Kurzemes Vārds

00:27 Sestdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Likstas

Kautiņa dalībnieki iekrīt kanālā

"Kurzemes Vārda" rīcībā nonākusi informācija, ka pagājušās nedēļas nogalē atpūta promenādē bēdīgi beigusies vairākiem vīriešiem – viņi iekrituši kanālā. Nelaimē nonākušie izglābti, pateicoties citiem atpūtniekiem.

Viens no aculieciniekiem pastāstīja, ka negadījums noticis pēc pusnakts naktī uz sestdienu. Edgars atpūties "Promenade Hotel". Pamanījuši kņadu kanālmalā iepretī klubam "Fontaine Palace": "Īsti nezinu, kas noticis, bet sapratu, ka iet vaļā kautiņš. Tā laikā divi cilvēki iekrita kanālā." Pēc Edgara stāstītā, trešais mēģinājis padot kanālā iekritušajiem roku, lai palīdzētu izkļūt malā, taču paslīdējis un arī pats iekritis ūdenī.

Tā kā viens no kanālā iekritušajiem ir Edgara paziņa, viņš neesot kavējies steigties palīgā. Visi trīs ūdenī iekritušie atradušies šaurajā ūdens joslā starp mācību kuģi "Afanasijs Ņikitins" un krastmalu. Edgars, kāda puiša rokai pieķēries, nokāpis uz gumijas, ar ko apjozts krasts, bet otru pastiepis ūdenī iekritušajam. Vienu puisi izdevies dabūt krastā, bet pārējie divi bijuši par tālu. Taču arī citi skatītāji snieguši palīdzību. Izsaukti papildspēki, atvesta virve. Tādējādi krastā tikuši arī abi pārējie puiši.

Taču ar to nedienas neesot bijušas galā. Viens no izvilktajiem pamanījies ūdenī iegāzties atkārtoti, sev līdzi paraujot vēl vienu. Edgars atceras, ka viņam nav bijis laika apdomāties, cik bīstami ir steigties palīgā, ka arī pats var nokļūt nelaimē. Viņš gluži vienkārši rīkojies. Arī zvanīšanai un operatīvo dienestu saukšanai palīgā viņš laiku neesot tērējis: "To darīja citi krastā stāvošie. Tika izsaukta gan Pašvaldības policija, gan ātrā palīdzība, taču to, kas notika krastā, es neredzēju, jo biju lejā pie ūdens."

Pateicoties Edgaram, visi ūdenī iekritušie, kaut arī slapji un ūdenī pārsaluši, dzīvi un veseli nogādāti krastā.

Piesavinās mantu

Valsts policijā saņemta sūdzība par kādu viltvārdi, kurš it kā piesavinājies svešu mantu. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Administratīvā biroja 1. nodaļas priekšnieks Guntis Gēbelis pastāstīja, ka kādā Pulkveža Brieža ielas dzīvoklī ieradies pagaidām nenoskaidrots jaunietis un, uzdodoties par citu personu, izkrāpis datora monitoru "Philips" 106 latu vērtībā. Policija noskaidro notikušā apstākļus un meklē puisi.

Izrauj somiņu

Likumpārkāpēji kļūst aizvien nekaunīgāki un uzbrūk upuriem gaišā dienas laikā. 14. aprīlī ap pulksten 15.30 Krūmu ielā kādai sievietei divi garām skrienoši jaunekļi izrāvuši no rokām somiņu. Nodarīti prāvi zaudējumi, jo somiņā bez kredītkartēm un mobilā telefona bijuši arī 200 lati. Likumsargi mēģina noskaidrot vainīgos.

Iebraukšana kāpās ir dārgs prieks

"Sākoties siltajam laikam, Pašvaldības policijas darbinieki pastiprināti kontrolē, kā ievēro noteikumus par iebraukšanu kāpu zonā," informēja Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Jau reģistrēti septiņi šāda veida pārkāpumi. Likumsargi atgādina, ka par mehānisko transportlīdzekļu iebraukšanu, pārvietošanos un stāvēšanu Baltijas jūras un piekrastes kāpu aizsargjoslā, pludmalē vai īpaši aizsargājamā dabas teritorijā paredzēts naudassods no 50 līdz 100 latiem. Bet par atkārtotu šāda veida pārkāpumu gada laikā – no 110 līdz 250 latiem.

Uguns aprij kārtējo dārza mājiņu

14. aprīlī ap pusdeviņiem vakarā ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Slimnīcas ielu. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektors Edgars Rubenbergs "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka pie pilsētas robežas degusi dārza mājiņa. Uguns to nopostījusi. Aizdegšanās iemesls vēl tiek skaidrots.

Rotaļas beidzas ar ugunsgrēku

Otrdien melni dūmi pacēlās Karostā. Izrādījās, ka Lazaretes ielā dega pamestas autoriepas 40 kvadrātmetru platībā. Glābēji uzskata, ka, visticamāk, bērni rotaļājušies ar uguni.