Kurzemes Vārds

20:30 Svētdiena, 16. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Rokkafejnīcā atklāj vasaras sezonu

Šodien Latvijas 1. rokkafejnīcā un mūzikas klubā "Pablo" atklās vasaras sezonu. Jumta kafejnīcā "Zvaigžņu dārzs" pulksten 21 sezonu ieskandinās liepājnieces Zanda un Indra, kuras zem naksnīgajām debesīm ģitāras un vijoles pavadībā dziedās dziesmas latviešu valodā. Latvijas 1. rokkafejnīcā pulksten 22 muzicēs Edijs Šnipke, Uldis Knapšis un Roberts Dinters. Puiši apmeklētājus priecēs ar īpašu programmu "Summer in the City". Ieeja abos pasākumos ir bezmaksas.

Klubā "Pablo" pulksten 22 sāksies elektroniskās mūzikas pasākums "Drum Night". Par tā gaisotni parūpēsies pašmāju dīdžeji Waits un Fenky, kuri piedāvās jaunu, enerģisku un pavasarīgu mūziku, bet līdzās tam būs iespēja dzirdēt, kā tiek apvienota elektroniskā mūzika ar bungu ritmiem, ko piedāvās bundzinieks Drum’n’Boy jeb īstajā vārdā Pāvels.

"Līviem" vēl viens koncerts

Pagājušās nedēļas nogalē notikušais grupas "Līvi" sarīkojums ""Līvi" svin" izraisīja lielu interesi, tādēļ biļetes visai ātri izpirka. Tā kā visiem grupas faniem nebija iespēja dzirdēt četras stundas garo sarīkojumu, svētdien tiek rīkots grupas "Līvi" jubilejas atskaņas koncerts "Būsim kopā", kur ar leģendārajiem mūziķiem kopā muzicēs vīru koris "Nīca" (diriģents – Jēkabs Ozoliņš), bērnu un jauniešu vokālais ansamblis "Gaismiņa" (vadītāja – Dzintra Orba), Normunds Kalniņš, Kristaps Liepa un citi mūziķi. Koncertā varēs dzirdēt grupas "Līvi" dziesmas koristu izpildījumā.

Neveicas ar izsoli

Pēdējā laikā Liepājas domei neveicas ar nedzīvojamo telpu izsoli. Daudzas no tām tiek piedāvātas pat vairākas reizes. Kārtējā privatizācijas un atsavināšanas izsolē iekļauti divi dzīvokļi Grīzupes ielā 4 un vesela dzīvojamā māja Tērauda ielā 3 ar kopējo platību 334 kvadrātmetri. Piedāvātie ir divistabu dzīvokļi un tos var uzskatīt par lētiem – no 3700 līdz 3800 latiem. To iegādi droši vien ietekmēs situācija ar brīvajiem dzīvokļiem pilsētā. Izsole notiks domē 20. maijā.

Operatīvi remontdarbi

Aizvakar, kad siltumtrases pārbaudītas ar palielinātu spiedienu, divās vietās tās plīsušas – pie Vecajiem kapiem Kaiju ielā, kur ierīkots gaisa pārvads, un Līvas laukumā. Abās vietās tūlīt iesākti remontdarbi. SIA "Liepājas enerģija" valdes priekšsēdētājs Anatolijs Suškovs vakar izteicās, ka kavēšanās ar siltuma piegādi ilgāk par noteikto laiku nenotikšot. Maija sākumā līdzīgas hidrauliskas pārbaudes laikā plīsusi sarūsējusi maģistrālā caurule Pļavu ielā. Taču avārijai nav bijis nekādu seku, jo tas ir starpposms starp tīkliem, kas savienoti ar katlumāju Tukuma ielā un ar TEC.

