Kurzemes Vārds

00:55 Sestdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 4. jūnijā

1929

– Kā domājams, augusta beigās notiks dažādu Austrumprūsijas saimniecisko darbinieku, rūpnieku un tirgotāju viesošanās Latvijā, kuru ierosinājis Latvijas konsuls Karalaučos Dr. Miķelis Valters. Saistībā ar gaidāmo pasākumu vēlams, ka Latvijas saimnieciskās aprindas nāktu ar ielūgumu, vienojoties, kā visu labāk paveikt. Liepājniekiem būtu nepieciešams sazināties ar ieinteresētajām aprindām Rīgā, lai nosūtītu kopīgu ielūgumu. Nepieciešams sagatavot arī viesošanās plānu, lai ciemiņi varētu apmeklēt tās vietas, kas viņus varētu interesēt visvairāk, piemēram, peldvietas un dziedniecības iestādes.
– Žēlsirdīgo māsu savienības Liepājas nodaļa sarīkojusi Vecliepājas Sarkanā Krusta telpās Kungu ielā 39 priekšlasījumu ar tējas vakaru. Lekciju "Mūsu barība" nolasa Dr. P. Vitenberga.

1939

– Gadskārtējā pavasara izstādē Valsts Liepājas lietišķās mākslas vidusskolas audzēkņi rāda vispusīgo skolas darbību, kā arī audzēkņu prasmes "mālā, kokā, šķiedrā un krāsā". Keramikas nozarē R. Bruzīte par boles servīzi saņem Liepājas latviešu mākslas veicināšanas biedrības balvu. Otrā atzinība tiek piešķirta V. Sakalim galdniecības nozarē par dzīvojamās istabas iekārtu "latviskā stilā darinātu, ieturētu iezaļganā tonī". Šķiedras nodaļas ekspozīcijā "mirgo liela krāsu bagātība, vērojama tehnikas rūpība un pacietība". Izstādītas gan kamanu segas, gan sienas segas un tautastērpi, kā arī mazāki darbi – dīvānu spilveni, salvetes, galdauti. Dominē tautiskais raksts. Zīmējumu un kompozīciju nozarē eksponātu ir mazāk, lielākā daļa – studiju darbi. Iepriecina tas, ka "atklāšanas dienā netika tikai spriests un vērots, bet daudzi izstādītie priekšmeti pārgāja arī privātās rokās".

1949

– Valsts apdrošināšanas pilsētas inspekcija uzsākusi obligātajai apdrošināšanai pakļauto objektu uzskaiti. Obligāti jāapdrošina pilsoņu īpašums – ēkas, liellopi no sešu mēnešu vecuma, zirgi, aitas un kazas no viena gada vecuma un cūkas no deviņiem mēnešiem. Maksājumus var veikt pie apdrošināšanas aģentiem Valsts apdrošināšanas inspekcijā vai Valsts bankas nodaļā.