Kurzemes Vārds

15:37 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Līvas tirgus pārsteigs un iepriecinās

Sestdien pirmo reizi promenādē, bet jau septīto reizi pēc kārtas notiks liepājnieku un arī pilsētas viesu iemīļotais Līvas ciema tirgus. Tas šoreiz vienkopus pulcēs rekordlielu amatnieku skaitu – apmēram 140 dažādu amatu pratēju. Tirgus devīze – "Kā es braucu līgaviņu lūkoties". Līvas tirgum šogad pievienosies arī Latvijas novadu Siera diena.

Tirgū būs pārstāvēti visi Latvijas novadi, un savus izstrādājumus piedāvās rotkaļi, keramiķi, audēji, pinēji, šuvēji, galdnieki, kā arī ādas un koka izstrādājumu izgatavotāji. Līvas tirgus labā slava tagad jau zināma visā Latvijā. Šogad tirgū ciemosies amatnieki no Lietuvas – filcēšanas un zīda meistare no Klaipēdas, kā arī Palangas amatnieki, kuri rādīs dzintara apstrādi, aušanu un smalko rokdarbu darināšanu. Ikviens tirgus apmeklētājs varēs iemēģināt roku raga rotu izgatavošanā un keramikas virpošanā. Studija "Kursa" demonstrēs nīšu mešanu, aušanu un rokdarbus.

Jau pulksten 10 kanālmalā piestās tirdzniecības kuģis, uz kura klāja būs modere Made ar savu dēlu Jāni, kurš tieši Liepājā un Līvas tirgus laikā nolēmis sev atrast līgavu. Būs biedrības "Siera klubs" dalībnieku gājiens Kazdangas pūtēju orķestra pavadībā. Tirgū ceps milzīgu siera kūku, pīs siera bizi un gatavos oko sieru. Apmeklētāji vēl varēs nobaudīt visdažādākos gardumus. Sākot no Francijas izsmalcinātajiem ēdieniem, ko piedāvās restorāns "Piano", līdz pārbaudītajām Kurzemes novada receptēm. Par īpašu ēdienkarti būs parūpējies arī viesnīcas "Fontaine Royal" restorāns. Pēc pulksten 11 apmeklētājus priecēs lattearts (kafijas mākslas) meistars Roberts.

Zemnieku sētā (pie Jūras ielas) no lauksaimniekiem varēs iegādāties īstus lauku labumus un apskatīt dzīvniekus. Bērnu laukumā paredzētas jaunrades darbnīcas, būs dziesmas un dejas, ko rādīs bērnu un jauniešu interešu iestāžu dalībnieki.

Koncertprogramma uz galvenās skatuves
10.00 – folkloras draugu kopa "Baļķi".
11.00 – folkloras draugu kopa "Skandinieki".
12.00 – grupa "Levīti".
13.00 – kopa "Lāns".
14.00 – folkloras un seno cīņu kopa "Vilkači".