Paldies vecākiem saka vadugunieši
Daina Meistere

Mākslinieciskās jaunrades centrā "Vaduguns" notika koncerts. Tajā paldies vecākiem par visa mācību gada laikā ieguldīto spēku un atsaucību ar dziesmām, dejām, izteiksmīgo vārdu teica dažādu pulciņu dalībnieki. Koncerta apmeklētāji bija patiesi aizkustināti, skatoties, ko bērni iemācījušies, cik sirsnīgi dzied ansambļa "Gaismiņa" dalībnieki, cik raits ir tautisko un šova deju dejotāju solis, cik skanīgas ir folkloras grupas "Ķocis" bērnu balsis. Uzvedumu rādīja teātra studija, spēlēja ģitāristi un pūtēju orķestra dalībnieki. Lietišķo mākslas veidu pulciņu bērnu veikumu varēja aplūkot izstādē. "Vaduguns" direktore Inta Čukure pastāstīja, ar kādiem panākumiem vadugunieši piedalījušies konkursos, skatēs, izstādēs. Visus priekšnesumus kopā sēja vadītāji – Liepājas Universitātes programmas "Kultūras vadība" pirmā kursa studenti praktikanti Evija, Kristīne, Līga un Raivis.

Pārkrāso kioskus
Kristīne Pastore

Pēc tam, kad "Kurzemes Vārdā" bija rakstīts par apzīmētajām mājām, sētām, kioskiem un citām vietām Liepājā un bija minēts arī uzņēmumam "Preses apvienība" piederošais kiosks K. Valdemāra ielā 30, acīgie liepājnieki pamanīja, ka jau nākamajā dienā kiosku pārkrāso.

Uzņēmuma "Preses apvienība" reģionālā vadītāja Baiba Berjozkina "Kurzemes Vārdam" pastāstīja: rakstītais, ka grafīti mākslinieki vai vienkārši ķēpātāji kioskus ļoti iecienījuši, atbilst patiesībai. Uzņēmumam Liepājā esot 13 kiosku, un visi tie regulāri tiekot apzīmēti ar krāsu. "Reizi gadā, pavasarī, mēs kioskus pārkrāsojam, bet pārējā laikā ķēpājumus mēģinām notīrīt ar speciāliem šķīdinātājiem," viņa stāsta. "Kaut gan reizēm ir tā, ka šķīdinātāji izmaksā dārgāk par krāsu, tāpēc vieglāk ir pārkrāsot." Viņa neslēpj, ka kiosku apkrāsošana ir sērga, ar kuru cīnīties nav uzņēmuma spēkos. "Varbūt tur varētu līdzēt policijas biežākas patruļas," domā B. Berjozkina. "Vai arī jāgaida, kamēr ķēpātāji izaugs lieli."

Kurš vainīgs?

Šodien notiek maksātnespējīgās SIA "JLM Grupa" kārtējā kreditoru sapulce. "JLM Grupa" bijušais vadītājs un dalībnieks Arvis Rove laikrakstu informēja, ka viņš esot iesniedzis iesniegumu Kriminālpolicijai par administratora Guntara Birsāna darbībām maksātnespējas procesā, kas saistītas ar dažādām finanšu operācijām. A. Rove arī lūdzis pārbaudīt administratora izmaksas summu, administratora sākuma bilancē uzrādītos skaitļus, pārbaudīt naudas atlikumu kasē un bankā. Par to 11. martā iesākts kriminālprocess. A. Rove pārmet: maksātnespējīgās SIA "JLM Grupa" administrators G. Birsāns līdz šim nav izmaksājis bijušajiem darbiniekiem algu par 2008. gada jūliju vairāk nekā 162 000 latu apmērā. "G. Birsāns atsakās izsniegt sarakstu par mantas pārdošanu, neatbild uz vēstulēm un atsakās risināt jautājumus par darbības atjaunošanu vai risināt maksātspējas jautājumu," teikts A. Roves paziņojumā. Vēl uzsvērts, ka G. Birsāns sev esot noteicis algu 1200 latu mēnesī. Bez tam G. Birsāns esot administrators 13 sabiedrībās (pēc UR datiem). "Domāju, ka administratoram G. Birsānam ir savas intereses, izpārdodot uzņēmumu, tādā veidā nopelnīt, jo pašam pieder SIA "Krese GV", kam 2008. gadā bija aptuveni 5000 latu apgrozījums, zaudējumi – ap 19 000 latu, bet parādsaistības – vairāk nekā 302 000 latu," norāda A. Rove.

