Kurzemes Vārds

02:14 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 29. maijā

1929.

– No 1. jūnija tiks paplašināta tramvaja satiksme dzīvākajās pasažieru kustības stundās. Aleksandra ielā no pulksten 10 līdz pulksten 13 un no pulksten 15 līdz pulksten 20. Šajā laikā palielinās tramvaja vagonu skaitu, laižot Aleksandra ielas līnijā arī Vakzāles ielas vagonus. Līdz ar to tramvaji brauks nevis ar 15 minūšu, bet tikai septiņu minūšu ilgu pārtraukumu. Pašlaik būtiskai tramvaja satiksmes uzlabošanai un palielināšanai pilsētai līdzekļu pietrūkst. Saistībā ar ārkārtīgi zemo braukšanas maksu visi kapitālieguldījumi satiksmes uzlabošanai tiek segti no elektrības centrāles peļņas.
– Būvsezona jau sākusies, bet Jaunliepājas luterāņu baznīcas būvē vēl valda klusums. Baznīcas padome, neraugoties uz lielajām grūtībām, nolēmusi jūnijā darbus atsākt. Ar lūgumu izsniegt pabalstu tā vērsusies gan valdībā, gan pie baznīcas virsvaldes. Pastāv cerība saņemt labvēlīgu lēmumu un vēl šogad "būvi dabūt zem jumta". Baznīcas padome saņēmusi arī atļauju ziedojumu vākšanai.

1939.

– Tuvojas Vasarsvētki. Tirgos daudz zaļumu pilsētnieku dzīvokļiem. Šogad meijas samērā lētas. Paprāvs bērziņš maksā tikai 20 santīmu, pērn tie bija ievērojami dārgāki. Tāpēc nav jābrīnās, ka šodien gandrīz visi, kas nāk no tirgus, starp daudzajiem pirkumiem nes arī zaļojošus un smaržojošus bērzu zarus.

1949.

– Laikraksts saņēmis Ž. Upmaļa vēstuli: "Šā gada 23. maijā Liepājas tirdzniecības uzņēmuma veikalā Nr.14 Lielajā ielā 11 nopirku oriģināliesaiņojumā elektrisko mājsaimniecības gludekli. Tā kā pie gludekļa nebija elektriskās enerģijas pievadauklas, tad nopirku arī to, samaksājot atsevišķi. Mājās atradu, ka iesaiņojumā ir instrukcija un iesaiņojuma zīme. Uz iesaiņojuma zīmes rakstīts, ka šajā kastītē iesaiņoti elektriskais gludeklis un pievadaukla. Jājautā, kur palikusi aukla, ja Rīgas rūpnīcā "Elektrons" gludeklis iesaiņots kopā ar auklu?"