Kurzemes Vārds

00:24 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Jaunie ārsti izvērtē darba iespējas
Kristīne Pastore

Liepājā jau par tradīciju kļuvušas Jauno ārstu dienas. To laikā Reģionālo slimnīcu un citas veselības aprūpes iestādes mūsu pilsētā apmeklē topošie ārsti, lai iepazītos ar darba un rezidentūras iespējām Reģionālajā slimnīcā un dzīvošanas iespējām Liepājā. Nupat notikušajā Jauno ārstu karjeras dienā piedalījās 18 topošie ārsti.

Karjeras dienā piedalījās Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes un Rīgas Stradiņa Universitātes Medicīnas fakultātes 6. kursa studenti, rezidenti. Atbraucēju vidū bija vairāki internisti, pa vienam no tādām specialitātēm kā anesteziologs reanimatologs, nefrologs, ginekologs un pediatrs. Dienas pirmajā pusē atbraucēji tikās ar slimnīcas vadītajiem, nodaļu vadītajiem un citiem speciālistiem, kā arī iepazinās ar slimnīcu, bet dienas otrajā pusē uzzināja viņus interesējošo par Liepāju, devās ekskursijā pa pilsētu un vēlāk noklausījās koncertu Liepājas teātrī. Ar vairākiem topošajiem ārstiem slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Bārzdiņš jau apspriedies par iespējām nākotnē šeit atrast darbu.

 

Mainīs tramvaja sliedes

Tā kā drīzumā paredzēta stacijas laukuma rekonstrukcija, SIA "Liepājas tramvajs" Rīgas ielas galā laikus sācis veco tramvaja sliežu nomaiņu pret jaunām. Uzņēmuma tehniskais direktors Aigars Rauda pastāstīja, ka abos braukšanas virzienos nomainīs apmēram 50 metru sliežu. Daļu darba veic dienā, bet lielāko daļu naktī, lai netiktu traucēta tramvaja kustība. Strādā gan "Liepājas tramvaja" strādnieki, gan pagaidu sabiedriskajos darbos iesaistītie bezdarbnieki. A. Rauda piebilda, ka šovasar vēl pret jaunām paredzēts nomainīt vecās sliedes Rīgas ielas posmā no Jelgavas ielas uz stacijas pusi. Darbs notikšot līdz vēlam rudenim, izmantojot kā paša uzņēmuma, tā pašvaldības piešķirtos līdzekļus.

Politiski represēto klubam – 20

2. jūnijā apritēs 20 gadu, kopš Liepājā cilvēki, kas padomju varas gados tika izvesti uz Sibīriju vai ieslodzīti padomju koncentrācijas nometnēs un cietumos, sanāca kopā un izveidoja savu organizāciju – Politiski represēto klubu. Lai pieminētu šo notikumu, atcerētos gan izsūtījumā un cietumos pārdzīvoto un piedzīvoto, gan šajos pēdējos divdesmit gados, kluba biedri, viņu tuvinieki un citi interesenti tiek aicināti piedalīties atceres sarīkojumā. Tas notiks 14. jūnijā, Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā. Pulksten 11 paredzēts klusuma brīdis pie deportēto piemiņas akmens Centrālkapos, bet pulksten 14 – atceres pasākums Latviešu biedrības namā. Visus, kas vēlas būt klāt šajā notikumā, kluba priekšsēdētājs Arnolds Treide lūdz pieteikties ceturtdienās klubā, K. Ukstiņa ielā 7/9. Tālrunis – 63436048. Tas jāizdara līdz 4. jūnijam.

