Kurzemes Vārds

10:13 Otrdiena, 25. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Zēni rāda, ko paveikuši
Kristīne Pastore

Patīkams pārsteigums sagaidīja tos 9. klases absolventu vecākus un citus tuviniekus un sveicējus, kas bija ieradušies uz izlaidumu Liepājas Internātpamatskolā. Tur bija apskatāmi zēnu amatu mācības stundās darinātie darbi.

Kad ieraudzījām lielo veikumu un brīnišķīgos darbus, kas tapuši šajās stundās, nolēmām, ka mums tie ir jāparāda arī citiem, sacīja skolas pedagogi. Tā radusies ideja par izstādi tieši izlaiduma dienā, lai zēnu darbus redzētu pēc iespējas vairāk cilvēku. "Skapji, kumodes un daudz citu darinājumu no koka tapuši aprīlī un maijā gan stundu laikā, gan arī zēni nāca darboties savā brīvajā laikā," pastāstīja skolas zēnu amatu mācības skolotāja Zaiga Pēterhofa. Arī viņai ir prieks, ka izdevies puišu darbus parādīt plašākai publikai, savukārt zēni paši priecājas par to, cik atzinīgi novērtēts ikviens viņu darbiņš. "Viņi ir gatavi nākt un strādāt kaut vai visu vasaru," saka skolotāja.

 

Studenti piedāvā prezentācijas risinājumus

Piektdien Liepājas Kultūras pārvaldes zālē notika Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas studentu eksāmenu darbu prezentācija, kurā jaunieši piedāvāja trīs radoši un tehnoloģiski izstrādātus priekšlikumus Liepājas prezentācijai Eiropas Kultūras galvaspilsētas 2014. gadā konkursā. Darbu vērtēšanā piedalījās augstskolas mācībspēki un projekta "Liepāja – Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2014" vadītāja Ieva Hmieļevska, kas atzina, ka visas trīs jauno studentu grupu izstrādātās idejas – prezentācija, kultūrkarte un interaktīva orientēšanās spēle – būtu attīstāmas un ieviešamas, bet prezentācijas vajadzībām tika izlemts pilnveidot prezentācijas ideju, kas tiks papildināta ar stilizētu Liepājas karti, lai žūrijai parādītu aktivitāšu norises vietas pilsētā.

Atgādinām, ka pēc Jāņiem Liepājas Kultūras pārvaldei Kultūras ministrijā jāiesniedz Liepājas pieteikums Eiropas Kultūras galvaspilsētas konkursa otrajai kārtai, augustā žūrijas locekļi ieradīsies Liepājā, Cēsīs un Rīgā, lai uz vietas iepazītos ar iespējām ieviest projektus, bet septembrī notiks konkursa nobeigums ar pilsētu prezentācijām un uzvarētāja paziņošana.

Liepājnieku fotogrāfijas Balatona krastā

Beidzoties studiju gadam, Rietumungārijas Universitātes Filoloģijas fakultātes Urālistikas (somugru valodu) katedras vadītājs Jānošs Pustai un mācībspēki Badačoņtomajas pilsētā Ungārijā noorganizēja kultūras pasākumu "Nezināmā Latvija" visiem, kuri interesējas par mūsu valsti. Tā laikā prezentēja arī divu liepājnieku – Guntas Plataiskalnas un Alda Sūnākšļa – fotogrāfiju izstādi. Pasākumu "Nezināmā Latvija" svinīgi atklāja Latvijas Republikas vēstniece Ungārijā Veronika Erte, uzsverot, ka ungāru interese par mūsu valsti, kā arī latviešu interese par Ungāriju kļuvusi nopietnāka un viens no veicinošajiem faktoriem, protams, ir kultūra. Pavisam nesen ungāriski atdzejota Liepājas dzejnieka Modra Zihmaņa grāmata "Vēstules Margrietiņai". Savukārt liepājnieku fotoizstāde "Brīnumzeme Baltijas jūras krastā" Badačontomajā būs skatāma visu vasaru. Tajā 28 fotogrāfijās attēloti četru Latvijas pilsētu – Rīgas, Jūrmalas, Kuldīgas un Liepājas – ievērojamākie arhitektūras pieminekļi, kā arī lauku ainavas un, protams, Baltijas jūra.