Likvidēs Valsts robežsardzes Liepājas pārvaldi

Izvērtējot Valsts robežsardzes darba efektivitāti un plānojot pasākumus, kas prognozējamā finanšu līdzekļu samazinājuma dēļ būtu nepieciešami VRS pamatfunkciju izpildes nodrošināšanai, ir pieņemts lēmums likvidēt vairākas teritoriālās pārvaldes, informēja VRS Galvenās pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību dienesta priekšniece Jevgēnija Korne. Reorganizācijas pirmajā posmā 1. jūlijā likvidēs Valmieras un Jelgavas teritoriālās pārvaldes, to nododot funkcijas Rīgas pārvaldei. Otrajā posmā 1. augustā plānots Liepājas pārvaldes funkcijas nodot Ventspils pārvaldei. Līdz ar to Ventspils pārvaldes pārraudzībā būs viss Kurzemes reģions. "Apvienojot teritoriālās pārvaldes, tiks samazināts administratīvais aparāts," uzsvēra J. Korne. Reformu gaitā šogad Valsts robežsardzē likvidēs aptuveni 194 štata vietas.

Rīt būs satiksmes ierobežojumi

Lai rīt, Līvas tirgus norises dienā, izvairītos no starpgadījumiem un gādātu par tirgus apmeklētāju un dalībnieku drošību, autovadītājiem būs jārēķinās ar vairākiem satiksmes ierobežojumiem. Laukumu Jūras ielā 20 autotransportam slēgs jau piektdien pulksten 16. Sestdienas rītā no pulksten 5 satiksmi slēgs Radio ielā posmā no apļa pa labi (braucot no centra puses). Šādi ierobežojumi nepieciešami, lai kopējo satiksmes plūsmu atdalītu no dalībnieku plūsmas. Tirgus dalībniekiem būs izsniegtas speciālas caurlaides. Sestdien no pulksten 10 līdz 15 autotransports nevarēs braukt pa Jūras ielu posmā no Tramvajtilta līdz aplim Radio ielā. Pretējā virzienā kustība Jūras ielā būs atļauta. Līvas tirgus organizatori autovadītājus aicina laikus plānot braucienus un izvēlēties citus maršrutus.

Karostnieki domā par jauniešiem

Liepājas Novada fonds Karostā bija saaicinājis uz tikšanos tās nevalsts organizācijas un iedzīvotājus, kas vēlas kopīgi darboties sava mikrorajona labā. Atsaucība rādīja, ka karostniekiem, iespējams, vairāk nekā citu Liepājas mikrorajonu iedzīvotājiem, ir svarīgi parādīt gan sev, gan pārējiem pilsētniekiem, ka šis mikrorajons ir patīkams un svarīgs, ka dzīves kvalitāte te ir līdzvērtīga citiem rajoniem. Tikšanās dalībnieki vienojās par darbiem, kas veicami mikrorajona padomē. Jau Liepājas Novada fonda un domes pārstāvju aprīļa diskusijā, kurā runāja par brīvprātīgo darbu, tieši Karostas organizācijas rosināja aktivitātēs iesaistīt jauniešus. Tagad viņi vienojās, kuri būs viņu kopāaicinātāji, kas jāveic, kur tiks meklēti līdzekļi. Sarunā iesaistījās arī vairāki jaunieši, kuri pašlaik piedalās Karostas smilšu figūru festivāla organizēšanā. Tieši šā festivāla regulārā norise ir labs iniciatīvas spēka piemērs – līdzekļus tam ziedo tikai vietējie uzņēmēji, arī palīgi ir vietējie cilvēki. Līdz gada beigām šā mikrorajona padome nolēmusi iekārtot arī jaunu laukumu bērniem. Iecerēts izveidot arī jauniešu centru. Jauniešu iesaistīšana lietderīgās nodarbībās palīdzēs risināt tādas problēmas kā huligānisms un nelabvēlīgu jauniešu bandu veidošanās. Liepājas Novada fonds arī turpmāk atbalstīs mikrorajonu aktīvistus. Tuvākajā laikā fonds izsludinās projektu konkursu par bērnu laukumu izveidi daudzdzīvokļu namu pagalmos.

