Kurzemes Vārds

10:15 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Tagad vārds vēlētājiem
Ildze Lagzdiņa,
Pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja

Pilsētas vēlēšanu komisija savu pirmo darbiņu ir izdarījusi. Saraksti pašvaldības vēlēšanām ir pieņemti un reģistrēti. Lai arī vēlēšanu komisijas pienākums nav sarakstu iesniedzēju rindu koriģēt, priecē, ka partiju pārstāvju starpā par to, kurš tiks pirmais, kurš otrais, strīdu nebija. Lai tiktu pie pirmā numura savam sarakstam, partijas "Jaunais laiks" pārstāvji rindu aizņēma pat dienu iepriekš, pirms sākām sarakstus pieņemt.

Taču ne tik jauki viņiem veicās ar sarakstu precizitāti. Kļūdas bija, dažas tehniska rakstura, dažas programmatūras dēļ, taču visas tika izlabotas un saraksti sakārtoti. Tiesa, būtu gribējies, lai partiju pārstāvji nopietnāk izturas pret dokumentiem. Citādi jāsāk domāt: ja jau tagad viņi neredz, ko paraksta, kas notiks, kad viņi kļūs par domes deputātiem? Cik nopietni būs tie lēmumi, ko viņi akceptēs?

Esmu gandarīt, ka arī vēlēšanu komisijas darbs, sarakstus pieņemot un reģistrējot, noritēja mierīgi. Tiesa, cik cilvēku komisija, gandrīz tikpat daudz bija arī viedokļu par dažiem jautājumiem. Taču mums izdevās savas domas korekti līdzsvarot un pieņemt pareizos lēmumus. Tiesa, tāpēc arī gadījās dzirdēt vēlēšanu komisijai adresētus pārmetumus par pārāk lielu birokrātiju. Taču šiem un citiem neapmierinātajiem varu pateikt vienu: kārtība ir visiem viena, prasības pret visiem vienas un attieksme pret visiem viena. Mums ir 11 sarakstu, un nevaram pēkšņi viena priekšā būt piekāpīgāki un atteikties no likuma prasībām.

Kopumā uzskatu, ka pašvaldību vēlēšanu sākums ir veiksmīgs. Vēl gan notiks sarakstu pārbaude drošības institūcijās, bet pirmo sarakstu pārbaudes liecina, ka ar mūsu deputātu pagātni viss ir kārtībā. Liels darbs vēlēšanu komisijai būs biļetenu sagatavošana, iecirkņu vēlēšanu komisiju izveide. To locekļiem būs jābūt sevišķi uzmanīgiem un precīziem darbā, jo vienlaikus notiks arī Eiropas Parlamenta vēlēšanas.

Un liels darbs priekšā arī vēlētājiem – atrast to pareizo partiju un pareizos deputātus, kuri spētu pilsētas dzīvi vadīt tā, lai mums visiem tajā būtu labi dzīvot. Vēlēšanu kampaņa solās būt spraiga. Bet, cik tā būs godīga, atkarīgs no katras partijas morāles, godaprāta un arī naudasmaka. Bet, vai vēlētāji to saskatīs, vēlēšanu komisija gan ietekmēt nevarēs.