Kurzemes Vārds

21:50 Pirmdiena, 22. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

"Visi ciema kukainīši gaida mani nomirstam!"

Valsts apietie izkliedz savu sāpi
Viktors Ulberts

Lai arī bez starpgadījumiem, taču ar skarbiem vārdiem valdībai gan runās, gan plakātos vakar Jāņa Čakstes laukumā aizritēja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības rīkotā tautas manifestācija, uz kuru bija sapulcējušies apmēram 1500 cilvēku.

Manifestāciju atklāja dziesminiece Austra Pumpure, kura paziņoja, ka pirms 20 gadiem dziedājusi tiem, ko ievēlējām, bet tagad ir spiesta dziedāt pret tiem. Tāpat ironiskus smieklus sanākušajiem izraisīja "Atštauku" dziedātās dziesmas ar aktuāliem tekstiem, tādiem kā "visi ciema kukainīši gaida mani nomirstam" un "Es nomiršu Īrijā baltā rožu dārziņā".

Pirmā uzstājās izglītības darbinieku vietējās arodorganizācijas līdere Irēna Opšteine. Viņa paziņoja, ka valstī vienkārši ir ienākušas šausmas un neviens nav paskaidrojis, kur palikusi Latvijas nauda. Un arī norādīja, ka valsts aģentūras turpina sēdēt īrētos un greznos privātnamos. "Sapulce parādīs, ka mēs neesam mierā ar to, ka mūs apzog. Lai to redz arī Starptautiskā valūtas fonda zēni. Un jānodod tiesai tie, kas Latvijas naudu pazaudēja," aicināja I. Opšteine.

Liepājas metalurgu arodbiedrības priekšsēdētājs Jānis Grava arī norādīja, ka taupības laikā ierēdņi ir ēduši un dzēruši uz nebēdu. "Sociālajā budžetā bija miljards latu pārpalikums. Kur tas tagad ir?" retoriski vaicāja J. Grava. Manifestācijā uzstājās arī Liepājas Pensionāru biedrības vadītāja Astrīda Vērdiņa, kura nolasīja iepriekš sagatavotu rezolūciju, kā arī Liepājas Arodbiedrību centra vadītājs Jānis Neimanis, kurš asi kritizēja valdošās partijas, dēvējot tās par oranžo kliķi un vainojot melos.

Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš savā uzrunā sacīja, ka arī pašvaldība ir šokēta par valdības pieņemtajiem lēmumiem, tāpēc aicināja arodbiedrības sniegt padomus, kā izdzīvot šajā grūtajā laikā.

Manifestācijas nobeigumā sanākušie pieņēma rezolūciju, kurā vērsās pie Valsts prezidenta, Saeimas, Ministru kabineta – neizsludināt 16. jūnijā pieņemtos budžeta grozījumus, prezidentam uzņemties personīgu atbildību par valstī notiekošo, MK pārstrādāt budžeta grozījumus, neatbalstīt līdzfinansējuma piešķiršanu ES projektiem, bet atbrīvojušos naudu novirzīt sociālajai jomai un valsts attīstībai.