Kurzemes Vārds

16:36 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Kurš – kuru?
Daiga Lutere

Laikam jau šī cīņa nebeigsies nekad. Cīņa starp postītājiem un kopējiem. Starp tiem, kuri katru dienu strādā, lai pilsēta būtu skaista – tīra, ar košām puķu dobēm, nesapostītiem soliņiem un citu aprīkojumu parkos un pludmalē, un tiem, kuri prieku gūst to visu ietekmējot, salaužot.

Par to, ka Liepāja ir skaista un sakopta pilsēta, gan iepriekšējos gadus, gan arī šopavasar komplimenti dzirdēti no daudziem ciemos atbraukušiem rīdziniekiem. Viņiem mūsu pilsēta sava kompaktuma dēļ šķiet pārskatāmāka nekā galvaspilsēta un tādēļ daudz labāk tiek ievērots arī viss, kas attiecas uz sakopto vidi. Jāatzīst, tiešām patīkami dzirdēt atzinīgus vārdus par savu pilsētu, it sevišķi, ja arī pašai ir pārliecība, ka netiek ne melots, ne lišķēts. Taču, lai būtu skaisti katru dienu, teritoriju saimniekiem gan jāstrādā, gan jāiegulda līdzekļi. Gluži tāpat, kā to mazdārziņu saimniekiem, kuriem savs zemes stūrītis ir patiešām pie sirds un kuri to ik brīvu brīdi apčubina – pērkot, stādot puķu stādus un košumaugus, ravējot, laistot, labiekārtojot un priecājoties par sava darba augļiem.

Runājot tieši par pilsētai piederošajām teritorijām (parki, skvēri, piemiņas vietas, puķu dobes u.c.), kuras uzrauga Komunālās pārvaldes komunālās nozares speciālisti un dārzniece, to kopšana notiek pēc attiecīgajai sezonai izveidota plāna, un droši var teikt, ka situācija tiek kontrolēta katru dienu. Šajā jomā jau gadiem uzkrāta vērtīga pieredze. Ir uzņēmums, kas uzvarējis konkursā un dara reālo darbu – tīra, stāda, pļauj utt. Cīņai starp postītājiem un pilsētas skaistuma kopējiem gals nav redzams, bet priecē, ka katru gadu pavasara tīrīšanas talkas pulcē aizvien vairāk entuziastu, arī jauno paaudzi. Tie, kuriem pašiem prieku sagādā vides sakopšana, tie prot cienīt citu padarīto darbu.

Manuprāt, vairums liepājnieku novērtē paveikto un to, ka pilsēta ir skaista, jau pieņem kā pašu par sevi saprotamu. Tieši tādēļ vienmēr tik ļoti acīs krīt ikviens postījums, no kuriem nav pasargāti ne pašvaldībai, ne namsaimniekiem, ne citiem īpašniekiem piederošie objekti. Nezin kādēļ, ieraugot kādu apzagtu puķu dobi, sapostītu informatīvo stendu, salauztu solu, pirmā reakcija šāda: "Kādēļ tie pilsētas kopēji neko nedara? Laikam tikai slinko un par to saņem naudu! Mēs savā pilsētā gribam kārtību un skaistumu, dodiet mums to!" Kādēļ dusmas un sašutums nevēršas pret postītājiem? Varbūt tādēļ, ka tas no paša liepājnieka prasītu pilsonisku uzdrošināšanos, aizkavējot postītāju, ziņojot policijai un jūtoties līdzatbildīgam par kopējā skaistuma nosargāšanu. Un savu personīgo dārziņu neizdaiļojot ar nozagtiem stādiem no Rožu laukuma.