Kurzemes Vārds

21:28 Pirmdiena, 22. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Liepājnieki izvēlas "Pilsonisko savienību"

Anda Pūce

Centrālā vēlēšanu komisija vakar oficiāli pasludināja Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātus. Latvijas intereses Eiropā aizstāvēs Sandra Kalniete un Inese Vaidere no "Pilsoniskās savienības", Alfrēds Rubiks un Aleksandrs Mirskis no "Saskaņas centra", Tatjana Ždanoka no "PCTVL", Ivars Godmanis no LPP/"LC", Roberts Zīle no "TB"/LNNK un Arturs Krišjānis Kariņš no "Jaunā laika". Tika atklāti arī vēlēšanu rezultāti katrā pašvaldībā.

Liepājā vispopulārākā bijusi "Pilsoniskā savienība", kas ieguvusi 6734 liepājnieku balsis, 4243 balsis ieguvis "Saskaņas centrs", bet 2817 balsis – "TB"/LNNK kandidātu saraksts. Populārāko partiju starpā vēl ir arī "PCTVL" ar 2281 balsi un LPP/"LC" ar 1912 Liepājā iegūtām balsīm Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Runājot par populārākajiem Eiropas Parlamenta deputātiem Liepājā, tad tie attiecīgi ir uzvarējušo partiju līderi. Neviens no mūspuses deputātu kandidātiem nav izpelnījies tik nozīmīgu atbalstu Eiropas Parlamenta vēlēšanās, lai kļūtu par deputātu. Liepājnieks Valērijs Agešins no "Saskaņas centra" saņēmis 1540 plusiņu, 274 reizes ticis svītrots un kopumā no 14. vietas pakāpies uz 9. vietu sarakstā, Ingrīdai Circenei no "Jaunā laika" liepājnieki ielikuši 292 plusiņus un 146 reizes viņas vārdu svītrojuši, tomēr viņa kopumā saglabājusi 3. vietu sarakstā, bet Ilga Vitāle no LSDSP Liepājā ieguvusi 31 plusiņu un 186 reizes tikusi svītrota no saraksta, tādēļ nokritusi no 12. uz 13. vietu sarakstā.

Analizējot Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātus Liepājas rajona novados, jāsecina, ka "Pilsoniskā savienība" guvusi nepārprotamu atbalstu arī šeit. Pārējās populārākās partijas dažādās pašvaldībās ir atšķirīgas. Piemēram, Aizputes novadā otrā populārākā ir "Jaunais laiks", Vaiņodes un Rucavas novados – ZZS, Priekules, Pāvilostas, Nīcas, Durbes un Grobiņas novados – "TB"/LNNK. Tāpat lielu popularitāti rajonā ir ieguvusi arī LPP/"LC".