Somugristikas institūtā izveidots arī speciāls stends ar tūrisma ceļvežiem, bukletiem un citiem informatīvajiem materiāliem vācu un angļu valodā, ko sarūpējusi Liepājas domes Ārējo sakaru un protokola daļa un Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā. Tas paredzēts galvenokārt tiem interesentiem, kuri uz Latviju vēlētos aizbraukt kā tūristi.

Tomēr turpinās bankrota procedūru

Potenciālā investora piedāvājums par uzņēmuma sanāciju nav pārliecinošs, tāpēc nav atbalstāms un jāturpina bankrota procedūra. Šāds lēmums pieņemts notikušajā maksātnespējīgās SIA "JLM grupa" kreditoru sapulcē.

Jau rakstīts, ka kāds investors piedāvājis atjaunot ražošanu un kreditoru sapulcei viņam bija jāsagatavo nepieciešamie dokumenti. Bijušais uzņēmuma īpašnieks un vadītājs Arvis Rove pastāstīja, ka tomēr pietrūkuši daži dokumenti, kas spētu kreditorus pārliecināt par sanācijas procesu.

Sapulcē esot piedalījušies tikai divi kreditori, bet, tā kā vienam no tiem – Valsts ieņēmumu dienestam – pieder vairāk nekā 50 procentu balsu, VID balsojums ir izšķirošs.

Vēl kreditori nolēma arī pārdot izsolē uzņēmuma mantu, taču ne pa daļām, bet gan kopumā. A. Rove uzskata to par labāko risinājumu, jo iekārtas netiks izpārdotas pa labi un pa kreisi, tāpēc tomēr pastāv iespēja, ka mantu iegādāsies kāds investors, kas vēlēsies un spēs atsākt ražošanu.

Potenciālais investors izteicis priekšlikumu līdz pārdošanas brīdim pārņemt SIA "JLM grupu" nomā, taču arī šo piedāvājumu kreditori noraidījuši.

SIA "JLM grupa", kurā ietilpa savulaik populārais "Liepājas maiznieks", par maksātnesējīgu tika pasuldināta pērn augustā. Faktiski jau tūlīt pēc maksātnespējas atzīšanas radās nesaskaņas starp administratoru Guntaru Birsānu un īpašnieku Arvi Rovi, un abas puses par savu nostāju gan tiesājas, gan iesaistījušas tiesībsargājošās instances.

Liepājnieku veikums – "Karogā"

Populārākā un Latvijā vecākā literatūras mēnešraksta "Karogs" jūnija numuru droši var dēvēt par liepājniekiem veltītu izdevumu. Mūsu pilsētas radošie cilvēki, viņu veikums mēnešrakstā attēlots daudzpusīgi un interesanti. Sadaļā "Teksti" lasāms rakstnieka un publicista Ērika Kūļa garstāsta "Gārsija un tirgus direktors" pirmpublicējums, bet sadaļā "Pie jauno grāmatu plaukta" dzejniece un Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas vadītāja Sandra Vensko dalās iespaidos par nesen lasītajām un pārlasītajām grāmatām. Kaut arī dzejniece pašlaik vairāk pievērsusies Rietumeiropas autoru darbiem, tieši tagad pieminēšanas vērta viņai šķitusi kāda īpaša grāmatiņa krievu valodā, kas ir dāvana no īpaša kolēģa, tulkotāja Vinifreda Krauča. Vēl mēnešrakstā "Karogs" lasāma Lāsmas Ģibietes publikācija par nu jau slaveno "Liepājnieku grāmatskapi", kas ikvienam interesentam pieejams Liepājas pārstāvniecībā Rīgā.