"Liepājas tramvajs" – sociāli atbildīgs uzņēmums

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība pasniegusi balvas 16 uzņēmumiem, kas atsaucās aicinājumam dalīties savā labajā praksē darba tiesību un darba drošības jomās un kas ir apliecinājuši rūpes par saviem darbiniekiem. Konkursa izpratnē labās prakses piemēri bija jau ieviesti risinājumi ar mērķi veicināt darba drošību, darba tiesiskās attiecības un sociālo dialogu darba vietā, kā arī pasākumi nelaimes gadījumu darbā un arodslimību novēršanai, jaunu darbinieku piesaistei un esošo darba vietu saglabāšanai. Uzņēmumus vērtēja LBAS, Labklājības ministrijas, Valsts darba inspekcijas, Latvijas Darba devēju konfederācijas un Darba drošības un vides veselības institūta vērtēja speciālisti. Starp tiem, kas saņēma "Sociāli atbildīga uzņēmuma" titulu un LBAS atzinību par 2009. gada ieguldījumu darba tiesību un darba drošības uzlabošanā, ir arī SIA "Liepājas tramvajs". Simboliskā lietussarga balva tika pasniegta uzņēmuma direktoram Aigaram Pukam un arodorganizācijas priekšsēdētājai Dacei Lūkai par kolektīva saliedēšanu.

Strādās 200 skolēnu


Divi simti Liepājas vispārizglītojošo skolu skolēnu vecumā no 13 līdz 14 gadiem varēs piedalīties projektā "Skolēnu nodarbinātība vasarā". Pašvaldība šā gada budžetā atvēlējusi 11 362 latus viņu nodarbināšanai. Tas nozīmē, ka katram projekta dalībniekam būs iespēja strādāt divas nedēļas, saņemot par to atalgojumā 45 latus. Zēniem un meitenēm, sākot no 15 gadiem, nāksies meklēt darbu pašiem, jo Nodarbinātības valsts aģentūra finanšu trūkuma dēļ vasarā nenodarbinās skolēnus. Projektu plānots īstenot no 15. jūnija līdz 15. augustam. Skolēni strādās astoņu skolu sporta laukumu un teritoriju labiekārtošanā, pilsētas parku un pludmales teritoriju sakārtošanā, Liepājas Reģionālās slimnīcas bērnu rotaļistabā un citur. Bērni strādās grupās pa 12 katrā. Grupai būs darba vadītājs. Darba dienas ilgums – četras stundas. Pieteikšanās paredzēta no 25. maija līdz 4. jūnijam, reģistrējoties pie savas skolas sociālā pedagoga. Skolēnu saraksts, kuri vasarā varēs strādāt, būs pieejams no 10. jūnija. To publicēs interneta mājaslapās www.lip.lv un www.liepaja.lv, tas būs pieejams arī Izglītības pārvaldē.

Kas ietek Pērkones kanālā?
Normunds Mihailovs

"Kurzemes Vārds" saņēma satrauktā liepājnieka Egona ziņu, ka Liepājā iepretī Rojas ielai Pērkones kanālā nonākot kanalizācija. Blakus esošās kanalizācijas akas saturs jau ilgu laiku tālāk ietekot Pērkones kanālā. Notikumu vietā ieraudzījām, ka netālu no kanalizācijas akas kanāla malā izplūst šķidrums, pa kuru peldēja sadalījies papīrs. "Kurzemes Vārds" sazinājās ar Liepājas Reģionālās vides pārvaldes Piesārņojuma kontroles daļas vadītāju Māru Mucenieci. Viņa pastāstīja, ka piektdien uzklausījusi zvanu par šādu situāciju un vērsusies Pilsētas domē, lai noskaidrotu, kam pieder šīs caurules un kas tas varētu būt par šķidrumu. Dome vēl atbildi nav sniegusi. Muceniece arī pastāstīja, ka pati brīvdienās esot nogājusi gar Pērkones kanālu, bet neko ārkārtēju neesot ieraudzījusi.

