Kurzemes Vārds

20:23 Svētdiena, 16. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sezonu sāk ar jēra glābšanu

Pludmales glābēji šo sezonu sākuši netradicionāli – pirmais izglābtais ir jēriņš. Pirmdien glābēji pludmalē pamanījuši jēru. Lopiņš acīmredzami bijis apmaldījies un izmisumā, pastāstīja Glābšanas dienesta vadītājs Kristiāns Brūvers. Lai jēriņam pāri nenodarītu suņi vai ļauni cilvēki, glābēji lopiņu nogādājuši Glābšanas stacijā un sākuši meklēt tā saimnieku. "Meklējām gan ar radio, gan televīzijas starpniecību," stāsta K. Brūvers. Diemžēl bez panākumiem, vakar jēriņa saimnieks vēl nebija atrasts.

Taču lopiņam glābšanas stacijā neklājas slikti. Glābēji par to rūpējas godam. Šķūnītī no dēļiem uzsliets aizgalds, atnesti sausi pakaiši, nolikts trauks ar tīru ūdeni, pat svaiga zāle parkā saplūkta. "Sākumā jēriņš bija pārbijies, taču tagad kļuvis drošs – maizi ēd no rokas," stāsta glābēji.

Tā kā pagājusi gandrīz nedēļa un jēriņa saimnieku atrast nav izdevies, glābēji tam sameklējuši jaunu saimnieku. Nedēļas nogalē lopiņš dosies uz kādu saimniecību Kuldīgas rajonā. Tās saimnieki, kuriem jau ir aitas, apņēmušies pieņemt atradeni.