa 1.šķiras lokomotīves vadītājam Vladimiram Orlovam. Viņš uz dzelzceļa nostrādājis 35 gadus.
– Bernātu jūrmalā robežsargi netālu no krasta pamana divus prāvus delfīnus. Tos no jūras šķir ledus josla. Zvejnieks Paipa ar spēcīgiem ķekša sitieniem abus nogalina. Tagad viņš delfīnus atvedis Liepājā tirgū, kur tos apskata daudz ziņkārīgo. Delfīni ir trīs līdz četras pēdas gari un ap trīs pudu smagi.

1939.

– Patlaban Pilsētas valdes tehniskā nodaļa veic vairāku namu nojaukšanu Graudu ielā iepretim kinoteātrim "Palass". Jau nojaukts H.Berga nams, uzsākta O.Dimanta nama nojaukšana. Jaunais pilsētas izbūves plāns paredz gandrīz pilnīgu Graudu ielas un Kūrmājas prospekta stūra pārveidošanu.
– Latvijas darba kameras rīkotajā fotoizstādē Rīgā pirmo godalgu saņēmis Valsts elektrotehniskās fabrikas strādnieku arodbiedrības biedrs K.Maķis, bet otrā godalga piešķirta Liepājas strādnieku arodbiedrības biedram J.Arājam par fotouzņēmumu "Liepājas peldu iestāde naktī".

1949.

– Gunārs Paulēns kopš vācu okupācijas laika nelikumīgi glabāja pistoli. 1949.gada 2.martā. Paulēns strīdā ar Švenski izšāva, nodarot viņam smagus miesas bojājumus. Tagad Liepājas pilsētas 2.iecirkņa tautas tiesa sodījusi Paulēnu ar brīvības atņemšanu uz astoņiem gadiem. Fricis Lēvalds, kuru 1946.gadā sodīja par zādzībām, izcietis sodu un atgriezies Liepājā, taču dzīvoja bez nodarbošanās, bez personības dokumentiem un pieraksta. Lēvalds tiek sodīts ar diviem gadiem cietumā. Bet Anna Paršina sistemātiski pret atlīdzību veica sievietēm abortus. Viņa tiek sodīta ar brīvības atņemšanu uz trim gadiem.