Kurzemes Vārds

11:53 Trešdiena, 8. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 21. un 22. jūnijā

1929.

– Ar vakara vilcienu no Rīgas Liepājā ierodas Tautu Savienības satiksmes komisijas delegācija četru cilvēku sastāvā. To sagaida Liepājas Fabrikantu savienības priekšsēdētājs Lasmanis, Biržas komitejas priekšsēdētājs Riekstiņš, kā arī pilsētas valdes pārstāvji. Delegācijas mērķis ir iepazīties ar Liepājas ostu un dzelzceļa mezglu.
– No rīta pilsētā izkārti daži komunistu sarkanie karogi ar parastajiem uzrakstiem. Viens karogs atrasts Emigrantu ielā, cits – uz Liepājas – Grobiņas šosejas aiz fabrikas "Vezuvs".
– Tīrot Kūrmājas apstādījumu publisko tualeti, atrasti divi jaundzimušu zīdaiņu līķi. Uzsākta izmeklēšana.

1939.

– Lai visi līgotāji varētu ērti nokļūt Liepājas garnizona rīkotajos Līgo svētkos, sākot no pulksten 16 23. jūnijā līdz pulksten 5 24. jūnijā, tramvaji un autobusi uzturēs "pastiprinātu satiksmi" no Rožu laukuma līdz lidostai. No Kalpaka tilta līdz svētku vietai satiksmi nodrošinās armijas automašīnas.
– Izcēlies ugunsgrēks Narmonta saldējuma tirgotavā Aspazijas birzī. Kad ierodas pilsētas ugunsdzēsēji, viegli būvētais namiņš, kurā līdzās noliktavai iekārtota arī saldētava, ir liesmu varā un nodeg apmēram 10 minūšu laikā.
– Liepājas zivju tirgū parādījušies pirmie vēži. 10 centimetru garie maksā 4 latus kālā, lielāki – no 5 līdz 7 latiem. Rucavā daži saimnieki sākuši vēžus audzēt dīķos. Kāds no viņiem savu ražu pārdevis par 7 latiem kālā.

1949.

– Paziņojums: "Sakarā ar to, ka 24. jūnijs ir padomju Latvijas nacionālā Līgo svētku diena, Latvijas PSR Ministru padome nolēmusi pārcelt brīvdienu no 1949. gada 26. jūnija uz 24. Jūniju."
– Liepājas kūrortā ieradusies trešā maiņa, kura te atpūtīsies un ārstēsies 24 dienas. Tie ir galvenokārt strādnieki. Pavisam ieradies 91 cilvēks. No Ļeņingradas atbraukuši 53, no Rīgas – 9, no Minskas ieradušies 9, No Maskavas, Petrozavodskas un Talsiem – pa trim. Starp atpūtniekiem ir arī seši liepājnieki. Pa vienam cilvēkam ieradušies no Sovetsalas, Puškino, Taškentas, Kuldīgas un citām pilsētām.