Kurzemes Vārds

00:50 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Vārdu kaujas
Sarmīte Pelcmane

Ar šodienas publikāciju noslēdzam diskusiju ciklu, ko par pilsētai aktuālākajām tēmām laikraksts rīkoja pašvaldību vēlēšanu deputātu kandidātiem. Domājams, ka šogad, kad ar līdzekļiem visiem ir trūcīgāk, pat partijām un tāpēc tās ir samērā pieticīgas, reklamējoties un rīkojot priekšvēlēšanu kampaņas pasākumus, šīs diskusijas ir iespēja vēlētājiem vairāk iepazīt uz domi kandidējošos, uzzināt viņu nostādnes, izvērtēt solījumus.

Te svarīgs vēl viens aspekts: nenoliedzami, ka pašvaldībā līdz šim strādājošajiem un no jauna kandidējošajiem ir krietni vieglāk gūt publicitāti, jo, atspoguļojot vienalga kādu pozitīvu norisi pilsētā, klāt arvien ir kāds no domes – konkrētais darītājs, lentītes griezējs vai kāds cits. Tāpēc laikraksts nāca pretim, dodot iespēju visu vienpadsmit sarakstu pārstāvjiem uz vienlīdzīgiem noteikumiem iepazīstināt ar sevi iedzīvotājus.

Saprotams, patiesībā diskusijas izvērtās daudz plašākas, bet ierobežotās vietas dēļ avīzē varējām koncentrētā veidā publicēt tikai dalībnieku paustās svarīgākās tēzes, kā arī atainot interesantākās viedokļu sadursmes. Taču arī tas daudz ko liecina par deputātu kandidātiem, jo parāda, kādas, viņuprāt, ir pilsētas aktuālākās problēmas un kādi viņiem padomā risinājumi. Kandidātu solījumi un viņu iespējas tos īstenot – to vērtējums jau ir iedzīvotāju ziņā.

Taču šādās diskusijās svarīgi ir ne tikai vārdi. Šķiet, lietpratīgs vērtētājs var gūt bagātīgu informāciju par katru no vienpadsmit sarakstiem arī citā ziņā. Kaut vai novērtējot diskusiju dalībnieku izvēli, kas bija politiķu pašu noteikta. Var spriest, cik tas labi vai slikti, ja vienu otru sarakstu visās diskusijās – gan par ekonomiku, gan par sociālo sfēru, gan kultūras jomu – pārstāv viens un tas pats kandidāts. Versijas iespējamas dažādas – vai nu sarakstā nav citu kompetentu cilvēku, profesionāļu, kam būtu pamatots viedoklis par konkrēto jomu, vai arī aktīvais diskusiju dalībnieks tiešām ir tik nepārspējams korifejs visās sfērās, ka nelaiž citus pie vārda.

Interesanti, ka kultūrai veltīto diskusiju ignorēja viens no sarakstiem, proti, "PCTVL". Kādēļ partijas pārstāvji neizmantoja sniegto bezmaksas iespēju informēt vēlētājus par saviem nodomiem šajā jomā, par to atkal var spriest divējādi: vai nu partijas saraksta dalībniekiem nav ko teikt par kultūras norisēm Liepājā un viņiem šis lauciņš ir tumša bilde, vai arī kandidāti uzskata, ka iedzīvotājiem nav jāzina par viņu plāniem.

Protams, partijas izmanto arī citus variantus reklamēt savus kandidātus, tomēr jāšaubās, vai var atrast daudz bezmaksas iespēju.