Kurzemes Vārds

01:49 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Liepājas Kultūras pārvalde sadarbībā ar Lielbritānijas padomi Latvijā divas dienas organizēja spēli "Nākotnes pilsēta", kas ir savdabīgs un strukturēts modelis pilsētas attīstības ideju radīšanai.

Svarīgāka par ideju ir rīcība
Ance Zemžāne,
spēles "Nākotnes pilsēta" dalībniece

Pirmo reizi par pilsētas nākotni kopā ar citiem enerģiskiem un radošiem liepājniekiem runājām tādā spēles veidā, un, manuprāt, pats būtiskākais bija tieši vīzija un redzējums, kas tapa, mums visiem kopīgi nākot klajā ar savām idejām, kas veidojušās katra nodarbošanās un dzīves pieredzes gaitā. Tad, kad kopā sanāk daudz dažādu cilvēku, bilde nepārprotami veidojas pilnīgāka, un arī es spēles laikā uzzināju par tik daudzām un dažādām idejām, par kurām iepriekš nemaz nebiju domājusi. Tikpat svarīga ir savstarpēja iepazīšanās un sadarbība šādā spēles formā, kas vēlāk var pārtapt par sadarbību dzīvē jau konkrētos darbos.

Otrs ieguvums ir tas, ka spēles laikā iemācījāmies attīstīt idejas par projektiem. Tādiem, kas ir praktiski īstenojami un bieži vien neprasa daudz resursu. Jo ir ļoti svarīgi saprast, ko vēlies paveikt un kā tieši to izdarīt.

Tomēr jebkura ideja vai plāns ir tikai pirmais solis, un nākamais solis jau ir plāna īstenošana. Tieši rīcība ir pamats tam, lai mēs katrs mainītu pasauli, padarītu to tādu, kādu vēlamies redzēt. Jebkura iecere atdzīvojas, kad to sāk īstenot. Jebkurš labs plāns var palikt par vienkāršu papīru bez mūsu pašu līdzdalības, ja nebūs cilvēku, kas to vēlēsies atdzīvināt.

Bieži vien cilvēki domā, ka situāciju var mainīt tikai lieli notikumi. Tomēr patiesībā vide mainās arī no mazām lietām mūsu tiešajā tuvumā – pagalmā sarīkotiem svētkiem ar kaimiņu sapazīšanos, kopīgi paveiktu darbu un domubiedru atrašanu kādai paša izlolotai iecerei.

Es pati Liepāju gribu redzēt kā vidi, kur visi dzīvo sociāli ekonomiskā labklājībā un kas ir pilna kultūras norišu un dzīva – ar pašu liepājnieku iesaistīšanos visā notiekošajā. Esmu pārliecināta, ka to nevarēs panākt neviena dome vai organizācija, bet mums pašiem ir jāsāk rīkoties un jābūt gataviem uzņemties atbildību.