Kurzemes Vārds

10:03 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tilts būšot gatavs noteiktajā laikā

Karostas tiltu ekspluatācijā nodos augusta beigās, kā to paredz arī Liepājas SEZ pārvaldes noslēgtais līgums ar būvdarbu ģenerāluzņēmēju SIA "Rīgas tilti", informē Liepājas SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līvija Dzērve.

Pašlaik turpina Karostas tilta sagrautās ziemeļu daļas montāžas darbus, kuri norit saskaņā ar grafiku un ir jāpabeidz līdz jūlija sākumam. SIA "Rīgas tilti" tehniskais direktors Guntis Briedis apgalvo, ka neredzot iemeslus, kādēļ darbi varētu kavēties. Ja nu vienīgi sāksies ilgstošs lietus vai nerimstošs spēcīgs vējš. Pēc šo darbu pabeigšanas vēl būs divas reizes jānokrāso tilta ziemeļu daļa, tāpat būs jāieklāj brauktuves segums un jānoregulē jaunā automatizētā tilta izgriešanas vadības sistēma, kā arī jāpabeidz izbūvēt krasta stiprinājumi. Noslēgtās līgumsaistības starp Liepājas SEZ un SIA "Rīgas tilti" paredz, ka augusta beigās tilts jāatver kājāmgājējiem un autotransportam.

Karostas tilta rekonstrukciju bija plānots uzsākt 2006. gada jūlija beigās. Šos darbus ievērojami aizkavēja 2006. gada 12. jūlijā notikušais negadījums, kad ar Gruzijas karogu peldošais tankuģis "Anna" bojātas stūres iekārtas dēļ ieskrēja izgriežamā Karostas tilta ziemeļu daļā un to sadragāja. Liepājas SEZ pārvalde turpina tiesvedību par negadījumā nodarīto zaudējumu piedziņu.

Projektu finansē no ES Kohēzijas fonda līdzekļiem, kā arī valsts, pašvaldības un Liepājas SEZ pārvaldes budžeta.