Kurzemes Vārds

10:15 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 20. maijā

1929

– Liepājas opera pabeigusi sezonu 9. maijā, darbodamās mēnesi ilgāk, nekā bija paredzēts, sezonu sākot. "Durvis aizvērušās. Nedz solisti, nedz operas apmeklētāji nezin, vai nākošajā sezonā opera vēl būs. Atkārtojas pagājušā gada notikumi, kad uz Rīgu operas delegācija brauca vairākas reizes un tikai tad izdevās saņemt nelielu Kultūras fonda pabalstu. Kā zināms, nākamajai sezonai Kultūras fonds līdz šim pabalstu nav piešķīris." Arī Tautas konservatorija finansiālo atbalstu nav saņēmusi. Liepājas operas liktenis pilnībā izšķirsies 27. maijā, kad notiks Kultūras fonda domes lielā sēde. Pagājušajā sezonā Liepājas opera sniegusi 29 operu un operešu izrādes, pārdodot 7864 ieejas zīmes, bet patiesībā apmeklētāju skaits, ieskaitot izdalītās brīvbiļetes, ir krietni lielāks. Operas ieņēmumi – 9308,53 lati, t.i., 321 lats no izrādes. Bez tam opera sarīkojusi piecus koncertus, kur apmeklētāju skaits grūti nosakāms, jo koncerti sniegti par labprātīgiem ziedojumiem.

1939

– Stūres bojājuma dēļ Liepājā piespiedu kārtā noplanē kāda kara lidmašīna. Tā nolaižas netālu no jūras aviācijas angāriem. Abi kara lidotāji, mašīnai atsitoties pret zemi, pagūst no lidaparāta izlēkt un avārijā necieš.

– Pēc Pasta, telefona un telegrāfa departamenta dienestā pavadītiem 37 gadiem pensijā aiziet Liepājas telegrāfa aparātu zāles vecākais aģents Pēteris Peniķis. Viņš apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni. Pret padotajiem bijis stingrs, bet taisnīgs.

1949

– Liepājas pilsētā noteikta šāda pierakstīšanās kārtība: visiem pilsoņiem, kuri ieradušies Liepājā uz pastāvīgu dzīvi vai arī uz laiku, kā arī dzīvokļa maiņas gadījumā, ir jāpierakstās milicijā pēc dzīvesvietas 24 stundu laikā. Pieraksta tikai personas, kas ieradušās darbā un noslēgušas darba līgumus, komandētas darbā vai uz mācībām, sievas, kuras ieradušās pie vīriem, darba nespējīgus vecākus, kas atbraukuši pie bērniem, brāļus un māsas, kas jaunāki par 16 gadiem, demobilizētos no padomju armijas un kara flotes. Ģimenes locekļiem, kas atbraukuši uz dzīvi pie saviem piederīgajiem, jāiesniedz ģimenes galvas lūgums, kurā minēta viņa nodarbošanās. Pieraksta arī personas, kas ieradušās komandējumā, atvaļinājumā vai ārstēšanās nolūkā uz laiku līdz diviem mēnešiem.