Kurzemes Vārds

14:13 Trešdiena, 23. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Galvenais, ka tilts būs!
Gaida Korņilko,
SIA "Karosta" valdes locekle

Karostnieki tiltu pār kanālu ir nepacietīgi gaidījuši veselus trīs gadus, un man ir liels prieks, ka beidzot būsim to sagaidījuši. Tā būs laba dāvana Karostas skolēniem 1. septembrī, jo viņiem bija lielas grūtības nokļūt, piemēram, līdz 15. vidusskolai un atpakaļ. Tāpat viegli neklājās cilvēkiem, kas brauc uz darbu pilsētas citos mikrorajons vai no tiem uz Karostu.

Arī mums, Karostas namu pārvaldē, materiālu atgādāšana, dažādu iestāžu apmeklējumi utt. prasīja daudz vairāk laika un naudas, jo palielinājās transporta izdevumi.

Bet vissmagākais šis laiks bija ģimenēm ar maziem ienākumiem, jo šie cilvēki, lai taupītu katru santīmu, iepriekš gāja kājām pat uz pilsētas otru galu un neizmantoja sabiedrisko transportu. Kamēr tilta nebija, garo apkārtceļu bija pārāk grūti izstaigāt.

Vai SEZ pārvalde darījusi visu, lai Karostas tiltu varētu rekonstruēt ātrāk un cilvēkiem nebūtu jāgaida trīs gadi? Nevaru to izvērtēt. Patiesību sakot, man ir liels gandarījums, ka tilts vispār būs. Jo cilvēki bija uztraukušies, ka to var arī neatjaunot, jo sevišķi šajos krīzes laikos, kad visam trūkst naudas.

Jo īpašs prieks, ka tilts būs atjaunots vēsturiskajā izskatā, kaut arī, iespējams, tas paildzināja un sarežģīja rekonstrukciju. Varēja uzbūvēt kādu vienkāršāku, parastu tiltu, kam vajadzētu mazāk līdzekļu un laika, bet šis tilts ir viens no Karostas simboliem, tā ir Karostas vēsture.

Kad tilts būs atjaunots, arī tūristiem būs vieglāk nokļūt Karostā. Iespējams, tas palielinās viņu plūsmu. Ceru, ka atjaunosies ciešāka saikne starp Karostu un pārējo pilsētu visās jomās.