Kurzemes Vārds

01:12 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Friča un Martas ģimenes svētki

Svinot skolas gada nobeigumu un gaidot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu 1.jūnijā šās nedēļas nogale Liepājā tiks veltīta ģimenēm un bērniem. Liepājas Kultūras pārvalde un Valsts kultūrkapitāla fonds aicina lielus un mazus liepājniekus uz svētkiem "Lielmutis Fricis un Lielmute Marta"

Ģimeņu svētki sāksies jau šodien un ilgs trīs garas dienas, piedāvājot galvenokārt bezmaksas sarīkojumus bērniem un viņu vecākiem. Centrālais notikums būs koncerts "Starp jūru un debesīm", kurā vairāki simti dziedošu bērnu kopā ar diriģentu Jēkabu Ozoliņu un folkgrupu "Iļģi" dziedās tautasdziesmas, bet pēc koncerta visus skatītājus iesaistīs tautiskos dančos.

Liepājnieki katru dienu par vienu latu kinoteātrī "Balle" varēs noskatīties dokumentālās filmas par jauniešiem. Īpaša vieta festivālā atvēlēta lellēm, jo tieši tās ir bērnības simbols. Mazuļiem būs iespējas gan pašiem darināt lelles, gan noskatīties leļļu teātra izrādes, bet vecākiem varētu patikt "Leļļu bazārs". Festivāla laikā iecerētas dažādas darbnīcas. Pie pazīstamā mākslinieka Jāņa Anmaņa darboties impresionisma garā varēs ikviens bērns, bet Liepājas teātrī sarīkotajās meistardarbnīcās varēs piedalīties ap 60 uzaicināto bērnu.

Aktīvām un darbīgām ģimenēm tāpat netrūks piedāvājumu. Piemēram, puikas varēs piedalīties tradicionālajā bērnu rallijā, bet kopā ar vecākiem piedalīties orientēšanās spēlē pa Liepāju. Bet literāti aicina uz publisku pasaciņu lasīšanu V. Ķuzes kafejnīcā Liepājas Latviešu biedrības namā.

Ģimeņu svētku programma

Piektdiena, 29. maijs

Pulksten 11 – atrakcijas Jūrmalas parkā.

Pulksten 13.30 – kinofilma "Mansurs, tulkojumā uzvarētājs" kinoteātrī "Balle".

Pulksten 17 – koncertizrāde "Sārtais ziediņš" Liepājas Latviešu biedrības namā.

Sestdiena, 30. maijs

Pulksten 11 – orientēšanās spēle "Ceļojums pa latviešu pasaku zemi" un atrakcijas Jūrmalas parkā, "Leļļu bazārs" un gleznotāja Jāņa Anmaņa meistardarbnīca koncertestrādē "Pūt, vējiņi!".

Pulksten 12 – meistardarbnīcas skolēniem Liepājas teātrī.

Pulksten 13.30 – kinofilma "Ledlauzis un viņa bērni" kinoteātrī "Balle".

Pulksten 17 – folkgrupas "Iļģi" un Liepājas bērnu koru sadziedāšanās koncertestrādē "Pūt, vējiņi!", kas pulksten 20 turpat turpināsies ar tautiskiem dančiem starp jūru un debesīm.

Svētdiena, 31. maijs

Pulksten 10 - V. Ķuzes kafejnīcā rīta pasakas lasa literāti Sandra Vensko, Kārlis Vērdiņš un Ineta Stadgale.

Pulksten 11 – atrakcijas un Leļļu teātra izrāde "Anekdotes no skolas somas" Jūrmalas parkā, meistardarbnīcas "Mana sapņu lelle" Rožu laukumā.

Pulksten 12 – bērnu rallijs "Kurzeme" Jūrmalas parkā.

Pulksten 13.30 – kinofilma "Izvēle" kinoteātrī "Balle".

Pulksten 14 – izstāde un meistardarbnīca "Nāc uz manām trepēm spēlēties!" Liepājas muzeja dārzā. Pulksten 15 turpat sāksies Leļļu teātra izrāde "Riko jautrās dēkas".

Pulksten 17 – V. Ķuzes kafejnīcā vakara pasakas lasa literāti Sandra Vensko, Kārlis Vērdiņš un Ineta Stadgale.