Kurzemes Vārds

16:15 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 22. maijā

1929

– Tiek ziņots, ka Saeimas Budžeta komisija jau šonedēļ izbrauks uz Liepāju apskatīt Liepājas – Glūdas dzelzceļa būvdarbus. Pēc tam komisija iepazīsies arī ar citiem uzņēmumiem un sabiedriskajiem darbiem, kuru veikšanai piešķirti ievērojami valsts līdzekļi.
– Aprit 35 gadi kopš Dr. med. Jānis Sprūde sācis savu ārsta darbu. Vidējo izglītību viņš ieguvis Liepājas ģimnāzijā, tad iestājies Tērbatas universitātē, kuru pabeidzis 1894. gadā. Sprūdes pirmā darbavieta ir Kandava, kur viņš nostrādā trīs gadus, vienlaikus pildot arī Zemītes pagasta ārsta pienākumus. Pēc tam seko 14 darba gadi Grobiņā, strādājot arī par Medzes un Vērgales pagastu ārstu. Dr. Sprūde ļoti aktīvi darbojas sabiedriskajā dzīvē. Atstādams vietu Grobiņā, viņš dodas papildināt savas zināšanas uz Berlīni, kur specializējas bērnu slimībās. Tagad Dr. med. Sprūde strādā Liepājā. Arī sabiedriskajā darbībā turpina būt aktīvs. Kad tapa Latvijas Sarkanais Krusts, viņš bija tā Liepājas nodaļas pirmais priekšnieks, bijis arī Liepājas Latviešu biedrības priekšnieks, kā arī Sv. Annas draudzes padomes priekšnieks.

1939

– Kuģniecības akciju sabiedrība "F. Grauds" pārdevusi kādai igauņu kuģniecībai savu 3529 reģ. tonnu lielo tirdzniecības tvaikoni "Everosa" par 11 000 angļu mārciņu. Tvaikonis būvēts pirms 27 gadiem Amerikā. Dažus mēnešus kuģis atradās dīkstāvē Tosmarē. Kuģis ir stipri bojāts, tam nepieciešams nopietns remonts, kas izmaksātu ap 6000– 8000 angļu mārciņu. Tik lielu summu F. Grauds nav spējīgs samaksāt, tādēļ tvaikonis pārdots. Liepājā ieradies jaunais kuģa kapteinis, lai kuģi pārņemtu. Tuvākajās dienās iebrauks arī igauņu komanda. Tvaikoni remontēšanai pārvedīs uz Tallinu.

1949

– Liepājas kūrorts sarīkojis ekskursiju uz Tirdzniecības ostu. Tajā piedalās 36 kūrorta viesi, kuri šeit atbraukuši atpūsties no dažādām PSRS vietām. Četru stundu laikā, kuras ekskursanti pavadīja ostā, viņi ekskursiju vadītāja Muharamova vadībā iepazinās ar ostas darbu visos ražošanas iecirkņos. Tika apskatīts arī tvaikonis "Turaida", kā arī apmeklēta bāka.