Kurzemes Vārds

17:42 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pakāpieni

Aplis noslēdzies
Una Zāģere

Pagājušā gada nogalē apsardzes firmu "Falck L" pārņēma kompānija "G4S Latvia". Un līdz ar to Liepājā kā "G4S" reģionu vadītājs atgriezās AGNIS ŠĒRS. Īsts savas lietas patriots, kurš darbam veltījis lielu daļu mūža un enerģijas. Aplis tagad ir noslēdzies, jo tieši viņš bija tas, pēc kura idejas un iniciatīvas savulaik tapusi firma "Falck L".

Tehnisks zēns

Skolas gados Agnis sapņojis kļūt par arheologu. Taču tam nebija lemts piepildīties: "Rīgā mācīties nebija iespējams, universitātē varēja kļūt tikai par vēstures skolotāju, bet tas mani absolūti nevilināja. Mācīties varēja tikai Maskavā. Man nebija valodas barjeras, taču uz Krieviju doties neriskēju, jo tēvs bija bijis izsūtījumā, bet tēva brālis leģionārs. Bērnībā, zem galda skraidot, to visu biju dzirdējis, un tas gribot negribot zemapziņā bija nosēdies."

Tādēļ pēc vidusskolas beigšanas Agnis nodevies tehnikai, kas arī viņu interesējusi kopš mazotnes. Šī interese esot sava veida ģimenes mantojums, jo tēvs strādājis PMK un ikdienā bijis saistīts ar tehniku. Pāris mēnešu nostrādājis Aizputes PMK, Agnis iesaukts armijā. Viņš uzskata, ka dienesta laiks bijis vērtīgs, devis rūdījumu: "Ar pārgājieniem, dzīvošanu ziemā, 20 grādu salā, teltīs. Tas bija tikai ieguvums. Esmu viens no tiem, kas uzskata, ka armija dod rūdījumu, kā mūsdienās puišiem ļoti pietrūkst. Tas nostiprina mugurkaulu." Pēc dienesta Agnis atgriezies pie tehnikas, izmācījies par autoatslēdznieku un sācis strādāt autobāzē.

Vērtīgā ideja

90. gadu sākumā Agnis sācis strādāt "Zemes bankas" apsardzes dienestā. Tieši tur strādājot, Agnim galvā iešāvusies lieliskā ideja – ir jāveido apsardzes firma: "Tā kā mana ikdiena bija saistīta ar drošības jautājumiem, es sapratu, ka tolaik Liepājā šajā ziņā bija lielas iespējas – ar drošību nodarbojās tikai apvienība "Apsardze"." Agnis gan bilst, ka viņš jau pats neesot bijis firmas dibinātājs, bet gan idejas autors un iniciators. Vēlāk šo ideju īstenojis uzņēmējs Juris Aizezers un Rīgas apsardzes firmas "Apsargs" vadītāji, nodibinot apsardzes firmu "Liepājas apsargs", kas bijusi apsardzes firmas "Falck L" priekštece.

Vērtīgās idejas autors sākumā firmā bijis tikai darbinieks, ieņemot operatīvā dienesta vadītāja amatu. Kad vilciens jau bija ieskrējies, Agnis saņēmis izaicinājumu – viņam piedāvāts vadīt firmu Kurzemes reģionā: "1999. gadā sākās darbības posms Saldū, Kuldīgā, Ventspilī, Rīgā. Tomēr saistību ar Liepāju nekad neesmu zaudējis. Vienmēr esmu sekojis līdzi notikumiem šajā pilsētā."

Pretimnākošs, bet prasīgs

Pērnā gada nogalē kompānija "G4S" pārņēmusi "Falck L". Taču iepriekšējā firma nav tikusi izputināta. "G4S" Liepājas struktūrvienības mājvieta arī tagad ir Bāriņu ielā, kur iepriekš mita "Falck L". Tagad Liepājā jaunu vizuālo veidolu ieguvis autoparks, kopējais darbinieku skaits pārsniedz simtu. "G4S" ir pārņēmis "Falck L" saistības: "Nekas ar nazi nost netika griezts. Turpinām apkalpot tirdzniecības un rūpniecības objektus, privātpersonas, kā arī sniedzam inkasācijas pakalpojumus. Tā kā "G4S" ir ievērojama pieredze, strādājot visā pasaulē, tad allaž varam dalīties pieredzē. Arī pašu pieredze nav mazā – Latvijā esam jau vairāk nekā 15 gadu. Pluss ir tas, ka starptautiskai kompānijai salīdzinājumā ar nelielu vietējo firmu ir lielāka pieredze un materiālā bāze. Tāpat nodrošinām darbiniekiem mācības un sociālās garantijas."

