Kurzemes Vārds

18:39 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 28. maijā

1929.

– 16.maijā no Stolpmindes izbraucis uz Liepāju vācu motorburinieks "Seeadler" ar 200 tonnu lielo rudzu kravu vietējiem labības tirgotājiem Kabalkinam, Šēnim un Kravicam. Līdz vakardienai tvaikonis vēl nav iebraucis Liepājā. Parasti ceļš ilgst 30 līdz 35 stundas. Domājams, ka kuģis ar visiem jūrniekiem gājis bojā. Pazušana ir ļoti mīklaina, jo laiks bija rāms, tikai vienu dienu pūta stiprāks ziemeļu vējš. Uz "Seeadler" bija astoņu vīru liela kuģa komanda.
– Zivju rūpnieki no Itālijas pieprasījuši Liepājas zivju tirgotājiem kaltētas sālītās mencas. Sarunas par to piegādi ilgušas jau krietnu laiku. Tagad jau panākta vienošanās par cenu. Šajās dienā uz Dženovu tiks nosūtīti ražojumu paraugi.
– Kalpone Emīlija Adamaite no Vītolu ielas 18 saimniekiem sacījusi, ka iešot apciemot savus vecākus. Nonākusi uz ielas, viņa pēkšņi sāk vicināt rokas, kratīt galvu. Policijas kārtībnieks, domādams, ka Adamaite ir piedzērusies, nogādā viņu aresta telpās. Tur noskaidrojas, ka sieviete kļuvusi vājprātīga. Viņu ievieto pilsētas slimnīcas psihiatriskajā nodaļā.

1939.

– Patērētāju biedrībai "Centība" patlaban Liepājā ir 29 veikali: 16 pārtikas, astoņi piena, pa vienam – apavu un ādas, trauku un mājsaimniecības piederumu un trīs lauksaimniecības preču, darbarīku un mašīnu. Līdz šī gada 25. maijam pārdotas preces par 1 760 000 latiem jeb par 63 procentiem vairāk nekā pērngad.

1949.

– Valsts Liepājs muzikāli dramatiskajā teātrī notikusi A. Ostrovska lugas "Ienesīga vieta" pirmizrāde. Komēdiju inscenējis Latvijas PSR Nopelniem bagātais mākslas darbinieks Kārlis Piesis. Dekoratīvo ietērpu veidojis Albīns dzenis. Galveno – Žadova lomu – tēlo Jānis Grantiņš, kurš atkal pēc ilgāka pārtraukuma uz Liepājas teātra skatuves ir nozīmīgā lomā. Apmēram gadu viņš filmējās latviešu jaunajā mākslas filmā "Rainis", kur ļoti veiksmīgi nospēlējis galveno lomu. Filmas pirmizrāde paredzēta 30. maijā. Pārējās lomās: Arvīds Briedis, Irmgarde Mitrevice, Dzidra Ritenberga, Malvīne Ustube, Helga Līcīte, Ģirts Bumbieris, Vilis Verners, Ernests Rozentāls, Pauls Zālītis, Leonīds Locenieks, Valdis Akuraters, Amālija Jaunvalka. "ienesīga vieta" ir šīs sezonas lielākais klasikas iestudējums.