VID pāriet uz četru darba dienu nedēļu

Ņemot vērā Valsts ieņēmumu dienestam 2009. gadā noteikto finansējuma samazinājumu par 32,2 miljoniem latu, kā arī vēl paredzamo finansējuma samazinājumu pēc valsts budžeta grozījumu veikšanas, VID no 2009. gada maija ir spiests pāriet uz četru darba dienu nedēļu. Šāda iestādes darba organizācija pusgada laikā ļaus ietaupīt vairāk nekā četrus miljonus latu. Lai pēc iespējas mazāk ciestu klientu – nodokļu maksātāju – apkalpošana, nosakot brīvās dienas, tika ņemti vērā atskaišu, deklarāciju un pārskatu iesniegšanas termiņi. Tātad līdz 2009. gada 31. decembrim vairums VID struktūrvienību, arī VID teritoriālo iestāžu nodaļas, nestrādās šādās dienās: 22. un 29. maijā; 12. un 19. jūnijā; 3., 10., 17., 24. jūlijā; 7., 14., 21., 28. augustā; 4., 11., 18. septembrī; 2., 9., 16., 23., 30. oktobrī; 6., 13., 20., 27. novembrī; 4., 11., 18. decembrī.

Ufo, Fredis un Pans Kleksis dodas tautās
Sarmīte Pelcmane

Par godu radio "SWH" dzimšanas dienai, kas šopavasar tiek atzīmēta jau 16. reizi, radio komanda šogad svinības izvērsusi plašumā, vairākas nedēļas pēc kārtas viesojoties reģionos un populāro "BB brokastu" raidījumu laižot gaisā no pilsētām, kurās ierīkota "SWH" studija.

Turneja šonedēļ sākās Liepājā, un divu dienu aktīvo rosību mūspusē "SWH" ļaudis vakar noslēdza improvizētā "BB brokastu" komandas tikšanās reizē ar Liepājas klausītājiem, kas noritēja Latviešu biedrības namā. Pasākumu vadīja bijušais liepājnieks, akciju sabiedrības "SWH" valdes priekšsēdētājs Jānis Šipkēvics, ar Liepājas klausītājiem diskustēja "BB brokastu" zvaigznes Ufo (Kaspars Upacieris) un Fredis (Andris Freidenfelds), kā arī Pans Kleksis (tāds kā brālēns analītiskajam žurnālistam Mārim Zanderam). Uz tikšanos atsteigušies radio cienītāji varēja īstenot savu vēlmi redzēt vaigā un uzrunāt pa tiešo "BB brokastu" puišus, iespējams, ka daļa klausītāju tomēr palika gribot, galu galā pasākums bija noorganizēts pulksten 13, kad, par spīti krīzei, joprojām lielai daļai liepājnieku jāstrādā. Bet diskusija izvērsās saturīga, liepājnieki interesējās gan par joku materiālu, gan par politisko norišu aizkulisēm. Kāda kundze pat bija atgādājusi mapi ar kompromitējošiem dokumentiem, kas atklājot nopietnas afēras Liepājā. Te pans Kleksis bilda, ka priecātos saņemt vairāk informācijas no reģioniem, un aicināja liepājniekus būt aktīvākiem, celt gaismā nebūšanas, lai varētu tikt ar tām galā.

Liepājā radio sūtņi esot uzņemti gana silti un guvuši daudz iespaidu, jo īpaši jauks bijis vakariņš Rokkafejnīcā, kur vietējie uzdāvinājuši Rīgas ciemiņiem ar burtiem "SWH" greznotu milzu torti.