Kurzemes Vārds

16:09 Pirmdiena, 21. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Likstas

Maijā Liepājā reģistrētas 11 velosipēdu zādzības

Maijā Latvijā reģistrēti 352 velosipēdu, arī bērnu divriteņu, zādzību un pazušanas, četru velosipēdu laupīšanas un divi piesavināšanās gadījumi, taču kopējais nozagto velosipēdu skaits maijā bijis 419, rāda Valsts policijas informācija. Visvairāk velosipēdu zādzību bijis Rīgā – 198. Liepājā un rajonā šajā laikposmā reģistrētas 11 velosipēdu zādzības.

Velosipēdi tiek nozagti no kāpņu telpām, garāžām, šķūnīšiem, pagrabiem, māju pagalmiem un ļoti daudzos gadījumos – no tirdzniecības centru stāvlaukumiem, pārkniebjot vai pārzāģējot drošības troses. Aizvien izplatītāki ir gadījumi, kad velosipēdi nozagti no dzīvojamo ēku balkoniem.

Velosipēdistu vortāls "Veloriga.lv" kā būtiskākos velosipēdistu zādzību iemeslus min nepietiekami drošas velosipēdu pieslēgšanas konstrukcijas, kā arī velosipēdistu centienus ietaupīt uz slēdzeņu rēķina.

Pusaudzes zog brilles

9. jūnijā ap pulksten 14 tirdzniecības centrā "Baata", Klaipēdas ielā, aizturētas divas nepilngadīgas meitenes, kuras veikalā "New Yorker" centušās nozagt saulesbrilles 5,95 latu vērtībā. Brilles nebojātas palikušas veikalā.

Atkal bumbas

9. jūnijā ap pusdienlaiku Embūtes pagasta Dinsdurbē, akciju sabiedrībai "Latvijas Valsts meži" piederošā īpašumā, uzieti seši nesprāguši kara laika lādiņi. Par atradumu paziņots Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas sapieriem.

Nemāk uzvesties

9. jūnija rītā Valsts policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Lažas pagastu – vietējie iedzīvotāji sūdzējušies, ka 37 gadus vecais Volodimirs sabiedriskā vietā stiprā dzērumā necenzēti lamājas un traucē sabiedrisko kārtību. Huligāns saukts pie administratīvās atbildības.

Pludmalē aiztur mopēdistu

Otrdien pludmales Glābšanas dienesta darbinieki aizturējuši jaunieti, kas ar mopēdu braucis pa pludmales teritoriju, informēja Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Tā kā mopēda dokumentus viņš nav varējis uzrādīt, jaunietis nodots Valsts policijas darbiniekiem.

Sievietes atpūšas atskurbtuvē

9. jūnijā Pašvaldības policijas īslaicīgās aizturēšanas telpās dzēruma izgulēšanai ievietotas desmit personas, no kurām sešas bijušas sievietes. Ar vienu no viņām bijuši nopietni piedzīvojumi. Pēc septiņiem vakarā Airītes ielā aizturēta 1982. gadā dzimusī Baiba, kura iereibusi atradusies sabiedriskā vietā, turklāt vēl piegružojusi apkārtni. Viņa ievietota atskurbtuvē. Bet pēc desmitiem vakarā pie policijas dežuranta ieradušies četri aizturētās paziņas – trīs vīrieši un viena sieviete, kuri pieprasījuši draudzeni atbrīvot. Tā kā draugi paši bijuši žvingulī, arī viņi ievietoti īslaicīgās aizturēšanas telpās atskurbšanai.

Karostas tirgū pieķer kontrabandas pārdevēju

9. jūnijā pēc pulksten 15 Pašvaldības policijas Analītiskā dienesta darbinieki tirgus teritorijā, Pulkveža Brieža ielā 14b, SIA "Cēzars" tirdzniecības telpā konstatējuši, ka 1960. gadā dzimusī Tatjana uzglabā cigaretes "More", kas marķētas ar Krievijas akcīzes marku. Kopumā atsavināts 600 cigarešu. Tāpat konstatēts, ka sieviete tirdzniecības vietā glabā nelegālo alkoholu. Uzsākta administratīvā lietvedība par nelegālā alkohola un nemarķētu tabakas izstrādājumu glabāšanu.

Zvēri nedod ceļu

Pēdējās dienās vairākas avārijas notikušas meža dzīvnieku dēļ. 8. jūnija vēlā vakarā Pāvilostas pagastā automašīnai "Chrysler Grand Voyager" Grobiņas – Ventspils autoceļa 48. kilometrā priekšā pēkšņi izskrējusi stirna. Dzīvnieks pēc sadursmes notikuma vietā netika atrasts, cietušo nav. Bet 9. jūnijā īsi pirms pulksten 4, vadot automašīnu "VW Golf" pa Rīgas – Liepājas šoseju, 176. kilometrā vadītājs uzbraucis briedim, kas pēkšņi šķērsojis brauktuvi. Cietušo nav, pēc sadursmes briedis aizgājis.