Kurzemes Vārds

13:43 Ceturtdiena, 12. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Bīstamo objektu rekonstruēs

Sarmīte Pelcmane

"Kurzemes Vārds" jau janvārī interresējās, kas notiks ar ēku Jūras ielā 28. Tā dienu pēc dienas izskatījās aizvien bīstamāka – pamati izgruvuši, jumts dedzis, sienas sašķiebjas. Cilvēki ziņoja, ka esot neomulīgi staigāt garām šai bēdu mājai, baidoties, ka tā neuzgāžas uz galvas. Tagad ar prieku varam rakstīt, ka ar bīstamo objektu notiek krasas pārvērtības.

Toreiz, sazinoties ar Liepājas Būvinspekcijas vadītāju Ivaru Čīmu, noskaidrojām, ka pagājušā gada pavasarī Būvvaldē saņemts būvniecības pieteikums no SIA "Karlshamn Express Baltic", kas izteikusi vēlmi māju Jūras ielā 28 nojaukt un uzbūvēt biroju ēku, tāpat firma plānojusi biroju vajadzībām rekonstruēt arī blakusmāju – Jūras ielā 30. Firmai izsniegts plānošanas un arhitektūras uzdevums, kas derīgs divus gadus. Tobrīd projekts vēl nebija iesniegts, tāpēc I. Čīma solīja, ka tuvākajā laikā māju Jūras ielā 28 atkārtoti apsekos, lai novērtētu tās tehnisko stāvokli.

Tagad beidzot projektu sāk īstenot. Ir iesākta mājas Jūras ielā 28, tāpat blakusmājas Jūras ielā 30 rekonstrukcija, lai to vietā izveidotu jaunas biroju ēkas.

Būvdarbu pasūtītāja ir SIA "Karlshamn Express Baltic", būvprojekta autore – firma "A-projekts". Būvdarbu ģenerāluzņēmēja ir ražošanas sabiedrība "Būve".

Pilsētas galvenā arhitekte Iveta Ansone: "Ļoti labi, ka vēsturiskā māja Jūras ielā 28, kas svarīga ar savu apjomu un tēlu, nonākusi īstu saimnieku rokās. Avārijas stāvoklī esošo ēku demontēs un pēc tam atjaunos vēsturiskajā veidolā. Turklāt īpašnieks ir piekritis pabīdīt atjaunoto māju nostāk no brauktuves, līdz ar to iegūs arī Jūras iela. Priecē, ka šajā kritiskajā brīdī kāds ir gatavs darboties, ieguldīt līdzekļus un vienlaikus respektēt vēsturisko vidi."