Kurzemes Vārds

21:08 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Maltīte saulītē

Daiga Lutere

Liepājnieki ir noilgojušies pēc silta laika un iespējas ieturēt maltīti svaigā gaisā. Dažviet pilsētā pie kafejnīcām un restorāniem jau nolikti galdiņi un pie tiem redzami pusdienotāji vai tie, kuri var atļauties nesteidzīgi iemalkot tasi tējas vai kafijas.

Restorāna "Upe" vadītāja Alija Samoilova pastāstīja, ka galdiņi pie viesnīcas "Līva" restorāna esot ļoti iecienīti. Ir otrais gads, kopš restorāns "Upe" vasaras sezonā iznācis uz ielas. Ļoti labprāt tur gan brokastojot, gan pusdienojot no citām valstīm atbraukušie viesi. Arī šogad viena no pirmajām ēdināšanas vietām, kas piedāvāja ieturēt maltīti svaigā gaisā, bija restorāns "Pastnieka māja". Tikko laiks kļūst siltāks, gandrīz visi apmeklētāji izvēloties sēdēt ārpusē, dārzā. Pēc neilga laika galdi, krēsli un saulessargi būs arī Vecajā ostmalā pie restorāna "Libava".

Uzņēmuma "Pica serviss" mārketinga speciāliste Monika Jankovska sacīja, ka šonedēļ paredzēts uzstādīt un labiekārtot abas picēriju "Čili pica" terases gan pie tirdzniecības centra "Rietumu centrs", gan pie "Salas XL". Jau Lieldienās restorāna "Barons Bumbiers" apmeklētāji varēja sēdēt turpat blakus Rožu laukumam. Galdiņi, kā jau ierasts, būs pie "Lotte cafe" Kuršu ielā un pie kafejnīcas tirdzniecības centrā "Ostmala". Arī krodziņa "Zutis" saimnieces laikus ārpus telpām izlikušas galdiņus.

Viena no pirmajām vietām, kur apmeklētāji ik pavasari ar prieku bauda ne tikai maltīti, bet arī pirmos siltos saules starus, ir pie Latvijas 1.rokkafejnīcas. Lietvede Vineta Šķēle informēja, ka jau no ceturtdienas būs atvērts rokkafejnīcas trešais stāvs – "Zvaigžņu dārzs". Laukumā pie ēkas galdiņi izlikti un katru dienu gaida apmeklētājus. Kad pierims stiprās vēja brāzmas, tur novietošot arī saulessargus.

Kā katru gadu, maijā vasaras kafejnīcas pamazām parādīsies arī citās Liepājas ēdināšanas vietās.