Kurzemes Vārds

02:19 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Ir vai nav jauni līderi?
Andžils Remess

Šī sleja atvēlēta iespaidiem par aizvakar Latvijas televīzijā notikušo diskusiju Liepājas pašvaldības vēlēšanu sakarībā cerībā, ka varēs mūsu lasītājus priecēt gan ar diskusijas dalībnieku jauniem piedāvājumiem pilsētas attīstībai, gan ieintriģēt ar viedokļu sadursmēm, kad emocijas kāpj pāri malām. Jo stundu garā diskusijā taču piedalījās visu 11 sarakstu līderi vai vismaz pārstāvji, un kur tad var būt vēl labāka iespēja sevi pieteikt tiem, kuri nav pārstāvēti Pilsētas domē, bet pretendē uz domnieku krēsliem. Vienkāršāk sakot, bija iespēja potenciālajiem līderiem jeb oponentiem parādīt, ka viņi ir nobrieduši risināt Liepājas sarežģītākās problēmas un sarunu aci pret aci ar Liepājas pašreizējiem vadītājiem izmantos, lai tos, kā saka, noliktu pie vietas. Taču no tā nekas neiznāca un diskusija pārvērtās par Liepājas partijas vadītāja un pilsētas galvas U. Seska pārliecinošu vēlēšanu kampaņas akcentu.

Var jau būt, ka diskusijas vadītāji neprata sarunu saasināt vai ievirzīt tādā gultnē, lai ļautu kandidātiem izteikt konstruktīvus, pašreizējai ekonomiskajai situācijai atbilstošus priekšlikumus. Savukārt oponentiem pietrūka šādu diskusiju pieredzes, vai arī viņus sasaistīja lielā atbildība savus viedokļus klāstīt tik plašai auditorijai. Bet varbūt vēl vairāk pietrūka informācijas par stāvokli dažādās nozarēs, kā liek domāt daža laba oponenta pārmetumu saturs pilsētas pašreizējai domei. Tas vēl nebūtu bēdīgākais, ka šie pārmetumi dažkārt bija sīkumaini, it kā tikai kašķa meklēšanai. Un arī to vēl varētu saprast, ka pusceļā palika vairāki interesanti priekšlikumi, kas jādara, jo tiem nesekoja pats galvenais – kā to izdarīt. Jā, to vēl varētu saprast, jo dalībnieki šo sarunu acīmredzot uzskatīja par politisku diskusiju, un arī laika nebija atvēlēts tik daudz, lai detaļās izklāstītu visu. Un tomēr varēja pārliecināties, ka viena lieta ir pārzināt savu nozari vai savu uzņēmumu, bet pavisam cita – prasme saistīt to ar visas pilsētas norisēm un pārredzēt Liepāju kopumā.

Tikai nevajadzētu pārsteidzīgi gausties, kā jau dzirdams, sak, Liepājai nav jaunu līderu. Iespējams, kļuvis par domnieku, viens otrs no oponentiem ar laiku iepazīs šo darbu un pierādīs sevi kā prasmīgs Liepājas interešu aizstāvis. Un, lai arī šis raidījums radīja pavārgu iespaidu par politiķu līmeni Liepājā, tomēr ir arī ieguvums – vēlētāji varēja pārliecināties, kas ir kas.