Kurzemes Vārds

15:54 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Re, kā gadījās

Cienasts senlatviešu gaumē

Liepājā kāds paziņa satika, kā allaž steidzīgu, rakstnieku Ēriku Kūli. Abi apstājās pārmīt kādu vārdu, tad paziņa ieminējās: "Nez kas te ko dedzina, pēc dūmiem sāk smaržot!" Rakstnieks sākumā tā neko, bet tad atcerējās, ka viņam pašam pa dienu nācies grilu kurināt. Jo atbraukuši ciemiņi, un viņš nolēmis tos pārsteigt ar īpašu cienastu. Tā bijusi uz oglēm cepta, slapjā avīžu papīrā ietīta siļķe. "Domāju, ka tādu cienastu nez vai pat glaunos restorānos var pagaršot," palepojās Ē. Kūlis un pastāstīja, ka viņam kāds Nīcas meistars pat speciālu grilu sameistarojis, kura vilkme no vēja virziena atkarīga. Tad šis senlatviešu našķis iznākot tāds, ka mēli var norīt, ja klāt vēl uz oglēm cepti kartupeļi un rūgušpiens ar lociņiem! Un tā Ēriks Kūlis solās cienāt arī citus savu Kalnenieku māju ciemiņus.

Ziedošā dabā

Liepājas domes Sabiedrības veselības daļas vadītāja Ineta Stadgale labprāt piedalās arī neoficiālos, ar sportisko garu un veselīgu dzīvesveidu saistītos pasākumos. Kad Liepājā jau izskaņai tuvojās oficiāli izsludinātā Veselības nedēļa, Ineta aptuveni 30 domubiedru pulkā devās ar velosipēdu apceļot Liepājas rajonu. Entuziasti, varonīgi minot pedāļus no pulksten 9 rītā līdz 8 vakarā, pievarējuši ap 70 kilometru, apskatījuši Latvijas skaisto dabu un viesojušies vairākās ekoloģiskajās zemnieku sētās. Vienām no tām – "Elčukos" – braucējiem sagatavotas jaukas pusdienas: veselīga piena un dārzeņu zupa, biezpiens, zaļumi. Ineta uzskata, ka šajā grūtajā krīzes laikā, kad dominē drūmas domas, tieši šādi pasākumi cilvēkiem vislabāk palīdz uzturēt možu garu.