Kurzemes Vārds

01:04 Otrdiena, 25. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Dāņu uzņēmēji jau vismaz desmit gadu izvērš savu biznesu Latvijā un ir zināmi kā vērienīgi saimniekotāji. Vai tāpat ir arī viņu dzimtenē? Vai tur smaka mēslu izvešanas laikā tāpat traucē iedzīvotājiem?

Jāskatās tālāk par savu žogu
Pērs Vinge-Petersens,
dāņu uzņēmējs, vairāku firmu īpašnieks Liepājas rajonā

Pārāk daudz latviešu domā tikai līdz savas sētas žogam, un ne tālāk. Dzīvo cilvēks lauka vidū, un, kad viņam vienu reizi pa pusgadu uzrodas smaka, domā, ka ir pasaules gals klāt.

Neviens nedomā par to, ka pašvaldībai no uzņēmējdarbības ir nodokļu ienākumi, apgrozījums, eksports, kas tagad ir ļoti svarīgi. Vienīgais, ko dzird un lasa: cūkas smird, visur mēsli, viena zivs upē beigta, simt metru dziļā akā ir slikts ūdens.

Dānijā, sākot braukt no Vācijas robežas līdz Ziemeļjūrai, smaka no cūku audzēšanas kompleksiem ir nepārtraukti. Visur tagad smird pēc mēsliem, jo ir mēslu izvešanas sezona. Cilvēki tur dzīvo, tā ir pierasta lieta. Un Dānija ir lielākā cūkgaļas eksportētāja Eiropas Savienībā.