"Uzdrīkstēšanās" Ineses Stepko gaumē

15. vidusskolā ir tradīcija rīkot skolēnu, pedagogu, arī pazīstamu fotomeistaru darbu izstādes. Skolēnu un tagad jau arī kolēģu pievēršanos fotografēšanai veicinājis pedagogs un fotomeistars Gunārs Kopštāls. Tagad atkal jauna ekspozīcija nodota skolotāju, skolēnu un skolas viesu apskatīšanai – tieši viņas vārdadienā atklāja skolotājas Ineses Stepko darbu izstādi "Uzdrīkstēšanās". Tajā izliktas 18 fotogrāfijas, kas atklāj pedagoģes skatienu uz dabu un krāsu saskaņu.

 

Operatīvie dienesti aicina uz pasākumu

Akcijas "Drošības dienas skolās" laikā 21. maijā no pulksten 11 līdz 14 Jūrmalas parkā pie centrālās Glābšanas stacijas kopā sanāks vairāki operatīvie dienesti – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Pašvaldības policija, Valsts policija, Zemessargu nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālisti, Jaunsardzes centrs, Latvijas Sarkanais Krusts, Valsts robežsardzes kinologs ar uzticamo partneri – dienesta suni. Pulcēšanās mērķis – iepazīstināt gan lielus, gan mazus skolēnus ar dienestu specifiku, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Pasākumam būs informatīvs raksturs, un tā organizatori cer uz Liepājas skolu jaunatnes atsaucību. Jāpiebilst, ka jautrāku un interesantāku pasākumu darīs policijas tēli Bebrs Bruno un Runcis Rūdis.

Grāmatas "Viņš bija karavīrs" atvēršana

Aizvakar 12. vidusskolas aktu zālē lasītājus iepazīstināja ar jaunu grāmatu "Viņš bija karavīrs". To sastādījusi vietējā žurnāliste Valentīna Gribovska, un izdevums veltīts vienam no mūsu pilsētas septiņu dienu ilgās aizstāvēšanas vadītājiem 1941. gadā ģenerālmajoram Nikolajam Dedajevam un stāsta par kaujām Liepājas pievārtē. Krievijas Ģenerālkonsulātu, kas devis līdzekļus grāmatas izdošanai, pasākumā pārstāvēja vicekonsuls Aleksandrs Koržovs. Vēstures epizodes, par kurām skolas audzēkņi uzzināja grāmatas prezentācijā, viņiem palīdzēs labāk izprast kara sākumu un citus notikumus. Uz grāmatas atvēršanu aicinātie kara veterāni dāvanā saņēma jauno izdevumu.

Jūrā atrasts vairāk nekā pussimts spridzekļu

Starptautiskās mīnu meklēšanas un iznīcināšanas operācijas "MCOPLAT 09" laikā pārbaudītas 32 kvadrātjūdzes jūras. Atrasti 67 sprādzienbīstami objekti, arī viena torpēda un viens dziļumlādiņš. Iznīcināti 62 objekti, informēja Jūras spēku štāba preses un informācijas virsniece Iveta Kraule. Šī operācija Latvijā norisinās jau septīto reizi, tā ilgs līdz 23. maijam. Kopumā tajā piedalās 15 kuģu no astoņām valstīm. Operācijā iesaistīti 586 jūrnieki, no kuriem 166 ir Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku karavīri.

Nometne sievietēm, kas pārcietušas krūts vēzi

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība "Dzīvības koks" jūnija vidū organizēs pirmo rehabilitācijas nometni sievietēm, kuras pārdzīvojušas krūts vēzi. Tajā aicinātas pieteikties arī liepājnieces. Lai pieteiktos dalībai nometnē, pretendentēm ir jāuzraksta motivācijas vēstule, paskaidrojot, kāpēc vēlas piedalīties nometnē, ko no tās gaida, kāda ir pašas pieredze saistībā ar šo slimību un ko varētu iemācīt citiem. Vēstules lūgums sūtīt "Dzīvības kokam", Liepu alejā 11, Babītē, LV-2101 vai arī uz e-pastu: www.dzivibaskoks.lv.