Protams, arī no darbiniekiem tiek prasīta adekvāta attieksme. Agnis ir stingrs priekšnieks. Viņš uzskata, ka apsargam jābūt gana respektablam, pienākumi ir jāpaveic kvalitatīvi: "Ar prasībām visi ir iepazīstināti. Atlaides attiecībā uz sertifikāciju vai valodas prasmi nebūs." Agnis domā, ka liepājniekiem nenāksies sastapt nevīžīgus darbiniekus.

Taujāts, ar kādām īpašībām jābūt apveltītam apsargam, Agnis smaida: "Ja runā par mani, tad tas ir darbs un hobijs. Es neesmu darbaholiķis, taču darbam ir jāpatīk un jāinteresē, lai to paveiktu labi. Ir bijuši gan labāki, gan ne tik labi posmi, taču tajā visā ir jādzīvo. Var jau būt, ka manas prasības ir sakāpinātas, taču uzskatu, ka apsardzes darbiniekam jābūt tolerantam, komunikablam, izglītotam, spējīgam reaģēt un lemt, jo viņš, ikdienā strādājot ar cilvēkiem, ir firmas seja."

Liepājai būt!

Galvenais, kas Agnim patīk darbā, esot dinamika. "Esmu atvērta tipa cilvēks, man patīk darbs ar cilvēkiem. Esmu komunikabls. Protams, arī mērķtiecība tā ir," viņš atzīst. "Zinu, ka visiem darbiniekiem labs nekad nebūšu, taču esmu viens no tiem vadītājiem, kas izaudzis no pašas apakšas. Visiem posmiem esmu izgājis cauri, tādēļ savu jomu pārzinu labi."

Plinti krūmos mest viņam nav bijusi vēlēšanās, arī darbošanās jomu mainīt ne. Kaut arī sev pāri gan nācies pārkāpt. Tas bijis 1999. gads, kad viņš sapratis: ja grib veidot karjeru, attīstīties un augt, ir jāpieņem izaicinājums un jāizraujas no Liepājas.

Agnis ir optimists. Viņš uzskata, ka dzīve rit kā pa kalniem un lejām, un nupat esam ieplakā. Taču viņš ir pārliecināts, ka uzkāpsim kalnā un atkal būs labi. Tiesa gan, vismaz pāris turpmākie gadi Agnim paies uz riteņiem un čemodāniem, joņojot pa Latviju. Viņš gan saka, ka tas nieks vien esot mūsdienās, kad ir internets, mobilie sakari un citas tehnoloģijas: "Protams, tiešs kontakts ir svarīgs. Bet var sēdēt Floridā, darbu tas netraucē. Žandarmērijas variants man nav pieņemams, bet peles pa galdu arī nedancos. Ir jāuzticas, bet tomēr jākontrolē. Un jāprot deleģēt komandu, citādāk ar manu darba apjomu un specifiku nevar."

Un, kaut arī Liepājā viņš ir pāris dienu nedēļā, tieši vēju pilsētu Agnis joprojām uzskata par savām mājām. Ar Liepāju viņam saistās arī viens no kurioziem. Tie bijuši tālie 90. gadi, kad viņš strādājis bankā: "Pēc telpu maiņas tikām pie seifiem, kas bija pilni ar krievu rubļiem, kuru jau vairs nebija apritē – tos bija nomainījuši repšiki. Jauni puikas būdami, taisījām amizieri. Gluži kā "Briljantu rokā" sameklējām tīkliņu, piebāzām pilnu ar krievu rubļiem un paši, solīdi baltos kreklos un uzvalkos ģērbti, gājām lepni pa Lielo ielu uz veikalu. Pamanīja mūs visi sastaptie, tomēr veikalā gan mums tos ietirgot neizdevās." Bet atslodzei noder vecais vilinājums – viņu joprojām saista tehnika, un viņš ir gatavs jebkuru saniķojušos mašīnu atkal sakārtot.

Karjera

AGNIS ŠĒRS
Dzimis 1967. gadā Aizputē.
– 1985. gadā absolvējis Aizputes vidusskolu, bet 2007. gadā – Liepājas Universitāti, iegūstot maģistra grādu biznesa vadzinībās.
– Pirmā darbavieta – Aizputes 16. PMK, bet pēc dienesta Padomju armijā, no 1989. līdz 1993. gadam, strādājis Liepājas 16. ATU.
– 1993. gadā sācis strādāt a/s "Zemes banka" apsardzes dienestā.
– Jau 10 gadu strādā kompānijā "G4S Latvia".
– Kopš 2009. gada sākuma vada kompāniju trijos reģionos – Vidzemē, Vidusdaugavā un Kurzemē.